Kurtulmuş'tan Akıncı'ya tepki: Saygısızlık...

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yapmış olduğu açıklamalar hakkında, "KKTC'nin cumhurbaşkanı sıfatıyla böylesine talihsiz bir açıklamanın yapılmış olması asla kabul edilemez. Asla tasvip edilemez. Bundan gerçekten vazgeçmesi, bu talihsiz açıklamalarını telafi edecek yeni açıklamalar yapması kaçınılmazdır." dedi.

GİRİŞ 08.02.2020 19:10 GÜNCELLEME 08.02.2020 21:17
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Okmeydanı'nda bulunan Darülaceze'de düzenlenen Dünya Kayserililer Günü programına katıldı.

Kurtulmuş, programın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yaptığı açıklamalar sorulan Kurtulmuş, "Mustafa Akıncı'nın bu açıklamaları hiçbir şekilde kabul edilebilir cinsten değildir. KKTC Türkiye'nin her bakımdan bir uzantısı, parçasıdır. Bizim yüreğimizin bir tarafı Türkiye ise öbür tarafı ayrılmaz bir şekilde KKTC'dir. KKTC'yi ayakta tutmak, oradaki Kıbrıs'lı soydaşlarımızın haklarını, menfaatlerini, namusların, bağımsızlıklarını korumak için biz milletçe ne büyük fedakarlıklar yaptığımızı en iyi Akıncı'nın bilmesi lazım. Orada Kıbrıs Barış Harekatı'nda dökülen şehit kanlarının boşuna olmadığını, orada yıllardır verilen büyük mücadelenin ve Kıbrıs Türklüğünü korumak için verilen bu mücadelenin boşuna verilmediğini hatırlaması lazım. KKTC'nin cumhurbaşkanı sıfatıyla böylesine talihsiz bir açıklamanın yapılmış olması asla kabul edilemez. Asla tasvip edilemez. Bundan gerçekten vazgeçmesi, bu talihsiz açıklamalarını telafi edecek yeni açıklamalar yapması kaçınılmazdır. Asla kabul etmiyoruz. Doğru bulmuyoruz. Kıbrıs Türklerine ve orada Türkiye'nin vermiş olduğu mücadeleye, aziz milletimizin tarih boyunca yapmış olduğu mücadeleye saygısızlıktır bu söylenen sözler." dedi.

 

 

ETİKETLER
tepki
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Yiğido58 4 ay önce Şikayet Et
    Akıncı'nın yaptığı açıklama rum ağzıyla yapılmış. Bu durum tam bir nankörlük.
    Cevapla
  • Tarık 4 ay önce Şikayet Et
    Niyetini belli etmiştir, yapacağı hiç bir açıklama bizi ikna etmez. Derhal al aşağı edilip tepelenmeli. Neticesi ne olursa olsun.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken sözler: Birilerini rahatsız etti
Tarihi görüntüler! Bakan Akar'dan Libya'da büyük rest: Derhal bizden özür dileyin