Ömer Çelik: CHP'nin rahatsız olmasından memnunuz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevine devam etmesine ilişkin, "CHP yöneticilerinin rahatsız olmasına memnunuz. Bizim siyasi anlayışımızı 'siyasi sorumluluk', 'siyasi ahlak' ve 'siyasi takdir' belirler. Siyasi anlayışları 'siyasi oyun' ve 'siyasi tezgah' olanların bunları anlamasını beklemenin beyhude olduğunu biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik: CHP'nin rahatsız olmasından memnunuz
Ömer Çelik: CHP'nin rahatsız olmasından memnunuz
GİRİŞ 13.04.2020 23:40 GÜNCELLEME 13.04.2020 23:40
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevine devam etmesine ilişkin, "CHP yöneticilerinin rahatsız olmasına memnunuz. Bizim siyasi anlayışımızı 'siyasi sorumluluk', 'siyasi ahlak' ve 'siyasi takdir' belirler. Siyasi anlayışları 'siyasi oyun' ve 'siyasi tezgah' olanların bunları anlamasını beklemenin beyhude olduğunu biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sorumluluk üstlenerek gösterdiği hassasiyet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bunu takdirle karşılayıp, istifasını kabul etmeyerek görevini sürdürmesini istemesinin CHP'de rahatsızlık yarattığını kaydetti.

CHP sözcülerinin tüm bu süreci "oyun" olarak nitelendirdiğini belirten Çelik, şu değerlendirmede bulundu:

"Eski genel başkanlarına kurulan siyasi tezgahın üstüne 'siyasi oyun' kuran kadroların bunu böyle algılamasını anlıyoruz. Siyasi tarihimiz oyun ve tezgah kavramlarının vesayete destek veren kadrolara ait olduğuna şahittir. CHP yöneticilerinin rahatsız olmasına memnunuz. Kendi cumhurbaşkanı adaylarına 'Külliye'ye giden CHP’li' diye oyun kurarak siyasi tezgah tarihine geçenlerin olanları böyle yorumladığını görüyoruz. 

Bizim siyasi anlayışımızı 'siyasi sorumluluk', 'siyasi ahlak' ve 'siyasi takdir' belirler. Siyasi anlayışları 'siyasi oyun' ve 'siyasi tezgah' olanların bunları anlamasını beklemenin beyhude olduğunu biliyoruz. Cumhurbaşkanı'mıza ve yol arkadaşlarımıza iftira atanların kendi zihinlerinde olanı yansıttığını biliyoruz. Önemli olan CHP yöneticilerinin neden rahatsız olduğu değil, vatandaşlarımızın bu zihniyetin nelerinden rahatsız olduğudur."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • mardinli 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk tarihinin karanlık partisi chp bunlar hiç bir hayırlı işe evet dememişler işleri güçleri vatan a ihanettir ALLAH bizi bu chp nin zihniyetinden korusun bu chp koronadan daha tehlikeli
  Cevapla
 • vuslat 1 yıl önce Şikayet Et
  En çok sevindiğim, Chp Hdp pkk Fetö'nün Kursağında Kalması İstifası Kabul Edilmemesi Osmanlı Tokadı Gibi . ...
  Cevapla
 • ylç 1 yıl önce Şikayet Et
  Malum zihniyet ve ortakları (ipspfetöşpkkher türlü terör örgütü) rahatsızsa Türkiye iyi yolda demektir. Bu malum zihniyet vatan bayrak ezan düşmanlığı her zaman yapıyor bunlara arkadaşlık eden de bunlarla aynı havayı soluyorlar. Allah Reisimize ve ekibine bereketli ömürler versin. Allah onlardan razı olsun.
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  ah soylu ah. keşke sabana kadar beklenseydi de ülkedeki tüm soysuzların rengi belli olduktan sonra dönseydi.
  Cevapla
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Muhaliflerin sevinmesi başkasının başarısızlıklarına sevinmesi çok enteresan. Hele hele ülke bu durumda iken. Allah akıl fikir versin muhalif sevinen muhalif kesime. Gün destek olma günüdür. Uygulamalarda elbette hatalar olacak. Ama bunda bizim vatandaşımızın düşüncesizliği çok fazla. Keşke bilinçli davransaydı insanımız o gece...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adana'dan acı haber! Aynı aileden 5 kişi can verdi
Son dakika haberi: Konya'daki saldırıyla ilgili 10 kişi gözaltına alındı