Son dakika: Erdoğan'dan termik santrale filtre düzenlemesine veto!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti. Kararı açıklayan AK Parti Sözcüsü Çelik, "Yeni belirlenecek süre 2-2,5 yıl kadar olmamalı" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 02.12.2019 19:34 GÜNCELLEME 03.12.2019 20:18
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Son zamanlarda tartışılan termik santrallerle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, termik santrale filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti. Açıklamayı, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptı.

Çelik'in AK Parti MYK Toplantısının ardından yaptığı açıklamadan öne çıkanlar şöyle:

TERMİK SANTRALE FİLTRE DÜZENLEMESİ

Sayın Cumhurbaşkanımız, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti. 

 

Çevreyi korumak devletin ve vatandaşın görevidir. Cumhurbaşkanımız, ülkemizin ihtiyacının karşılanması zaruriyetinin, insan sağlığının önüne geçmemesi gerektiğini vurguluyor. 

Sayın Cumhurbaşkanımız, kanun maddesinin yeniden değerlendirilmesinde fayda görmüştür.

Yeni belirlenecek süre 2-2,5 yıl kadar olmamalı.

Erdoğan'dan çarpıcı termik santral talimatı: Gerekirse kapatın

EVLAT NÖBETİNDE 91. GÜN

Diyarbakır'daki oturma eylemine katılan aile sayısı her geçen gün arttı. Bu eylem her şeyden önce vicdan eylemidir. Biz de her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Anne yüreği çocuğuna sahip çıkmaya devam ediyor.

ERDOĞAN'IN SİYASİ TEMASLARI

Sayın Cumhurbaşkanımız NATO zirvesinde ABD, Fransa, Almanya ve İngiltere liderleriyle görüşecek.

MACRON'UN SÖZLERİNE TEPKİ

NATO'daki müttefiklerimizin DEAŞ'la mücadele adı altında YPG'ye destek vermesi yanlış.

Barış Pınarı Harekatı sürecinde en çok karşıt görüş veren kişi Fransa Devlet Başkanı oldu. Aynı zamanda terör örgütlerini de en çok Macron kabul etti. NATO içinde bulunup da NATO'yu çıkarları için kullandığını biliyoruz.

Türkiye'nin Suriye'de ne işi olduğu bellidir. Terörle mücadele ediyoruz.

Erdoğan'dan Macron'a: Beynini kontrol ettir

AKDENİZ'DE TÜRKİYE-LİBYA HAMLESİ

Türkiye ile Libya arasındaki mutabakatla tarihi bir adım atıldı. Doğu Akdeniz'de yeni bir aşamaya geçildi. Anlaşmanın uluslararası hukuka uygunluğu konusunda tereddüt yok.

Artık Sevilla Haritası tamamen yok hükmündedir. Yunanistan'la Mısır tarafından görüş gelmiyor. Sadece hezeyan düzeyinde açıklamalar yapılıyor. 

Mısır, Türkiye'ye karşı olmak için Yunan tezleri doğrultusunda hareket ediyor.

Son Dakika: Sınırlar değişti! Türkiye yeni haritayı dünyaya yayınladı

AVRUPA'YA YENİ ENERJİ KÖPRÜSÜ

TANAP Projesi ile enerji arzı güvenliği de sağlanacak. 

Gelecek yıl 10 milyar metreküp Avrupa'ya ihraç edilecek, kalan 6 milyar metreküp ise Türkiye'ye ayrılacak.

Tüm bu yatırımlarla hem Türkiye önemli bir güç olduğunu gösterirken, aynı zamanda da bölgesel barışa verdiği önemi de göstermektedir. Biliyorsunuz yeni yılda Ocak ayında Türk-Akım'ın açılışı yapılacak. 

Son dakika: Tarihi adım Türkiye'de atıldı! Açılışta Erdoğan rest çekti

İSRAİL'İN YENİ YERLEŞİM PLANI

İsrail Savunma Bakanı, El Halil kentinde yeni bir yerleşim yeri kurulması için projeyi onayladı. Bunun çok kötü bir neticesi var. Filistinlilere ait 50 bin konutun yıkılması gerekecek.

Buraya koyulan her bir tuğla, şiddeti artıran bir adımdır. Trump'ın Kudüs'ü başkent olarak kabul etmesi İsrail'i olumsuz anlamda cesaretlendirdi.

İsrail'den skandal hamle! Harekete geçtiler

CHP'Lİ ERDOĞDU'NUN 'ANAYASA YOK' AÇIKLAMASI

Bir siyasetçi 'Türkiye'nin anayasası yok' diyorsa aslında, 'Partimizin meşruiyeti yoktur' demiş oluyor. Bazı sözler vardır, siyasi olarak söylenmez. Türkiye'nin anayasası vardır. Yeni anayasa da tabii ki birtakım değişikliklere uğrayabilir. 

Anayasa değişikliği referanduma gitmiş, vatandaş kabul etmiş. O zaman bu kişiye şunu sormak lazım: Türkiye'yi kimin yönetmesini teklif ediyorsunuz? Öteden beri CHP'nin anayasa ile ilgili şöyle bir yaklaşımı vardır: Anayasa dursun, onun yerine vesayet olarak MGK gibi bir şey devleti yönetsin ya da bir hükümet seçilsin, cumhurbaşkanlığı makamı vesayet makamı olarak kalsın.

SOYLU'NUN ADİL ÖKSÜZ AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanımız, 'Nerede olduğunu biliyoruz, tespit etmeye çalışıyoruz' dedi. Bu şu demektir: FETÖ ile mücadele kılcal damarlarından tamamen temizlenene kadar sürecektir. Devlet bilgisi olduğundan paylaşılması doğru olmaz. 

ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ'NİN DURUMU

Şehir Üniversitesi ile ilgili tartışma uzun zaman gündem oldu. Yönetim kurulundan çok sık açıklama yapıldı. Gelinen noktada, Şehir Üniversitesi'yle ilgili sürecin 'siyasal öç' olarak değerlendirilmesi, hem oranın yönetim kurulundan yapılan açıklamalarla hem de CHP'li yöneticilerin yaptığı açıklamalar karşısında bizim de bir şey söylememiz gerekiyor.

Üniversitedeki hocaların ilmi birikimine hürmetimiz büyüktür. Ve bu ilmi birikimin heba edilmesi mümkün değildir. Aynı zamanda burada okuyan çocukların hiçbir şekilde herhangi bir haktan mahrum edilmeleri söz konusu değildir. Bir üniversiteyi yok etmekle suçluyorlar. Cumhuriyet tarihinde en çok üniversite açmış kişi Cumhurbaşkanımızdır, hükümetlerimizdir.

ARAZİ HİBE EDİLDİ

Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde bu üniversiteye bir arsa tahsis edilmiş. Olayın hiçbir siyasi tarafı olmamasına rağmen, bu bir şekilde üniversite yönetimi tarafından ve CHP heyetinin yaptığı açıklamalarla siyasal bir renk verilmeye çalışılmıştır. Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde buraya tahsis edildi.

Şehir Üniversitesi’nin mağduriyet algısı çökertildi

DAHA ÖNCE HİÇBİR ÜNİVERSİTEYE YAPILMAMIŞ

Daha sonra problem şöyle gelişiyor: Bu üniversite, cumhurbaşkanımızın cumhurbaşkanı olmasından sonra başbakanlıkça tamamen bu üniversiteye hibe ediliyor. Bu daha önce hiçbir üniversiteye yapılmış. Kanunlara da aykırı, uygulamalara da. Daha sonra üniversite bankadan kredi almak için, kendisine hibe edilmiş araziyi bankaya teminat olarak gösterip kredi alıyorlar.

Mesele hocalara ya da öğrencilere yönelik bir uygulama değildir. Üniversitenin yanlış yönetilmesiyle ilgili bir meseledir. Bu üniversitenin hami üniversitesi Marmara Üniversitesi'dir. Dolayısıyla hami üniversite yönetimi devralacaktır.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 33
 • capla hama 1 yıl önce Şikayet Et
  iyi polis kötü polis...puan kazandırır ya da süründürür
  Cevapla
 • Kazım 1 yıl önce Şikayet Et
  Teşekkürler Reis
  Cevapla
 • Vahim 1 yıl önce Şikayet Et
  Yaşa resis.....Mecliste çevre duyarlılığı yokmuş....
  Cevapla
 • Mahmut 1 yıl önce Şikayet Et
  Giresun, Bulancak ilcesindeyim. En azindan resmi kurumlara suyla calisan yerli üretim baca filtre sistemleri takilmaliydi. Kış gelince çocuklarimiz hiç ilgisi olmadigi halde mecburen, astimla ilgili hava ilaclari kullaniyor. Birde bahce ve arsalarda çurutmek yerine bitki vs. saplarini yakmiyolarmi bir mahalle perisan oluyo o gun. Saygilar.
  Cevapla
 • yorumcu 1 yıl önce Şikayet Et
  Sigaradan milyon kez zararlı, bu teklifi getiren vekilleri bir daha aday etmemeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP İzmir il binasına yapılan saldırıya peş peşe tepkiler geldi
HDP kendi adayıyla seçime girerse! GENAR Başkanı İhsan Aktaş yorumladı