Resmen duyurdu! Engin Özkoç'a kötü haber

Adalet Bakanı Gül, "(CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkındaki fezleke) Fezleke bakanlığımızca imzalanarak Meclis'e gönderilmiştir, konu Meclisin takdirindedir" dedi.

GİRİŞ 05.03.2020 15:56 GÜNCELLEME 05.03.2020 17:27
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında başlatılan soruşturmayla ilgili hazırlanan fezlekenin, Meclis'e gönderildiğini açıkladı.

 

 

Gül, Meclis'te, gazetecilerin, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında hazırlanan fezlekeyle ilgili sorusunu yanıtladı.

"FEZLEKE MECLİS'E İLETİLMİŞTİR"

 

 

Cumhurbaşkanına hakaret suçunun resen veya şikayet üzerine soruşturmaya imkan bulunan bir konu olduğunu belirten Gül, "Dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı. Soruşturma açılması, bir fezleke açılması demek, milletvekili olduğu için. Bu fezlekenin Adalet Bakanlığı'na ve Meclis'e gönderilmesi prosedürü işlemektedir. Soruşturmayla birlikte hazırlanan fezleke Bakanlığımıza gelmiştir, Bakanlığımız da bunu TBMM'ye göndermiştir. Fezleke iletilmiştir. Dolayısıyla bundan sonraki süreç TBMM'nin takdiridir. TBMM, takdiriyle, iradesiyle, bu süreci kendisi şekillendirecektir. Türkiye, bir hukuk devletidir. Tüm hukuk yolları Anayasa ve kanunlar çerçevesinde işletilmektedir. Takdir yüce Meclis'indir, bundan sonraki sürecin belirleyicisi de değerli milletvekillerinin ve milletin takdiriyle şekillenecektir." şeklinde konuştu.

Dünyanın her yerinde devlet başkanlarına hakaret etmenin suç olduğunu, başsavcılığın da soruşturma başlattığını açıkladığını vurgulayan Gül, Meclis'teki iradeye karşı kimsenin bir şey söyleme hakkı bulunmadığını aktardı.

"KONU MECLİS'İN TAKDİRİNE SUNULDU"

Eleştirilerin de olabileceğini dile getiren Gül, "Farklı düşüncede, farklı kanaatte olabilirsiniz ama hiç kimsenin bir kimseye hakaret etme hakkı yoktur. Hele seçilmiş bir cumhurbaşkanına kimsenin hakaret etme hakkı yoktur. Türkiye, hukuk devletidir. Hele şu dönemde daha bir birliktelik içinde olmak hepimizin ortak beklentisi, duygusudur. Savcılık soruşturma başlatmıştır, doğal sonucu fezlekedir. Fezleke Bakanlığımızca imzalanarak Meclis'e gönderilmiştir, konu Meclis'in takdiri ve uhdesindedir." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 28
 • el Chapo 2 yıl önce Şikayet Et
  bu adam acilen siyasetten men edilmeli
  Cevapla
 • Mrtnht 2 yıl önce Şikayet Et
  Vekiller hadlerini bilcekler kavga eden kufur efen hangi vekil varsa atacaksin vekilikten beni temsil edemezler terbiyesizler
  Cevapla
 • mert 2 yıl önce Şikayet Et
  hemen hainin vekilligi düsdükden sonra iceri
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Şehitlerimize kelle diyen kılışdaroğlu hainine tez zamanda hesap sorulmalıdır.
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 2 yıl önce Şikayet Et
  And olsun bu CHP komple Vatan Hainleri ile dolmuş...Bizde Bu Vatanı bunlara dar etmesini biliriz....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan İsveç'e tüm kapıları kapattı
1 Şubat 2023 gazete manşetleri