İtiraz maratonunda son viraj! Bugün başlıyor

İtiraz maratonunda son viraja girildi. Partiler, il seçim kurullarının kararlarına karşı bugünden itibaren Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuru yapabilecek. İtiraz süreci 3 gün devam edecek.

İtiraz maratonunda son viraj! Bugün başlıyor
İtiraz maratonunda son viraj! Bugün başlıyor
GİRİŞ 08.04.2019 06:09 GÜNCELLEME 08.04.2019 09:21
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

YSK, bu itirazları ise 11-12-13 Nisan’da karara bağlayacak. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 2 Nisan’da başlayan itiraz sürecinde ikinci aşama da geride kaldı. İl seçim kurulları için karara bağlama süreci dün sona erdi.

 

 

Bugünden itibaren ise itirazda YSK süreci başlıyor. İtiraz sürecinin en yoğun yaşandığı İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok şehirde seçim sonuçlarına ilişkin partiler ve adaylar, il seçim kurullarının kararlarını YSK’ya taşıyabilecek. YSK’ya itirazlar 8-9-10 Nisan tarihlerinde yapılacak. İtirazların alınmasının ardından YSK bu itirazları, 11-12-13 Nisan’da karara bağlayacak.

YSK’nın vermiş olduğu karar nihai karar olacak. İstanbul’da bütün oyların yeniden sayılması için YSK’ya başvuran AK Parti, Ankara’daki büyükşehir belediye başkanlığı seçimine ilişkin tüm oyların yani 12 bin 180 sandığın yeniden sayılması için de YSK’ya başvuruyor. İlçe seçim kurullarının kararıyla Ankara’da 11 ilçede sadece geçersiz oylar sayılırken, 13 ilçede ise oyların yeniden sayımına ilişkin talep YSK tarafından reddedildi.

 

 

YORUMLAR 7
 • Gerçekci 3 yıl önce Şikayet Et
  İstanbuldaki seçim tekrar yapılmalı
  Cevapla
 • semih bey 3 yıl önce Şikayet Et
  ysk nın yazılımı incelensin.. sayımda değil sisteme girişte yapmışlar ketenpereyi...
  Cevapla
 • ACİLEN 3 yıl önce Şikayet Et
  CHP ve Zillet ittifakı Seçimlere Hile,Şaibe ve Hırsızlık karıştırmıştır.Yapılan organize işler ortaya çıkmıştır ve çıkmayada devam ediyor. Biran evvel Ankara ve İstanbul seçimlere yeniden yapılmalıdır. YSK DAHA NEYİ BEKLİYOR?????
  Cevapla
 • Nazım KARAMEHMET 3 yıl önce Şikayet Et
  YSK dan değil sorun , bazı il ve ilçe seçim kurullarına sızmalar.
  Cevapla
 • fikret boduroğlu 3 yıl önce Şikayet Et
  itiraz genişletiemez.YSK rederder.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bulgaristan, Necip Hablemitoğlu suikastı zanlısı Göktaş'ın Türkiye'ye iadesini reddetti!
Eski cihazları atmayın: Yüzde 99'u altın!