Gökçek anlattı! 80 bin oyu böyle yok etmişler!

Yerel seçimler sonrası sandık tutanaklarında tespit edilen kaydırma ve usulsüzlükler tartışılırken, Melih Gökçek oldukça çarpıcı bir hatırasını dile getirdi.

GİRİŞ 05.04.2019 00:58 GÜNCELLEME 05.04.2019 01:03
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

Kişisel Twitter hesabından bir video yayınlayan Gökçek 1999 yılındaki yerel seçimde 80 bin oyunun nasıl yok edildiğini şöyle anlattı:

 

 

ÖNCE ANKET ŞİRKETİNE GİDİP, KAÇ OY FARKLA KAZANACAĞINI SORMUŞLAR

"Erhan Göksel, Verso şirketinin sahibiydi rahmetli. Seçim öncesi Erhan'ın yanına, Başbakanlık Takip Kurulu'ndan iki kişi geliyor. Erhan'a, seçimin sonucunun ne olacağını soruyorlar. O da 'Melih kazanır' diyor.

 

 

'Kaç oyla' diyorlar. '50 bin farkla kazanır' cevabını veriyor. Öyle deyince çekip gidiyorlar.

SEÇİMDEN SONRA TEKRAR GELİYORLAR: BİZE NEDEN YANLIŞ BİLGİ VERDİN!

Seçim yapılıyor. Tekrar Erhan'ın yanına geliyor bu iki kişi.

'Bize niye yalan söyledin. Sen bize 50 bin farkla Melih kazanır dedin, biz adamın 80 bin oyunu yedik, ama adam 30 bin oy farkıyla seçimi aldı. Yani aradaki toplam fark 110 bin. Niye bize yanlış bilgi verdin' diyorlar. Erhan da kendisine göre bir takım izahlar yapıp işin içerisinden yırtmaya çalışıyor.

"CHP BENİM BİRÇOK SEÇİMİMDE HEP HİLEYE BAŞVURDU, BUGÜN DE KESİNLİKLE HİLE VAR"

Niye anlatıyorum bunu? Özellikle CHP, benim birçok seçimimde hep hileye mücaraat etmiştir. İcap ederse öbürlerini de anlatırım. Şimdi bugün de, Ankara ve İstanbul seçimlerinde kesinlikle CHP kanadında, özellikle FETÖ'nün adamlarının yardımıyla pekçok hile oldu. Bu, iki kere iki dört gibi açık.

"SAYIN BİNALİ YILDIRIM YÜZDE YÜZ KAZANDI"

Bakın, İstanbul'daki daha ilk sayımlarda 11 bin oy geldi. Bence, Sayın Binali Yıldırım İstanbul seçimini yüzde yüz kazandı! 99 değil.

Şunu da iddia ediyorum. Ankara'da sayım yapılsın. Çankaya ve Yenimahalle'de sayılsın. Göreceksiniz Sayın Özhaseki de kazanacaktır.

Bunu açıkça kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Ve olayları lütfen böyle değerlendirin.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 111
 • VUSLAT 5 yıl önce Şikayet Et
  Alçaklar. Darbe ile deviremedikleri iktidarı sandıklarda hile ile devirmeye çalışıyorlar.
  Cevapla
 • S.şahin 5 yıl önce Şikayet Et
  Bazı aklıevveller derki,bu işler olurken ak-parti üyeleri uyuyormuş idi,,velevki uyudu,orada durmadı yada hiç gelmedi sandığa,bu durumda çalmak evlamı,nasıl bir ruh hali,,kilit yoksa çal çırp,sonra dürüstlük,namus falan filan,tipik sol zihniyet...
  Cevapla
 • Aziz Mahmud 5 yıl önce Şikayet Et
  Hak tecelli ettiğinde hakikat için ispat aramaz. itham etmek, kınamak, örtmek ile kimse hakikati gizleyemez. sadece kendi hakikati aşikar olur.
  Cevapla
 • cemil 5 yıl önce Şikayet Et
  bi de mühürsüz oyları kabul eden ysk var.
  Cevapla
 • Muhammed Yasin Tufan 5 yıl önce Şikayet Et
  Gezi çadırlarında atom bombası yapıyorlardı bunu Melih Başkan ifşa etmişti gerçek bir vatansever Helal olsun sana. Allah'ına kurban Melih BAŞKAN.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aydos Ormanı’nda yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İstanbul'da yüzde 99 nem oranı ile rekor kıran ilçe