Bakan Selçuk'tan duygusal paylaşım!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'da okul ziyaretinde sınıfta konuşurken ' "Ben sizi hissettim" diyerek yanına gelen görme engelli öğrenciye sarılırken çekilen fotoğrafı, Twitter'da, "Söylediklerim, yapmak istediklerim anlaşılmayabilir; çocuklar hissetsin bu bana yeter. Ben de sizi hissediyorum" mesajı ile paylaştı.

GİRİŞ 25.12.2019 16:45 GÜNCELLEME 25.12.2019 17:41
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün, doğup büyüdüğü Çankaya Seyranbağları'nda bulunan Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, öğrenciler ile bir araya geldi. Bakan Selçuk, "Ben bu mahallede büyümüş biriyim. Bütün çocukluğum bu mahallede geçti. Burası hep gecekonduydu, biz de bir gecekonduda oturuyorduk. 6 kardeş iki odalı bir yerde. Babaannem falan da vardı. Gerçekten yoksulluğun çok yaşandığı bir yerdi" dedi.

 

 

DUYGULANDI, SARILDI

Bakan Selçuk, konuşması sırasında el kaldırarak, öğretmeninin koluna girip, yanına doğru yönelen 9'ncu sınıf öğrencisi görme engelli Hüseyin Gazi Hoşer'e söz verdi. Hüseyin Gazi, "Öğretmenim inşallah istediğiniz noktaya gelirsiniz ve istediğiniz her şeyi başarırsınız. Ben sizi hissettim" dedi. Bu söz üzerine duygulanan Bakan Selçuk, Hüseyin Gazi'ye sarılarak, "Senin yüreğin varken biz bu işi başarırız Allah’ın izniyle. Senin bu içinden gelen, kalbinden gelen duygu o kadar değerli ki dünya hazinesi. Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

 

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Bakan Selçuk, Hoşer'e sarılırken çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak şöyle dedi:

"Ben konuşurken elini kaldırdı. Geldiğinde anladım görme engelli olduğunu. 'Ben sizi hissettim' dedi. Söylediklerim, yapmak istediklerim anlaşılmayabilir; çocuklar hissetsin bu bana yeter. Ben de sizi 'hissediyorum' ve bunun ne denli kıymetli olduğunu anlatacak bir cümle kuramıyorum."

ETİKETLER
MEB
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Tuba 8 ay önce Şikayet Et
  Hocam sizi bir bıraksalar çivisi çıkmış sistemin canına okursunuz da neyse...
  Cevapla
 • Tirebolu 8 ay önce Şikayet Et
  gözümden yaş geldi
  Cevapla
 • BEHMEN 8 ay önce Şikayet Et
  bu adamı cok seviyorum cok içten samimi geliyor bana helal sana
  Cevapla
 • Sıla 8 ay önce Şikayet Et
  Elhamdülillah
  Cevapla
 • İsmi lazım değil 8 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakan, Okul bahçelerindeki (çok değerli) Öğretmen Araçlarını bahçe dışarısına çıkartacak, gücünüz var mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan ve BAE'den Türkiye karşıtı hamle! Rezilliğin görüntüleri yayınlandı
Açık açık uyardı: Bu ABD sizi satar haberiniz olsun!