Erdoğan'a kafayı takan İsveç partisine muhteşem kapak!

Avrupa Parlamentosu için Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığı ile oy toplayan Hristiyan Demokrat Partisi Genel Başkanı Busch'un makalesi sosyal medyada tepki topladı.

Erdoğan'a kafayı takan İsveç partisine muhteşem kapak!
Erdoğan'a kafayı takan İsveç partisine muhteşem kapak!
GİRİŞ 24.05.2019 00:40 GÜNCELLEME 24.05.2019 00:45
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

İsveç Hristiyan Demokrat Partisi Genel Başkanı Ebba Busch'un kaleme aldığı "Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan'ın olduğu Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne (AB) almayalım" başlıklı makale tepki çekti.

 

 

Avrupa Parlamentosu seçimleri için Türkiye karşıtlığı ile oy kazanmaya çalışan Busch'un, SVD gazetesinde yayımlanan makalesi sosyal medyada eleştirildi.

Bir sosyal medya kullanıcısı "Ama İsrail'i eleştirmeye gücünüz yetmiyor" derken, başka bir kullanıcı ise "Erdoğan sizin partinizin ismini bile bilmez, işinize bakın" mesajını paylaştı.

"ERDOĞAN'I ELEŞTİRMEK YERİNE KENDİ ÜLKENİN SORUNLARINA ODAKLAN"

Sosyal medya kullanıcıları, Busch'un başka ülkeleri eleştirmek yerine kendi ülkesinin sorunlarına odaklanması gerektiği görüşünü paylaştı.

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AB'ye değil, aksine Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacı olduğu yorumunda bulunan kullanıcılar, 4 milyon Suriyelinin sınırda beklediğini ve Türkiye sayesinde Avrupa ülkelerinin rahat nefes aldığını ifade etti.

"AVRUPA, KENDİSİNE KÖLE POLİTİKACILAR İSTİYOR"

"Jacques Radinson" isimli sosyal medya kullanıcısı, "Erdoğan, zamanında Türkiye'yi çok iyi yerlere getirdi. Bu nedenle Avrupa için popüler bir politikacı değil. Avrupa kendisine köle politikacılar istiyor." ifadelerini kullandı.

"Henrik Carlström" adlı kullanıcı, "Erdoğan'ı İsveç'in bir parçası olarak göstermek değil, nasıl popüler olduğunu anlamak zorundayız. (ABD Başkanı Donald) Trump ve (Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin ile aynı. Ahlak polisi rolüne bürünerek kime nasıl yön vereceğimize karar vermek yerine diğer ülkelerin nasıl çalıştığını daha iyi anlamalıyız." yorumunda bulundu.

"AP'DE NASIL BİR POLİTİKA İZLEYECEĞİNİZE ODAKLANIN"

"Dainiel Siziranyl" adlı kullanıcı da Busch'a "Susun lütfen, Hristiyan Demokratların Avrupa Parlamentosunda nasıl bir politika izleyeceğine konsantre olun." paylaşımıyla tepki gösterdi.

"ERDOĞAN, DÜNYANIN EN İYİ LİDERİ"

"Daadir Likar" adlı kullanıcı, "Erdoğan, dünyanın en iyi lideri. Erdoğan'ın AB'ye ihtiyacı yok. AB'nin Erdoğan'a ihtiyacı var." değerlendirmesinde bulundu.

"LÜTFEN BİRAZ TELEVİZYONLARI TAKİP EDİN"

Türkiye'deki ekonomik gelişmelere dikkati çeken "Muath Abukhader" isimli kullanıcı, "Lütfen biraz televizyonları takip edin. AB'nin Erdoğan'a ihtiyacı var. Kendi ülkesini ekonomik anlamda büyüttü. Türkiye, Avrupa ülkeleri için ekonomik anlamda çok önemli bir hale geldi." yorumunu yaptı.

MUHTEŞEM TOKAT: İSRAİL'İ ELEŞTİRMEYE HİÇ GÜCÜNÜZ YOK! YÜZLERCE ÇOCUK HAPİSHANELERDE!

İsrail'in hiç eleştirilmediğini ifade eden "Issam Maarouf" isimli kullanıcı, "İsrail'i eleştirmeye hiç gücünüz yok. Filistinlilere her gün yaptıkları ortada. 18 yaşın altındaki yüzlerce Filistinli çocuk, İsrail hapishanelerinde, buna yazacak bir şeyiniz yok mu? İkiyüzlülük." paylaşımıyla tepki gösterdi.

BİR KAPAK DA İSVEÇLİ'DEN: ERDOĞAN SİZİN PARTİNİZİN İSMİNİ DAHİ BİLMEZ!

İsveçli kullanıcı Kjell-ake Wennström da "Erdoğan, sizin partinizin ismini dahi bilmez. Siz İsveç'teki sorunlarla ilgilenin." ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN SADECE TÜRKİYE'NİN DEĞİL, MÜSLÜMAN ALEMİNİN DE LİDERİ"

Erdoğan'ın dünya lideri olduğunu belirten başka bir kullanıcı da "Erdoğan, sadece Türkiye'nin lideri değil, bütün Müslüman aleminin de lideri. Müslüman alemi onun yaptıklarını biliyor." yorumunda bulundu.

TÜRK HALKINA VE ERDOĞAN'A DUA

Türk halkı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dua eden "Ayan Muhammed" isimli kullanıcı, "Allah Erdoğan ve Türk halkını korusun. Erdoğan sadece Türkiye'nin lideri değil, birçok yardıma muhtaç ülkenin insanına yardım eden bir ülkenin lideri." yorumunu yaptı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
propaganda
YAZDIR
YORUMLAR 44
 • HamidiyeSüvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis sen cansın.
  Cevapla
 • Yaşar 1 yıl önce Şikayet Et
  Aklı başında ve dünya gerçeklerini gören Avrupalılar yok değil yani. CHP anlamak istemese de...
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  ab ye lider lazımsa bizde çok var gönderelim
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  isveç mi Konya Kulu sayesinde ayakta duran ülke Kululular geri dönsün Erdoğan ın kapısında yatıp kalkarlar
  Cevapla
 • sermet 1 yıl önce Şikayet Et
  Köpeklerin havlaması bulutlara zarar vermez. diyor bir atasözü
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Güney Kore'den Türkiye'ye dikkat çeken tavsiye: Türkiye bu konularda ustadır
Altaylı'nın iddiası Ersin Düzen'i çıldırttı!