MHP'li Enginyurt: İmamoğlu'nun derdi seçim değil

MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt "Birçok yerde CHP, HPD ve İYİ Parti demokratik haklarını kullanarak itiraz ediyorlar. AK Parti ve MHP’nin itiraz etmesinin ardından İmamoğlu’nun elinden elma şekeri alınmış çocuk gibi “Mazbatımı verin… Mazbatımı verin” demesi ne demokrasiye, ne CHP’li olmaya ne de insan olmaya yakışmıyor. " dedi.

MHP'li Enginyurt: İmamoğlu'nun derdi seçim değil
MHP'li Enginyurt: İmamoğlu'nun derdi seçim değil
GİRİŞ 11.04.2019 14:42 GÜNCELLEME 11.04.2019 14:42
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

Haber7.com / Özel

 

 

MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt İstanbul'daki itiraz süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve CHP, HDP ve İmamoğlu'nun Türkiye'de huzur istemediğinin altını çizdi. 

"SENİN DEMOKRASİN BENİM DEMOKRASİM OLMAZ"

 

 

Demokrasi herkes için demokrasidir. Senin Demokrasin, benim demokrasin olamaz. Bakın Adana Kozan’da MHP’nin kazandığı belediye başkanlığında memnu haklara sahip olmadığı için belediye başkanlığı elinden alındı. Artvin Yusufeli’nde CHP’nin olağanüstü itirazı sonucu seçimler iptal edildi ve 2 Haziran’da yeniden yapılacak.

"ORTALIĞI KARIŞTIRIYORLAR"

Birçok yerde CHP, HPD ve İYİ Parti demokratik haklarını kullanarak itiraz ediyorlar. AK Parti ve MHP’nin itiraz etmesinin ardından İmamoğlu’nun elinden elma şekeri alınmış çocuk gibi  “Mazbatımı verin… Mazbatımı verin” demesi ne demokrasiye, ne CHP’li olmaya ne de insan olmaya yakışmıyor. Cumhur ittifakı demokratik hakkını kullanarak itiraz ediyor. Ne diyor? Seçimlerde usulsüzlük var, yanlışlık yapılmış diyerek en tabii hakkını kullanıp itiraz ediyor. İP, HDP, CHP Türkiye’nin her yerinde itiraz ederken her şey normal. AK Parti ve MHP itiraz edince mi anormal oluyor. Başta Canan Kaftancıoğlu ve CHP’nin borazancıları sürekli yok hak gaspı yok demokratik hak diyerek ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar. Bugün bir gazetede bir köşe yazarı diyor ki, Valilik mazbatayı bugün İmamoğlu’na verecek. Ne oldu? Bu haber bugün valilik tarafından yalanlandı.

"OYNANACAK OYUNLAR BELLİ OLDU"

Siz neyin algısını yaratmanın derdindesiniz. Dertleri kaos oluşturmak başka bir şey değil. Biz seçimlerde ‘Beka’ dedik. Bakın İtalyan Meclisi Sözde Ermeni Soykırımı tasarısını kabul etti. Bu örnek üzerinden gidersek Türkiye üzerine oynanan oyunların  ve önümüzdeki günlerde oynanacak oyunların bir göstergesidir.

"İMAMOĞLU BİR TİYATROCU"

İmamoğlu yeni bir figür ve tiyatrocu. Türkiye’yi bir yerlere hazırlamak istiyor, sokağı bir yere çekmek istiyor. Dertleri seçim kazanmak değil. Dertleri bu ülkede büyük sıkıntı yaratmak. Tahammülsüzlükleri üst sınıra ulaşmış durumda. Artvin’deki iptale sevinirken İstanbul’dakine itiraz ediyorlar. Yandaşlarıyla beraber saldırıya geçiyorlar. 2014’te Ankara’da Mansur Yavaş hemen kabul mu etti? Ekrem İmamoğlu alelacele bir prim yapmaya çalışıyor. Demokrat biri değildir. İstanbul’daki itirazın sonucunu herkes beklemek zorundadır. Bir oyla kazanırsa kazanır. Mazbata alınmadan Anıtkabir’de Belediye Başkanı yazmanın nedeni de, İzmir’de miting yapmak istemesinin de nedeni bellidir. İmamoğlu, CHP ve HDP Türkiye’de huzur istenmemektedir. İmamoğlu adam gibi beklemek zorundadır.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 80
 • OSMANLI TORUNU 1 yıl önce Şikayet Et
  Chp hdp bunlara verilen her oy teröristlerin silahına bir mermi olarak fayda sağlıyor amerika israil pkk pyd deaş ypg fetö gibi terör örgütleri seviniyor yunanistan ermenistan seviniyor Erdoğan gitsin Türkiyeyi işgal etmek istiyorlar hala bunu anlamayan saksı kafalılar var
  Cevapla
 • Ülküm 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben seçim akşamı teşhisi koydum zayen,bu imamoğlu projenin bir parçası diye.
  Cevapla
 • realist 1 yıl önce Şikayet Et
  Valla İstanbul seçimleri çok kötü oldu. Kim 1 çıkarsa çıksın memnun olmayacak bence. Tadı kaçtı yani.
  Cevapla
 • Veli çokbilmiş 1 yıl önce Şikayet Et
  Boş İmamoğlu, boş yere biz 145 yıldır demokrasi mücadelemiz devam ediyor dedi. Ve nasıl bir düşünce yapısının olduğunu belli etti.
  Cevapla
 • ibrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk olmayan Rum asilli olan arti gizli bir Hristivan olan birisini derdi ne olabilir sizce ?? ben cözemedim cözenler varmi??
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Neden adalar Yunanlılara verildi? O zaman karşı cıkma yanlar bugün neleri düşünüyor hepsi yunanlı bunların
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Doğanın eşsiz ve ürkütücü manzaraları!
Yunan-Rum ikilisi AB'den beklediğini bulamadı