AK Parti Sözcüsü Çelik: Uyumsuzluk net bir şekilde görülüyor!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yerel seçimlerle ilgili basın toplantısı düzenledi. Çelik, çizelgelerle tutanaklar arasındaki uyumsuzluğun ciddi olarak görüldüğünü, bunun için YSK'da gayet meşru bir sürecin işlediğini, manipülasyonlara dikkat edilmesi gerektiğini ve çıkan sonuca AK Parti'nin saygı duyacağını söyledi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Uyumsuzluk net bir şekilde görülüyor!
AK Parti Sözcüsü Çelik: Uyumsuzluk net bir şekilde görülüyor!
GİRİŞ 02.04.2019 00:10 GÜNCELLEME 02.04.2019 01:21
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

Ömer Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

 

 

Ortaya çıkan tabloda şunu görmek gerekir. Milletimizin takdiri demokrasiye inanan siyasetçiler için her şeyin önündedir. Milletimiz ne diyorsa başımızın üstünde yeri vardır. Ortaya çıkan tablo, seçim sürecinin bir parçasıdır.

Her siyasi parti, hatalar tespit ettiği yerlerde itiraz sürecini çalıştırır. Seçimlerde maddi hatalar, kaydırmalar söz konusu olabiliyor.

 

 

"TUTANAKLARLA ÇİZELGELER ARASINDAKİ UYUMSUZLUK NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜLÜYOR"

İstanbul açısından baktığımızda, sandık sonuç tutanaklarıyla, sayım döküm çizelgeleri arasındaki uyumsuzluk net bir şekilde görülüyor. Bu uyumsuzluğu gidermek üzere itirazların yapılmasından daha doğal bir şey yoktur.

"SANDIK SİYASAL NAMUSTUR, BU NAMUSU KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR"

Bu yöntem, sandığa atılmış her bir oyun yerini bulması açısından son derece önemlidir. Çünkü sandık, demokratik siyasetin siyasal bir namusudur. Bu namusu korumak hepimizin görevidir.

"BİRTAKIM MANİPÜLASYONLAR YAPILIYORMUŞ"

YSK'da yürüyen, son derece olağan, bütün siyasi partilerin hep beraber gözlemlediği bu süreçle ilgili, sanki birtakım manipülasyonlar yapılıyormuş, birtakım örtbas etme faaliyetlerine giriyormuş gibisinden sosyal medya başta olmak üzere yapılan açıklamalar karşısında hassasiyetimizin altını çiziyoruz.

Siyasi partiler kampanyalarını, görevlerini yaptılar. Aziz milletimizin huzuruna çıkarak projelerini anlattılar, mitingler yapıldı ve yoğun bir kampanya dönemi geçirildi. Tabi ki, nihai karar mercii milletimizdir. Milletimiz de yüksek bir katılım oranıyla talimatını vermek üzere sandığa oyunu atmıştır.

"SONUÇ NE OLURSA OLSUN, MİLLETİMİZİN TALİMATIDIR DEYİP SAYGI DUYACAĞIZ"

YSK'da yürüyen sürece herkes saygı duymalıdır. Oy veren her vatandaşımızın hakkını savunmak bizim vazifemizdir. Sonuç ne olursa olsun, milletimizin talimatıdır deyip başımızın üstünde bir emanet gibi taşıyacağız ve saygı duyacağız.

Biz 15 defa sandıktan 1. çıkmış bir partiyiz. Bu defa da yine milletimiz bizi 1. parti yapmıştır. Aynı şekilde milletimiz Cumhur İttifakı'nı da birinci yapmıştır.

YORUMLAR 55
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  İPTAL/GEÇERSİZ OYLARIN FAZLA OLDUĞU ve Oy Oranları YAKIN YERLERDE sandık GÖREVLİLERİYLE VE İLGİLİLERLE İSTİSARE EDİP gerekli İhtirazlar yapılmalı Belki İZMİRDE dahi; neden olmasın HİLE HİLE SONUÇTA.
  Cevapla
 • ARİF 3 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle tüm sandık görevlilerinin sicili geçmişi araştırılmalı. Bu tür oy kaydırma işlemi yanlışlıkla olmaz. Bunlar seçimlerden önce birileri tarafından buralara yerleştirilmiş. Bu görevlilerin hakkında soruşturma başlatılmalı. Eğer sandık görevlilerinde suç yoksa bu verileri YSK nın dijital ortamına aktaran görevliler hakkında işlem yapılmalıdır. Bu kadar hata tesadüf olamaz. Kesinlikle araştırılmalı. Hala FETÖ militanları içimizde
  Cevapla
 • YAŞASIN urfalılar 3 yıl önce Şikayet Et
  ruhunu patatese soğana satanlar işsizlik yokluk yoksulluk binlerce suriyeli urfada ama söz konusu vatansa gerisi teferruattir boşuna şanlı unvanı almadı bu memleket yaşasın urfalılar teslim olmadı artık darbeciler avcunu ovuşturmaya başladı cünkü ankara istanbul ülkenin müdafası bakımından oldukça önemlidir bundan dolayı bir beka tehlikesi baş göstermiştir 15temmuz.u 25 aralığı patates soğana satmıştır
  Cevapla
 • Ali Osman 3 yıl önce Şikayet Et
  Burda görevini kotuye kullanlara hapis cezası?Devlet kadrolarından Atılsın. Bu isanlar devletide satar?
  Cevapla
 • amiiin 3 yıl önce Şikayet Et
  cetelerin yaptigi sahtakarlik olmasa galibiz biiznillah yilmak yok yorulmak yok yola devam biz ecdadimiza layik torun olacsgiz bizi bu olumsuzluklar anca guclendirir sonuna kadar davamizin yanindsyiz tum yoneticilerimize basarilar dileriz basta cumhurbaskanimiz olmak uzre Rabbimden
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dezenformasyonla mücadele yasası ne getiriyor?
Daha saçma bir penaltı kararı görmediniz! Sosyal medya bu penaltıyı konuşuyor!