Son dakika haber: MHP Şırnak İl Başkanlığı'na terör saldırısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada MHP Şırnak İl Başkanlığı silahlı teröristlerce saldırıya uğradığını açıkladı.

Son dakika haber: MHP Şırnak İl Başkanlığı'na terör saldırısı
Son dakika haber: MHP Şırnak İl Başkanlığı'na terör saldırısı
GİRİŞ 25.09.2019 22:30 GÜNCELLEME 25.09.2019 23:04
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabı Twitter'dan MHP Şırnak İl Başkanlığının teröristlerce kurşunlandığını açıkladı. 

 

"Şükür ki saldırıda herhangi bir ölüm ya da yaralanma hadisesi vuku bulmamıştır" diyen Yalçın "Adana’da güvenlik güçlerimize yönelik bombalı saldırının ardından gerçekleşen bu menfur eylemin, planlı ama bir o kadar da acemice bir yıldırma ve provokasyon programının parçası olduğunu görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Yalçın, "Şırnak İl Teşkilatımızın mensupları, terör örgütü PKK’nın tehdit ve baskılarına rağmen bin yıllık kardeşlik hukukunun yaşatılması için canları pahasına faaliyetlerini sürdürmektedir ve kararlılıkla sürdürecektir." ifadelerini kullandıktan sonra paylaşımlarına şu şekilde devam etti:

PKK'NIN ÇARESİZLİK VE TÜKENİŞİNİN İŞARETİDİR

"MHP Şırnak İl Teşkiatının fedakâr  mensuplarıyla Adana’daki kahraman güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Adana ve Şırnak saldırıları, PKK’nın sözde milisleriyle ses getirme amaçlı amatör eylemlere giriştiğini göstermektedir. Söz konusu saldırılar; kırsalda ve dağlarda militanlarını birer birer yitiren, devletin kararlı adımları sayesinde mum gibi eriyerek son nefesini vermek üzere olan PKK’nın, çaresizlik ve tükenişinin de işaretidir. PKK’nın elinden kaçarak devlete teslim olan bazı örgüt militanlarının akıllara durgunluk veren itirafları; HDP, HDP’li belediyeler ve Kandil üçgeninde sözde milis faaliyetleri üzerinden dönen dolapları gözler önüne sermiştir."

"HDP İLE BELEDİYELERİN KOORDİNASYONUNDA...."

Genel Başkan Yardımcısı, "Dağdaki militanların olmadığı yerde, köy ve kentlerdeki sözde milisler eylem düzenlemektedir." ifadelerini kullanarak "Sözde milis faaliyetleri, HDP ile belediyelerin koordinasyonunda ve PKK'nın sözde sorumlularının öncülüğünde yürütülmektedir. PKK militanlarına erzak ve saklanacak yer temin eden, sağlık yardımı yapan; bilgi, istihbarat ve ulaştırma desteği veren sözde milisler; PKK’ya eleman temini noktasında da anahtar rol oynamaktadır." dedi.

"GÜNDÜZ İNSAN GECE HIRT"

Yardımcı Yalçın paylaşımlarına şu şekilde devam etti:

“Gündüz insan gece hırt." misali, dışarıda normal insan görüntüsü verip sinsice, kahpece eylem yapan bu sivil unsurlar; bir takım kundaklama ve sabotaj eylemlerinin de failleridir. Sözde PKK milisleri, EYP üretip yollara yerleştirmekte, ormanlarımızda yangın çıkarmakta, sivil araçlarla seyahat eden insanlara ve hatta çobanlara yönelik şuursuzca saldırılar düzenlemektedir.

Bu eylemler, Kurtuluş Savaşı sonunda düşmanla iş birliği yapan tükeniş psikolojisindeki hain çetelerin çıkardığı şehir ve orman yangınlarını, düzenlediği sabotajları hatırlatmaktadır. PKK’nın sözde milis unsurlarının benzer eylemleri, ögütün son çırpınışlarıdır. Aynı zamanda esrar üretip satma ve bu yolla PKK’ya ekonomik kaynak sağlama görevi yürüten bu sözde milis yapılanmasını yetkililerin dikkatine sunuyoruz.
Sözde milislik meselesi sadece silahlı saldırı, yardım ve yataklık suçuyla geçiştirilemez.

DEVLETİN ELİ PKK YAMAKLARININ ENSESİNE BALYOZ GİBİ İNMELİDİR

Devletin kararlı ve caydırıcı eli, PKK yamaklarının ensesine balyoz gibi inmelidir. Sadece güvenlik güçlerimize ve masum insanlara kanlı saldırılar düzenlemekle kalmayıp, ormanlarımızı ateşe vererek doğal hayatı zarara uğratan bu ifrit tiyatrosuna son verilmelidir. Çocukların dağa götürülen annelere devletin desteği HDP-Belediyeler-Kandil üçgenini kırmakla sınırlı kalmamalı; kırsalda, köy ve kentlerde sözde milis faaliyetleriyle söz konusu eylemlere katılım da engellenmelidir.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • Abdülkadir 11 ay önce Şikayet Et
  Ben de bir kürdüm. Kürtler iyi insanlar ama pkkyı desteklemeyen kürtler iyi. pkkyı savunananlara prim yok
  Cevapla
 • Alparslan 11 ay önce Şikayet Et
  Hâlâ CHP'den PKK'yi kınamayı bekleyenlerin aklına şaşarım. Velev ki kınadı inanacakmısınız ? Allahtan çukur kazan Teröriste ''eylemci'' YPG'ye ''sivil halk hareketi'' diyorlar. Daha ne desinler Terör Destekçiliği için ben anlamış değilim ? Anlayan CHP'li İP'li varsa bunu Şehit Ailelerine anlatsın.
  Cevapla
 • Manisalı 11 ay önce Şikayet Et
  Dün şehitlik, bugün il başkanlığı böyle pravakötorluk görülmedi.oyuna gelmiyelim.
  Cevapla
 • aynen 11 ay önce Şikayet Et
  pkk bati bitirmez bitenin yerine baska satilmis hayin bulur bati kafirleri hayinmi yok bu kadar hain olduktan sonra biz daha cok urastirirlar Allahim bunlarin topunun belasini versin uljemize muslumanlara ve askerlerimize bu zalimlere kardi korusun amiiin
  Cevapla
 • cCc 11 ay önce Şikayet Et
  Yarın görürüz kendisine demokratım diyen CHPKK lıları. Bakalım kınayacaklar mı bu terör saldırısını!??
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti MKYK sonrası önemli açıklamalar
Trabzonspor, Sörloth'u KAP'a bildirdi