ABD Senatosu'ndan Trump'a 'Türkiye' çağrısı

ABD Senatosu, Başkan Donald Trump'a, Rus S-400 hava savunma sistemini aldığı için Türkiye'ye yaptırım uygulama ve Türkiye'yi F-35 programından çıkarma çağrısında bulundu.

ABD Senatosu'ndan Trump'a 'Türkiye' çağrısı
ABD Senatosu'ndan Trump'a 'Türkiye' çağrısı
GİRİŞ 12.07.2019 22:35 GÜNCELLEME 13.07.2019 12:28
Bu Habere 97 Yorum Yapılmış

ABD Senatosu’nda bir grup, Başkan Donald Trump’ı, Rus S-400 hava savunma sistemi alımı bağlamında, Türkiye’ye yaptırım uygulamaya ve beşinci nesil F-35 savaş uçağı programından çıkarmaya çağırdı.

 

 

Senatörlerin Trump’a yazdığı mektupta, “Başkan Trump’ı tam yaptırım uygulamaya çağırıyoruz. Ayrıca, F-35 teslimatının belirsiz bir süre için ertelenmesinin yanı sıra, Savunma Bakanlığı’nı Türkiye’nin F-35 programına katılımına son vermeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 97
 • Irkçı Bey 1 yıl önce Şikayet Et
  Ellerinden geleni ardına koymasın
  Cevapla
 • Trump 1 yıl önce Şikayet Et
  Trump uyma sen dedikotulara Türkiye dürüst bir ülke kendini korumaya almıştır... Sen akıllı adamsın
  Cevapla
 • ADALET 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu F35 ler söylenenlere göre sorunlu bir uçak ve hantal F16 lara göre hantal ama nedense buları almaya karar verilmiş ve hatta projeye ortak olunmuş bırakın konuşsunlar dursunlar bu uçağı zaten bize vermeyeceklerdi bahane arayıp durdular yıllardır aynı AB üyelik işene dönecek ver uluslararası mahkemeye al tazminatını ve ödediğin paraları git kimden istersen yeni uçak al yada kendin yap bu abd siyonist uşaklarına kul köle olma
  Cevapla
 • Karadenizli 1 yıl önce Şikayet Et
  Kurusıkı tabancayı bile vermediniz. Vahşi batı kafalilar.dünya sizden ibaret degil ki.
  Cevapla
 • Yorumcu16 1 yıl önce Şikayet Et
  Kaybeden ABD olur. Kürecik, İncirlik,Nato ve AB ile yapılan geri kabul antlaşmaları bizim en güçlü olduğumuz alanlar. Abd güçlü müttefiklerini kaybederse ileri gidemez! Bunu bildiklerinden yaptırımlar sadece yüzeysel olacaktır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tahta parçalarını 200 saatte bakın neye çevirdi!
İşte Altındaki düşüşün sebebi! Altın yeni fırsat verecek