Binali Yıldırım'dan Milli Gazete'ye ziyaret

Milli görüş ve Saadet Partisi'ne yakınlığı ile bilinen Milli Gazete'yi ziyaret eden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım, "Biz ezelden beri kardeşiz, dostuz. Eski hatıralarımızı yâd ettik. Gayet verimli bir ziyaret oldu." dedi.

GİRİŞ 18.06.2019 17:55 GÜNCELLEME 18.06.2019 18:44
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım, 23 Haziran seçimleri öncesi ziyaretlerini sürdürüyor.

 

Yıldırım, Milli görüş ve Saadet Partisi'ne yakınlığı ile bilinen Milli Gazete'yi ziyaret etti.

Siyasette yanlış anlaşılabilecek söylemlerin olabildiğini dile getiren Yıldırım, bu tür yanlış anlaşılmalar varsa Saadet Partililerden özür dilediğini söyledi. Yıldırım, özrünün bir seçim yatırımı olarak değerlendirilmemesi gerektiğini de ifade etti. 


Milli Görüş'ün kurucularından Necmettin Erbakan'ın yaşamına da değinen Yıldırım, "Erbakan hocamızın söylemleri benim ilgimi çekti, farklı konuşuyor. Herkesin dillendirdiği resmî bir görüş var. Bir aykırı çıkış var. Bu benim çok ilgimi çekti. Daha yakından ilgimi çekmeye başladı. Yerlilik, millilik, dışa bağımlılıktan kurtarılması ülkenin... Sonra bu ilgiyle Erbakan hocayı daha fazla araştırdım." dedi. 

Yıldırım, "Aile içerisinde müthiş bir çatışma yaşadık. Ama günün sonunda ailem beni yola getirmeye çalışırken onlar da gerçeği gördü. 74'te koalisyon kurulduktan sonra bir kırılma noktası yaşadık. Ve ondan sonra da hamdolsun çok daha sağlıklı, kucaklayıcı, toplumun genel dokusuna uygun bir bakış açısını yaygınlaştırdık. Burada tabii bir ömür tüketilmiş bir mücadele var. Erbakan hocamızı anlatmaya gerek yok. Allah mekanını cennet eylesin, çok güzel hizmetler yaptı. Hiçbir zaman şöhret peşinde olmadı. 74 harekâtında kendisinin payını herkes biliyor. Bülent Ecevit'in öne çıkmasını uygun gördü." diye konuştu.

"MİLLİ GÖRÜŞ BU İŞİN GÖVDESİDİR"

Erdoğan ve kendisinin de bu görüş sayesinde bulundukları noktaya geldiklerini söyleyen Yıldırım, "Bu dava bugünlere kolay gelmedi. Milli görüş bu işin gövdesidir, köküdür. Bugün bir Tayyip Erdoğan varsa, bir Binali Yıldırım varsa bu misyonun sayesinde vardır. Recep Tayyip Erdoğan'ı lider yapan bu hareket. Bunu kimse inkâr edemez, kendisi de inkâr etmiyor. Yani aramızda böyle bir ayrılık gayrılık olmasının doğru olmadığının, bunun bir oluşturulan birtakım algı operasyonları ile gerçekleştirildiğini düşünüyorum.

"İNCİNMİŞ SAADET PARTİLİ KARDEŞLERİMİZ VARSA ÖZÜR DİLİYORUM"

Acı da sevinçte bir araya geliriz. Dünyaya bakış, ahirete bakış, yaşayışta ne farkımız var? Şuna ben de katılıyorum. Siyasetin sert rüzgârlarında yanlış anlaşılacak söylemler olabilir. Onun için Saadet Partili kardeşlerim incinmiş olabilir. Ben bu yüzden dolayı da kendilerinden özür diliyorum. Böyle bir hata varsa bu da bizim sorumluluğumuz. Bu da seçim yatırımı gibi düşünülmesin.

Bu ülkede başbakanlık bakanlık yapmış bir kardeşiniz olarak eğer böyle bir hata varsa bundan biz de sorumluyuz. Bunun da kardeşlerimizi incittiyse haklarını helal etsinler biz hiçbir zaman amacımız ayrıştırmak Saadet Partisi ve mensuplarını ayrı bir yere koymak gibi bir görevimiz olamaz. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bu da bir seçim yatırımı gibi de düşülmesin yani seçimler gelir geçer biz birbirimizin yüzüne bakacağız. Her zaman birbirimizin yüzüne bakacağız. Yani onu ifade etmekte yarar görüyorum." ifadesini kullandı. 

Sosyal medya hesabından da ziyareti duyuran Yıldırım, "Biz ezelden beri kardeşiz, dostuz. Eski hatıralarımızı yâd ettik. Gayet verimli bir ziyaret oldu." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • yılmaz 11 ay önce Şikayet Et
  eski bir refah partili olarak şimdiki sp kalan şahsiyetler için çok şey yazmak istiyoryum ama yazmıyorum , hepinizi ALLAH a havale ediyorum sizi bildiği gibi yapsın...
  Cevapla
 • İlyas 11 ay önce Şikayet Et
  Partiler amaç değil araçtır. Parti her zaman bulunur fakat dava adamı her zaman bulunmaz. İsterseniz Recep Tayyip Erdoğan'la ,Temel Karamollaoğlunu yan yana koyun. Geçmişlerini ve ,ne yaptıklarını görün ne dediğimi anlarsınız. Birisinin CV si bom boş (Madımaktaki becerikksizliğini unuttum, o zavallı insanlar hala içerideler) ,diğerinin CV si ise Ülkesinin ,B.başkanlığı yaptığı şehrin ve kendisinin başarılarıyla dolu. Tayyip bey ne kendisini ne de Ülkesini ezdirmedi ,ezdirmeyecek te.
  Cevapla
 • şaban 11 ay önce Şikayet Et
  sp liler, ak parti ye oy verdiği için küfürler savurduğu, incittiği müslümanlardan, kibirlerinden sıyrılıp ne zaman özür dileyecek acaba
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Hani hepsi terör destekçisi idi, doktor bu ne?!
  Cevapla
 • şaban 11 ay önce Şikayet Et
  demirtaş a inşaallah serbest kalır diyen herkes terör destekçisidir. binali bey insanlık yapmış dostça el uzatmış kardeşliği hatırlatmış insan olun özünüze dönün demiş senin gibiler laf ebeliği yapmasın
  Cevapla
 • Vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanı’nın SP ,ne yaptığı hakaretler ortada dururken, onların oyunu istemeye gitmek, biz, ezelden beri kardeşiz demek ne kadar doğrudur acaba, şu oy varya...nelere kadir, Ne ahlak, ne utanma ne de insanlık bırakmıyor.
  Cevapla
 • abdullah 11 ay önce Şikayet Et
  adam sayıp ziyaret ediyorlar laf ediyorsunuz,adam saymıyorlar yine laf ediyorsunuz,bi avuç azgın azınlık kaldınız öyle kalırsınız inş.
  Cevapla
 • İlyas 11 ay önce Şikayet Et
  Yahu beynini yıkadığınız gençler sabahtan akşama her gün Tayyip Erdoğana kafir diyorlar buna ne buyrulur. Hadi yalancı dersin, kötü dersin ne bilim oy verilmez dersin de kafir demek neyin nesi .Nasıl Müslümansınız o lafın vebalini bilmeyen Müslüman var mı acaba. Yalan değil örnek İl teşkilatınız.
  Cevapla
 • Tvr 11 ay önce Şikayet Et
  Niye erbakan hocaya darbe yapanlarla kol kola girince sorun yokta Erdoğan oluncamı sorun var
  Cevapla
 • şaban 11 ay önce Şikayet Et
  sp lilerin ettiği küfürleri hiç duymadın herhalde
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Normalleşme sürecinde bireysel araçlar trafikte kriz yaratacak
Erdoğan talimat verdi, teşkilat sahaya iniyor