Bahçeli muhalefetin yeni Ali Cengiz oyununu deşifre etti

MHP lideri Devlet Bahçeli, muhalefetin hülleci yöntemlerle Gelecek, Deva ve İYİ Parti'yi Meclis'e sokacağını ve "HDP'yi de biraz dinlenmeye alacaklarını" söyledi. Yeni oluşum sonrası ile ilgili Bahçeli "Cumhur İttifakını ya da Recep Tayyip Erdoğan'ı yıpratacak tarzda bir muhalefete, ağız birliğine gidecekler. Bunun adına da 'Memleket Masası' diyecekler" dedi.

GİRİŞ 18.05.2020 22:00 GÜNCELLEME 20.05.2020 17:45
Bu Habere 114 Yorum Yapılmış

MHP lideri Devlet Bahçeli Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik'e özel açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli yaptığı açıklamalarda seçimlerin 2023'te yapılacağını vurgulayarak Babacan ve Davutoğlu'nun kuracağı partilere CHP'nin milletvekili vermesi ihtimalinin Cumhur İttifakına ve Cumhurbaşkanılığı Hükümet Sistemine dönük bir hamle olduğunu anlattı.

“BİR BEKLENTİ İÇERİSİNDELER”

Bahçeli muhalefetin gündemde tutmaya çalıştığı konularla ile ilgili “Virüs ekonomik sıkıntı vb diğer şeyleri dikkate alırsanız Türkiye'yi seçime zorlamaya yönelik bir adımdır. Erken seçimi zorlarlar. O konuda biz açıkça söyledik. Erken seçim yok dedik. Seçim 2023'te. Kılıçdaroğlu'nun takip ettiği çok yıkıcı üslup bozukluğu içindeki muhalefetin ana kaynağı burası çünkü bu kadar olamaz. Bir beklenti içerisindeler. Bir şeyler var demek ki. Biz Cumhur İttifakı olarak dimdik ayaktayız.” dedi.

MUHALEFETİN YENİ OYUNU

Milletvekili transfer borsası kurup korsan siyaset yapan partilerin “Memleket Masası” teklifi ile ilgili asıl planın başka olduğunu anlatan Bahçeli “139 milletvekili arasından 15-20 kişiyi verebilir fakat verilenlerden sonra Meclis'te grubu olan partiler olacak. Bunlar Gelecek Partisi, Babacan'ın partisi (DEVA), İYİ Parti ve CHP...  HDP'yi de biraz dinlenmeye alacaklar. Çünkü HDP gündemde olduğu müddetçe bunlara karşı bir alerji doğuyor Türkiye'de. Burada Cumhur İttifakını ya da Recep Tayyip Erdoğan'ı yıpratacak tarzda bir muhalefete, ağız birliğine gidecekler. Bunun adına da "Memleket Masası" diyecekler" dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 114
 • Mithat 3 yıl önce Şikayet Et
  Bahçeli Hala Anlamamış . zaten Muhalefet İktidar olmak İÇİN uğraş verecek. O Zaman partiler Seçime Girmesin, Sadece CUMHUR İttifakı Girsin Olurmu SN. Bahçeli...
  Cevapla
 • cem 3 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH C.C Bu şer odaklarından memleketimizi korusun bunların eline geçerse ülkeyi anında satıcaklar.
  Cevapla
 • vatansever 3 yıl önce Şikayet Et
  onlar agızlarıyla kuş tutsalar onunda altından binbir türlü oyun çıkar onun için yeniside aynı eskiside aynı kendini bilen millet için yeni eski farketmiyor hepsi aynı tek kelimeyle VATAN HAİNLERİ..
  Cevapla
 • bingöllü 3 yıl önce Şikayet Et
  şimdi şeytan bu pilanları duysa ben ne işe yarıyorum der
  Cevapla
 • Tedbir 3 yıl önce Şikayet Et
  Hükümet bu tür oyunlar için seçim gelmeden çok acil ve etkili yasalar çıkarmalı. Yoksa gereksiz oyalanıp dururuz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Neden orası? İşte İsrail’in hedefi olan kenti değerli kılan gerçek
ABD'den İsrail'e beklenmedik yaptırım! Tarihte bir ilk olacak, Netanyahu'dan açıklama...