Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan "Trump'ın sözde barış planı" açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Başkanı Donald Trump'ın Filistin-İsrail meselesine yönelik sözde barış planına ilişkin, "Filistin halkının haklarını ve uluslararası hukuku hiçe sayan bu tek taraflı planı reddediyoruz." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan "Trump'ın sözde barış planı" açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan "Trump'ın sözde barış planı" açıklaması
GİRİŞ 29.01.2020 12:53 GÜNCELLEME 29.01.2020 12:55
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kalın, yazılı açıklamasında, ABD yönetiminin Filistin-İsrail meselesine yönelik açıkladığı sözde barış anlaşmasının, Filistin halkının varlığını ve tarihini yok sayan yeni bir işgal planı olduğunu belirtti.

 

 

"Filistin halkının haklarını ve uluslararası hukuku hiçe sayan bu tek taraflı planı reddediyoruz." ifadesine yer veren Kalın, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vurguladığı gibi Kudüs kırmızı çizgimizdir ve Filistin toprakları satılık değildir. Filistin’de adalet sağlanmadan Ortadoğu’da kalıcı barış temin edilemez. Adil olmayan bir planın yaşaması mümkün değildir. Bölgede barış ve güvenlik için İsrail'in işgal politikaları sona ermelidir. Uluslararası toplum, iki devletli çözümü ortadan kaldıran ve işgali ebedileştirmeyi hedefleyen bu hukuksuzluğu reddetmelidir. Türkiye, haklı davasında Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir."

 

 

ETİKETLER
İbrahim Kalın trump
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Kamil 1 yıl önce Şikayet Et
    mÜSLÜMANLAR SUSARSA sıra Mekke ve medineye gelecektir, unutmasınlar.
    Cevapla
  • mert başkan 1 yıl önce Şikayet Et
    Kimin toprağını kime veriyorlar. Bende ABD'nin new york eyalatini afrika kökenlilere, las vegas'ı kızılderililere, los angeles'i de çinlilere veriyorum.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Kasapoğlu'nun büyük coşkusu
Başkan Erdoğan afet bölgesinde helikopterden incelemelerde bulundu