Erbakan'ın yol arkadaşlarından Saadet'e çağrı

23 Haziran'da yapılacak İBB başkanlığı seçimleri öncesinde, Milli Nizam Partisi'nden beri Necmettin Erbakan'ın yakın yol arkadaşı ve Saadet Partisi kurucusu Hasan Aksay ile birlikte Saadet Partisinin önde gelen isimleri, CHP Adayına destek olmanın ağır sonuçları olacağı konusunda Saadet Partilileri uyardı.

Erbakan'ın yol arkadaşlarından Saadet'e çağrı
Erbakan'ın yol arkadaşlarından Saadet'e çağrı
GİRİŞ 16.06.2019 16:30 GÜNCELLEME 16.06.2019 16:36
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Partilerin değil davanın önemine dikkat çeken konuşmacılar, İstanbul seçimlerine particilik anlayışıyla yaklaşmanın yarın büyük pişmanlıklar doğuracağına vurgu yaptılar.

 

 

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya, Devlet eski bakanı Hasan Aksay, Şevki Yılmaz, Avukat Orhan Töz, Prof. Dr. Sami Şener ve Prof. Dr. Yüksel Çavuşoğlu katıldı. 1969 yılından beri Erbakan'la birlikte yol arkadaşı olduklarını vurgulayan Hasan Aksay, "Devletlerin üç dönemi vardır. Diriliş, güçlü olduğu dönem ve çöküş dönemleri. Diriliş dönemlerinde her istediğini tam anlamıyla yapamaz. Eskiden herkes kimin ne olduğunu biliyordu. Şimdi dost düşman fark edilmiyor. Düşmanım bana daha çok iltifat ediyor. Başıma ancak bir bela gelecek ki ancak o zaman dostumu düşmanımı anlayacağım diyor, Jan Jaque Rousseu.. Bir yerde bir sakatlık oldu diye hemen orayı karalamamak lazım. 20. Yüzyıl başında 300 milyon Müslüman vardı. Bugün 1 milyar 800 milyon.. Dünya nüfusu 2 kat bile artmamış. Dünyada Müslümanların sayısı gittikçe artıyor" dedi.

31 MART'TAN SONRA MASKE DÜŞTÜ

12 Eylül darbesinden sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu birçok kişinin avukatlığını yaptığını belirten Orhan Töz de, “Her partinin seçimlere katılma hakkı var. İstediğiyle ittifak yapar. Ama bu seçim vaziyet değişti. Ben o kişiye İmamoğlu demekten imtina ediyorum. 31 Marttan sonra maske düştü. Karşısında bir Binali var. Bu toplantıyı tertip etmemizin sebebi, bu meseleyi bir görüşmek ve durum tespiti yapmak. Müslümanın sağlam yere sırtını dayaması lazım. Tıpkı Hz. İbrahim'in ateşe atılırken Allah'a sığınması gibi. 1969'da başlayan harekette herkes kardeşti. Hepimiz yan yanaydık" diye konuştu.

KİM DAVAYA HİZMET EDİYORSA ONUNLA HAREKET EDERİZ

 

 

Partilerin değil davanın önemli olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yüksel Çavuşoğlu ise, “Eksi sonsuzdan artı sonsuza kadar sürecek olan bir dava var. Bu hep sürecektir. Bu süre içinde farklı zamanlarda Selçuklu, Osmanlı gibi devletler hizmet yapacaktır. 17 yıldan beri yakaladığımız bu hizmet noktasında üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bizim için parti önemli değildir. Dava önemlidir. Kim bu davaya hizmet ediyorsa onunla hareket ederiz" dedi.

ÖFKEYLE KALKAN ZARARLA OTURUR

"Öfkeyle kalkan zararla oturur" diyen Şevki Yılmaz da, "Pireye kızarak vatan yorganını oylarla yakmamalıyız. Ben partiyi değil Türkiye’nin geldiği noktayı destekliyorum. Çok ağır bedeller ödedik. Lütfi Doğan hocam ve Recai Kutan ağabey de bizimle aynı görüşte. Particilikle bir yere varamayız. En büyük parti Türkiye'dir. En büyük ırk Türkiye'dir. Vatan olmazsa parti olur mu?.. Hırslarımızla bu gemiyi vatanı bölecek korsanlara teslim edersek şehitlerimizin yüzüne nasıl bakacağız. Saadet Partililer, Erbakan hocamızı mahkum eden partiye nasıl destek verebilirler" şeklinde konuştu.

ETİKETLER
23 haziran
YAZDIR
YORUMLAR 60
 • m. Ali Efendiler 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar neyin peşindeler? Asker, polis, öğretmen sivil halk ve KUNDAKTAKİ BEBEĞİ GÖZÜNÜ KIRPMADAN KATLEDEN emperyalist çapulcu devletlerin tetikçiliğini yapan HdPKK, devleti felç edip, Türkiye'mizi en az üç parçaya ayırıp, kolayca emperyalistler tarafından kontrol edilebilir duruma getirmek isteyen Bu devlete, bu Millete yapmadığı kötülük kalmayan KALLEŞ hain CIAmat FETÖ terör örgütüyle BERABER YOL YÜRÜMEK SAADET PARTİSİNİN İLKELERİYE UYUŞUR MU?
  Cevapla
 • mechul 1 yıl önce Şikayet Et
  Zalim Nemrut, Hz. İbrahimin yakılması için emir verir. Nemrut'un gözü dönmüş adamları devasa bir ateş yakar. Olup bitenlerin farkında olan bir karınca ateşi söndürmek için ağzındaki bir damla suyu ateşe taşımaktadır. Bunu gören zalim Nemrut'un vicdansız adamları, karıncanın önünü keserek "senin taşıdığın bir damlacık suyla mı sönecek lan, bu koca ateş" diyerek dalga geçerler. Karınca onurlu bir duruşla başını kaldırarak " belki bu su, bu ateşi söndüremez ama ahiret günü için safımı belli eder". Safınızı belli etmek için ettiğiniz "Kelime-i şehadet"i unutmayınız. Gavurun alkışladığını alkışlarsanız ve şehadetinizi unutursanız, Allah ta sizi unutur.
  Cevapla
 • ammar 1 yıl önce Şikayet Et
  sloganımız neydi " müslümanlar kardeştir"
  Cevapla
 • mehmet57 1 yıl önce Şikayet Et
  bunu bide ingiliz temel görse ya bunadı yada aynı fetö gibi ingilizin içimize yerleştirdiği hain dünya alt üs olsa normalde değil anarmalde bile temelle alevi kökenli, chplilerin bi araya gelmesi rüya da bile olmazz ha oluyo bu nasıl olur iki tarafta madımak olayında beraberse komployu tezgahlayan el aynıysa figüranlar şimödi kanki olduysa bunu da saadetli kardeşlerimiz sorgulaması lazım biz nasıl olduda chp hdp ip ylen aynı saftsa buluştuk
  Cevapla
 • ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  ahgirettede hesabı sorulur unutmasın saadetliler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin Otomobili'nden heyecanlandıran paylaşım!
Gökhan Töre resmen Beşiktaş'ta!