CHP'de kavga büyüyor! Gürsel Tekin de isyan etti

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 35 yıllık bir partili olarak, aday belirleme sürecinde yaşananlar konusunda "örgütün sesi olmalıyım" diyerek CHP Genel Merkezi'nin aday belirleme sürecini eleştirdi.

CHP'de kavga büyüyor! Gürsel Tekin de isyan etti
CHP'de kavga büyüyor! Gürsel Tekin de isyan etti
GİRİŞ 11.02.2019 10:03 GÜNCELLEME 11.02.2019 10:09
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 35 yıllık bir partili olarak, aday belirleme sürecinde yaşananlar konusunda "örgütün sesi olmalıyım" diyerek CHP Genel Merkezi'nin aday belirleme sürecini eleştirdi.

 

 

EN ÇOK DESTEK BULANLAR ADAY GÖSTERİLMEDİ

CHP'nin aday belirlemede liyakata önem vermesi ve "bir fazla oy getirecek" kişinin aday yapılması gerektiği halde, bunun gerçekleşmediğini ifade eden Tekin, "Üzülerek söylüyorum, adayların objektif kriterlere göre belirlendiğini söylemek mümkün değil. Her seçim çevresinde adeta farklı bir kriter, farklı bir standart ortaya koyuldu. Birçok büyükşehirde, kamuoyu anketlerinde en çok destek bulan arkadaşlar aday gösterilmedi" dedi.

 

 

KİMSEYE DANIŞILMADI

Kendisinin milletvekili olduğu İstanbul konusundan örnek veren Tekin, "Hayatını İstanbul'a vermiş, ben dâhil birçok arkadaşımızın ne yazık ki fikirlerine bile danışılmadı" diye konuştu.

KİŞİSEL, ŞAHSİ ÖLÇÜTLER VE KEYFİLİK...

Adayların belirlenmesinin ardından ortaya çıkan tablonun, "CHP'nin oy kazanmasından başka ölçütlerin devreye girdiğini" gösterdiğine vurgu yapan Gürsel Tekin, "Biz eskiden kim CHP’ye bir oy fazla kazandırırsa o aday olmalıdır derdik. Bugün CHP'nin oy kazanmasından ve başarısından başka ölçütler de devreye girmiş durumda. Kişisel, şahsi ölçütler ve keyfilik ne yazık ki maliyetsiz değildir. 31 Mart’ta bu maliyet ile partimizin karşılaşmamasını umut ediyoruz" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 50
 • Hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok fenalar vallahi... Bunlar daha belediye koltuklarını bile paylaşamıyor, iktidar olduklarında ülkeyi ne hale getirirler hayali bile karnıma ağrılar sokuyor.
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar parti bile demiyorlar dikkat ederseniz. Örgüt.. o derece aşina olmuşlar PKK örgütüne
  Cevapla
 • Ayhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Diktatör kimmiş öğrendiniz mi simdi gürsel çavuş
  Cevapla
 • Meta 1 yıl önce Şikayet Et
  Gürsel Tekin bir parti kursun başına geçsin kılafatta yerinde
  Cevapla
 • samimi 1 yıl önce Şikayet Et
  Atatürk yasasaydi bunlarin alayina temiz bir dayak cekerdi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Acı haberi MSB duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu
Azerbaycan duyurdu! Ermenistan sınırında sıcak çatışma: Şehitler var...