AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na çok sert cevap

AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında söylediği sözlere sert yanıt verdi. Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Darbe girişiminin olduğu gece FETÖ terör örgütünün en büyük hedefi Cumhurbaşkanımızdı. Bugün Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanımızla FETÖ terör örgütünü yan yana zikretmesi ahlaken ve siyaseten iflastır" dedi.

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na çok sert cevap
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na çok sert cevap
GİRİŞ 11.02.2020 16:40 GÜNCELLEME 11.02.2020 18:51
Bu Habere 106 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında söylediği sözlerle ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

 

Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Darbe girişiminin olduğu gece FETÖ terör örgütünün en büyük hedefi Cumhurbaşkanımızdı. Bugün Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanımızla FETÖ terör örgütünü yan yana zikretmesi ahlaken ve siyaseten iflastır" dedi.

"Cumhurbaşkanımızın duruşu sayesinde, FETÖ terör örgütü amaçlarına ulaşamamıştır. FETÖ’nün hedef aldığı Cumhurbaşkanımızı aynı şekilde Kılıçdaroğlu da hedef almaktadır. Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile mücadele konusunda ters istikamette hareket ettiği bugün daha net görülmüştür" diyen Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

SİSTEMATİK YALANLARLA CUMHURBAŞKANIMIZA SALDIRIYORLAR

 

"FETÖ ile sonuna kadar, kesintisiz ve tavizsiz mücadele bir devlet kararıdır. Bu mücadelenin en büyük gücü devlet başkanı olarak Cumhurbaşkanımızdır. FETÖ kendisi için en büyük engel olarak Cumhurbaşkanımızı görürken, Kılıçdaroğlu sistematik yalanlarla Cumhurbaşkanımıza saldırıyor.

Son haftalarda yapılan açıklamaların Türkiye’ye geçmişte çok acılar çektirmiş köhne vesayeti yeniden canlandırma amacı taşıdığını görüyoruz. Farklı aktörler aynı köhne vesayet denklemini canlandırmak için paslaşıyorlar.

Bunlar, FETÖ ile mücadele etiketi altında başka bir vesayeti diriltme peşindeler. Cumhurbaşkanımıza bu yüzden saldırıyorlar. Demokrasimizi öteden beri tehdit eden zihniyetin farklı yüzleri var. Bu yüzlerden çok çirkin olan birinin yeniden sahne alma çabalarını görüyoruz.

Bu çevrelerin amacını net görüyoruz. FETÖ terör örgütü ile mücadele adı altında, bu örgütle gerçek mücadelenin öncüsü olan Cumhurbaşkanımıza saldırmak başka niyetlerin göstergesidir.

Yönteminizi tanıyoruz. Maksadınızı biliyoruz. Niyetinizin farkındayız. Biz aziz milletimizin büyük değeri olan demokrasimizi her türlü terör örgütüne ve vesayet zihniyetine karşı korumaya ve güçlendirmeye devam edeceğiz."

MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEYE KALKIYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Cumhurbaşkanımız FETÖ mücadelesinin en kararlı sesi, yılmaz ve yorulmaz lideridir. FETÖ'nün en büyük hedefi olan Cumhurbaşkanımıza yönelik hezeyanlar milletin aklıyla, 15 Temmuz gecesinin bütün tanıklığıyla alay etmektir“ dedi.

ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 106
 • şefik şefik 7 ay önce Şikayet Et
  Ankaradan istanbula kimlerle yürüyen adam söyle bana arkadaşını söyliyeyim kim olduğunu
  Cevapla
 • said 7 ay önce Şikayet Et
  Madem darbeyi Recep Tayyip Erdoğan yaptı sen nasıl O tankların arasından bu kadar rahatça çıkabildin, tutuklanman gerekmezmiydi ? Darbe olursa ilk ben tankların önüne çıkacağım dedin ve İLK SEN Kaçtın. FETÖ ve CHP birlikte desen haklısın çünkü ikinizde AMERİKA'ya hizmet ediyorsunuz
  Cevapla
 • deli..dolu 7 ay önce Şikayet Et
  Sahi chp kafası vatandaş ispat istiyordun öyle mi al size ispat tv ekranlara gazetelere demeç verip hayır partinin genel başkanı var aday değilim deyip fazla değil hemen sonra chp genel müdürlüğüne adayım deyip buraya DİKKAT DİKKAT DİKKAT partinin delege seçim oylarıyla değil,de "KASETLE" partinin başına geçen KIRKYALAN kim bunu bilirsen işte oy verdiğin İngiliz MANDA partisinin abd israil batı ab nato destekli haşhaşi fetönün,de hem siyasi ayağını hem kafasını gövdesini görürsün unutmadan fetö sadece siyasi kılığında değil çoğu zaman,da VATANDAŞ maskesi altında kendini gösteriyor ANLARSINYA
  Cevapla
 • aaaaaaaaaaaaa 7 ay önce Şikayet Et
  15 temmuzda tankların arasından 1 dolar gösterip geçtiğini ne çabuk unuttu. darbeciler bunu neden yakalamadı.12 eylül darbesinde tüm parti genel başkanları yakalanmıştı..
  Cevapla
 • Mahmut Akar 7 ay önce Şikayet Et
  Münafıklar yalanlarla iftira atmakta çok mahirdirler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Çavuşoğlu'ndan çok önemli Azerbaycan açıklaması
Türkiye'den yeni RADAR ve KALKAN hazırlığı