Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kur, faiz resti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çekmeköy'de halka hitap etti. Başkan Erdoğan ekonomik saldırılarla ilgili önemli mesajlar verdi.

GİRİŞ 29.03.2019 19:43 GÜNCELLEME 29.03.2019 20:01
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Çekmeköy’de Madenler Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlarla bir araya geldi. Mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Çekmeköy Belediye Başkanı ve AK Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Ahmet Poyraz da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin, çöp, çukur, çamur olduğunu söyleyerek, "CHP'nin bir diğer tarifi de yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar. 94'te bu kardeşinizi İBB başkanı yaptınız. Susuzluk var mıydı vardı. Çöp dağları var mıydı, vardı. Melen'den bu yakaya su getirdik. Doğalgazı süratle buraya getirdik. İstanbul'da temiz hava var. Çekmeköy İstanbul’un yükselen yıldızlarından. CHP, HDP maalesef bunlarla beraber hareket eden sözde içi karmakarışık bir iyi parti var bir de Saadet. Dörtlü mekanizma pazar günü bunlara güzel bir hesap soruyor muyuz?” dedi.

'ONLARIN DOLARI VARSA BİZİM DE ALLAH'IMIZ VAR'

Yedi düvele karşı mahcup etmeyeceksiniz. Bize nasıl saldırdıklarını görüyorsunuz. İstedikleri gibi saldırsınlar. Onların doları varsa, bizim de Allah'ımız var. Ülkemizin önünü kesmek isteyenler, pazar gününü bir hesaplaşma, bir rövanş arenasına, bir intikam zeminine dönüştürmeye çalışıyor. Bir tane çıkmış, beyni sulanmış. Pazar günü için ne diyor? 'İntikam günüdür' diyor. Ya beyni sulanmış ya, akıl git gel yapıyor. Neyin intikamını alıyorsun? Bu yapılan yatırımların mı intikamını alacaksın? Hale bak, ondan sonra bir de açıklama yapıyor, 'Benim oyum falancadan yana.' Ya kimden yana olursa olsun, siz hayatınız boyunca bu ülkede taş üstüne taş koyamadınız. Bu milleti hep aldattınız, hep darbelerden yana oldunuz. Şimdi hala utanmadan bunları konuşuyorsunuz, bizimle hizmette yarışamazsınız. Belediye başkanlarımızı seçeceğimiz sandığı, ülkemizin ve milletimizin geleceğini ipotek altına alma vesilesi haline getirme gayreti içine girdiler, yapamayacaksınız. Öyle bir ses verin ki, bütün İstanbul duysun. Çekmeköy, 31 Mart'ta Cumhur İttifakına sahip çıkıyor muyuz?"Bu kardeşiniz 4, 5 yıl cumhurbaşkanı kabinemizle birlikte. Binali Yıldırım kardeşimizi İBB başkanı olursa, Ahmet kardeşimizi de durmak yok yola devam derse, buna da var mıyız? Üçlü mekanizmayı kuruyoruz. El ele vereceğiz Çekmeköy'ü daha da ileriye taşıyacağız. Büyümek önemli. Ama nasıl büyüdüğün önemli. CHP çıkmış ekonomiyi konuşuyor. Belediyeler Türkiye ekonomisin mi düzeltecek? Belediyenin Türkiye'nin ekonomisini düzeltme gücü var mı? Bir defa onlar belediye nasıl yönetilir onu öğrensinler. Vatandaşlarımızı aldatmak istiyorlar. Akılları şimdi yerine geldi.'BUNUN BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKSİNİZ'

Hey George, size daha çok hesap soracağız, çok. Türkiye'yi bu yollarla terbiye edemeyeceksiniz. Bunun bedelini de ağır ödeyeceksiniz.

"Bizi biz yapan değerleri bir kenara koymayalım. Bizim dinimiz İslam. İslam asla ayrılığa müsaade etmiyor." diyen Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin "Kürdistan'da oyları HDP'ye vereceğiz. Batı'da da AK Parti ve MHP'ye oy vermeyeceğiz." şeklindeki söylemini hatırlattı. Erdoğan, şöyle devam etti:

'HDP'YE GÖNÜL VEREN KARDEŞLERİME SESLENİYORUM'

Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bizim Güneydoğu Anadolu Bölgemiz var. Doğu Anadolu Bölgemiz var, bizim Karadeniz'imiz var, Akdeniz'imiz var, Orta Anadolu Bölgemiz var, Ege'miz var, Marmara'mız var ama bizde Kürdistan diye bir bölge yok. Bay Sezai, zaten Kürt değil kendisi, ne idüğü belirsiz birisi, sen Kürdistan'ı çok seviyorsan Irak'ın kuzeyinde var. Al seninle beraber bütün o sevicilerini, beraber oraya defolun gidin. Olay bu kadar basit ve bunlar terör sevici. Şimdi HDP'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum, 'Siz bunlarla mı beraber olacaksınız?' Öbürü ne diyor? 'Heykelini dikeceğiz.' diyor. Kafaya bak, heykel dikecekmiş. Kimin? Bölücü terör örgütünün başı. Onu da bir tarafa bırakıyoruz, öbürü ne diyor? 'Biz sırtımızı YPG'ye, YPJ'ye, HPG'ye dayadık diyor bu kadın. Ben de Çekmeköy'den sesleniyorum, 'Biz de sırtımızı milletimize ve Allah'ımıza dayadık. Biz buyuz. Bizde ayrım yok. Onun için biz ne diyoruz? 'Yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan/Sana selam getirdim Uubatlı Hasan'dan/Elde sensin, dilde sensin/Gönüldesin baştasın/Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın. '1 Temmuz'a kadar terörle mücadele yasasını kaldırmazsanız savaş kapıda' diyor. 1 Temmuz geçti. Neredesiniz? Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var."

İstanbul'un, Türkiye'nin en önemli markası olduğunu dile getiren Erdoğan, "Bunun için her alanda İstanbul'u geleceğe taşıyacak yatırmaları yaptık. Bay Kemal çıkmış bir şeyler söylüyor. '17 yıldır iktidarsınız ne yaptınız' diyor. Dev ekrandan şimdi bunu delillendirmiş olarak göstermek istiyorum. İstanbul'da belediye başkanı olduğumda bin 500 civarında İkarus denen otobüsler vardı. Hani içine pislikten girilmez, kokusundan durulmazdı. 'Benim İstanbullu vatandaşıma bu yakışır mı?' dedim ve 'Mercedes alacağız' dedim ve 6 bin 500 kadar Mercedes otobüsleri aldık. Klima sistemleri vardı. O otobüsleri de ihtiyaç sahibi ülkelere ve Anadolu'nun değişik yerlerine gönderdim. Çünkü İstanbul'a bu yakışmazdı. O gün bugündür o devran değişti şimdi İETT'nin otobüslerini görüyorsunuz. Her yerde artık İstanbul'da bunlar var. Nereden nereye? Artık metro sistemine girdik. Artık öyle bir şey getirdik ki  metro sisteminde artık kaptan ve vatmanlarla değil, kendi kendine gidiyor. Merkezi yönetimle gidiyor mu? Nereden nereye?" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 38
 • temel 2 yıl önce Şikayet Et
  ŞEYTAN İNGİLTERE. şunu kabul et ki 1900 lü yıllarda başlattığın osmanlıyı yıkma projen ters tepiyor.sonunda hırsız ingiltere ve ve katil abd yok olacaktır
  Cevapla
 • OSMANLI TORUNU 2 yıl önce Şikayet Et
  DEVAM ya böyle bir adam gelmez kıymetini bilelim adam durmadan dinlemeden haftanin 7 günü çalışıyor oda diğerleri gibi oturup maaşını almayıda bilirdi ehli sünnet müslüman namazlı kuranlı bi liderimiz var ELHAMDÜLÜLLAH terörle iftirayla darbeyle başaramadılar şimdi de pahalılıkla bizi vurmaya çalışıyorlar SONUNA KADAR AK Parti
  Cevapla
 • Anlayana 2 yıl önce Şikayet Et
  Faizin düşmesini ve fiyatların düşmesini bekliyoruz Sayın Başkanım Oyumuz ailecek Cumhur ittifakına ana bir an önce işsizlik faiz enflasyon erimeli
  Cevapla
 • Vatandas 2 yıl önce Şikayet Et
  Durmak yok yola devam sayın reisim arkandayız
  Cevapla
 • İNŞALLAH 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH'ım pazar akşamı Cumhur ittifakının seçim zaferiyle bizlere Şükür namazı kılmayı nasip eyle.AMİN.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe zirve yarışında yara aldı!
Türkiye'nin yeni gücü 500 parçaya bölüyor! İlk kez görüntülendi