Terörden alınan HDP'li belediye başkanları yine Avrupa'ya koştu

Görevden uzaklaştırılan HDP'li Ahmet Türk, Adnan Selçuk Mızraklı ve Bedia Özgökçe Ertan yine Avrupa'ya şikayete gitti. Avrupalı belediye başkanlarına gönderilen mektupta kayyum kararının siyasi olduğu iddia edildi ve "dayanışma" mesajı altında müdahale çağrısı yapıldı.

Terörden alınan HDP'li belediye başkanları yine Avrupa'ya koştu
Terörden alınan HDP'li belediye başkanları yine Avrupa'ya koştu
GİRİŞ 03.09.2019 17:10 GÜNCELLEME 03.09.2019 17:11
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Teröre destek verdikleri gerekçesiyle görevlerinden uzaklaştırılan Adnan Selçuk Mızraklı, Ahmet Türk ve Bedia Özgökçe Ertan, Avrupa'daki belediye başkanlarına mektup gönderdi. 

 

 

Kayyum kararıyla ilgili "demokrasiye yönelik saldırı" ifadesi kullanılan mektupta HDP eski Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın halen tutuklu olduğu hatırlatıldı. 

Mektup gönderilen kentler arasında Barcelona, Paris, Londra, Stockholm, Oslo, Roma, Milano ve Venedik bulunuyor. 

 

 

"Dayanışma" çağrısı yapılan mektupta, Avrupalı belediye başkanlarının Türkiye'ye gelip kendilerine destek olmaları istendi. 

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine terör örgütü PKK'ya verdikleri destek nedeniyle kayyum atanmıştı. Belediyeleri adeta PKK karargahına çeviren HDP'li başkanlar, terör örgütüne finansal destek sağlıyordu. 

Van, Diyarbakır ve Mardin Belediyeleri PKK karargahı olmuştu

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 54
 • Guaidoglu 8 ay önce Şikayet Et
  Yanlarina Ekremi ve Mansuru da alsalardi. Daha iyi bir etki yapardi!
  Cevapla
 • Hadi 8 ay önce Şikayet Et
  AB ye toptan karşıyız geri kabul anlaşması iptal edilsin 12 milyon göçmen AB ye gönderilsin yapamıyorsak memleketlerine gönderilsin ne anlaşmaymış arkadaş bizim sözümüz neden ab ye geçmiyor......
  Cevapla
 • hadibeya 8 ay önce Şikayet Et
  Devletin parası avrupa insan hakları mahkemesine gidecek gibi görünüyor yine malesef. Keşke biraz daha sabredip, daha fazla delil elde edilseydi. Keşke 2000 bilmem kaçtaki o suçlar, kanunen terör suçu sayılsa, terör suçları ömür boyu sicil kaydından silinmese ve terör suçluları-en ufak suç bile olsa- seçimlere dahil edilmeyecek şekilde kanunlar düzenlenseydi. AB insan hakları mahkemesine itaat etmemek ve ödeme yapmamak da bir yol tabi. Ama ab uyum süreçleri vb buna mani. AB yi tamamen silmek en iyisi
  Cevapla
 • diriliş 8 ay önce Şikayet Et
  oradan beslendiğinize göre orda başkanlık edin türkiyede ne işiniz var ki...
  Cevapla
 • ihsan 8 ay önce Şikayet Et
  yurt dışına çıkış yasağı konmadımı yuh be böyle mücadelemi olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sistem değişiyor! İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde...
Türkiye'de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm sayıları