AK Parti Sözcüsü Çelik'ten sosyal medya uyarısı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısı düzenledi. Sosyal medyada yayılan yalanlara işaret eden Çelik, vatandaşların sadece yetkili mercilerden gelen açıklamalara itibar etmelerinin önem arz ettiğini belirtti. Çelik ayrıca, 'vatandaşlarımız müsterih olsun, YSK işini hakkıyla yapacaktır, süreç şeffaf işliyor, yeninden sayımlar tüm siyasi partilerin temsilcilerinin gözünün önünde yapılıyor' dedi.

GİRİŞ 04.04.2019 22:04 GÜNCELLEME 05.04.2019 09:15
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Ömer Çelik'in açıklamasından satırbaşları:

 

 

ABD Dışişleri Sözcüsünün Türkiye'deki seçim süreciyle ilgili yaptığı açıklama kınanacak bir açıklamadır.

Hiçbir yabancı devletin herhangi bir organı ya da açıklaması, Türkiye'deki seçim sürecinin sonuçlarının meşruiyetinin kaynağı değildir.

 

 

"BU İMKANLARI DÜNYANIN HİÇBİR ÜLKESİNDE BULAMAZSINIZ"

(Seçimler için Türkiye'ye gelen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi temsilcilerine hitaben) Sizlere sağladığımız erişim hakkı, bilgi verme mekanizmaları dünyanın hiçbir yerinde bu kadar aktif ve bu kadar güçlü bir şekilde ortaya konulmuş değildir.

İMAMOĞLU'NA TEPKİ

İlk defa bir kişi mazbata almadan resmi bir ünvan kullanmaya kalkıyor. Bir kişi bir göreve talip olduğu zaman bu görevin ağırlığını taşımalıdır.

Anıtkabir ziyaretinin ve Anıtkabir Defterinin mazbatasını almamış bir kişi tarafından resmi unvana, resmi yetkiye sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz.

"BU İMALAR YANLIŞTIR!"

Vatandaşlarımızı karşı karşıya getirebilecek bir takım imalarda bulunmak doğru değildir.

Hukuki sürecin devam etmesinden rahatsızlık duymak sağlıklı bir yaklaşım değildir.

Biraz sabretmek yetecek. Vatandaşımız kime yetki vermişse mazbata ona verilecektir. Buna da YSK karar verecektir.

SOSYAL MEDYA YALANLARI: RESMİ MAKAMLAR TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMALARI DİKKATE ALIN

Sosyal medyada her gün bir sürü yalan haberler ve manipülasyonlar ortaya çıkıyor. Bunlar partimize soruluyor. Partimizin yetkili kişileri bellidir. Bize, gün içerisinde gelen çok fazla soruyla ilgili, resmi makamlar haricinde yapılan açıklamalardan sorumlu değiliz.

Sosyal medya her şeyi yazıyor. Orası özgürlüğün bol olduğu ama adalet ve hakkaniyetin zor bulunduğu bir mecradır.

"VATANDAŞLARIMIZ MÜSTERİH OLSUN"

Bütün vatandaşlarımız müsterih olsun. Demokrasimiz her zamanki gibi gücünü göstermektedir. YSK, bu süreci de başarıyla yürütecektir. YSK'nın itibarını korumak hepimizin görevidir. Bırakalım hukuk işlesin, YSK görevini yapsın, biz de saygı duyalım.

RUSYA'DAN S-400 ALIMI

Bitmiş bir anlaşmadan Türkiye'nin vazgeçmesini istemek, Türkiye'nin egemenlik haklarına saygısızlıktır. Türkiye, bu saygısızlığa herhangi bir prim vermeyecektir.

PENCE'İN TÜRKİYE'NİN NATO ÜYELİĞİNE İLİŞKİN SÖZLERİ

Türkiye'yi suçlayan, basiretsiz bir yaklaşım karşısında şaşkınlığımızı gizleyemedik.

YORUMLAR 26
 • DES 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeniden seçim yapılsın bu kavga bitecek gibi değil İyice kabak tadı verdi , Bu durum Milletin içini bulandırdı !
  Cevapla
 • fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
  yanlışlık yapan suistimal yapan tespit edilip hesap sorulacaktır ancak 9 milyon oy var yarısı sağda yarısı solda buradaki yanlışlıklar düzenlenip herkes hakkına razı olmalıdır.sağıda soluda benim ülkemin insanı herkes sağduyu ile sonuçları beklemeli
  Cevapla
 • OYUN BÜYÜK 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu olayda çok ince bir sahtekarlık var.Seçmen 25 ilçede cumhur ittifakına oy verecek fakat aynı ilçelerde Büyük şehir belediye seçiminde İmamoğluna oy verecek.Bu pek inandırıcı değil. Bir kere seçmenn bu kadar organize olması mümkün deği. Bu bana HDP ,nin bağımsız adaylarla seçime girdikleri ve başarı sağladıkları seçimi hatırlattı. O organizasyon da yurt dışı kaynaklıydı bu da öyle. Yalnız bir farkla bu seçmen bazında değil sandık kurulu ile seçim kurulu arasında gerçekleşmiştir. Tekrar söylüyorum bu iş yurt dışı kaynaklı bir organizasyon. Üzerine gidilmesi lazım.
  Cevapla
 • DES 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok doğru tesbit ilçede Ak partiye verecek Büyük şehirde chp ye verecek bu seçmen anlaştımı bu işte çok büyük hile var ! Yeniden seçim yapılmalı bu kavga bitmez yoksa
  Cevapla
 • Ademx 1 yıl önce Şikayet Et
  Onlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan,kulaklilar
  Cevapla
 • Xye 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz sosyal medya kanunu cikarmassaniz yalan dolan herzaman olacak!!! Almanya da bile yalan haber iki senedir yaklasik var 50000000 milyon yanlis duymadiniz elli milyon Avro para cezasina cikabiliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'da yolcu otobüsü yoldan çıktı! Çok sayıda ölü, yaralı ve durumu ağır olan var
Vaka sayısı patlayınca Valilik harekete geçti! Yeni yasaklar...