Test için Büyükada'ya gelen Ekrem İmamoğlu protesto edildi!

Adalar Kaymakamlığı, İBB'nin 60 elektrikli araç kullanımı için yaptığı başvuruyu Karayolları Trafik Kanunu'na uyulmadığı gerekçesiyle reddetti. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, araçların test sürüşü için bugün Büyükada'yı ziyaret etti. İmamoğlu, faytonların kaldırılması ve araçların adaya getirilmesi nedeniyle kalabalık bir grup tarafından protesto edildi.

Test için Büyükada'ya gelen Ekrem İmamoğlu protesto edildi!
Test için Büyükada'ya gelen Ekrem İmamoğlu protesto edildi!
GİRİŞ 19.06.2020 20:04 GÜNCELLEME 19.06.2020 20:10
Bu Habere 136 Yorum Yapılmış

Adalar Kaymakamlığı, İBB'nin 60 elektirikli araç kullanımı için yaptığı başvuruyu Karayolları Trafik Kanunu'na uyulmadığı gerekçesiyle reddetti. Adalar'da faytonların kaldırılmasının ardından elektrikli araçların kullanılmasına karar verilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da elektrikli araçların test edilmesi için bu sabah Büyükada'ya gitti. Ancak Adalar Kaymakamlığı elektrikli araçların testine ve kullanılmasına için verilmediğini açıkladı. 

 

 

BAŞVURU UYGUN GÖRÜLMEDİ

Adalar Kaymakamlığı'nca, 15 Haziran'da elektrikli araçların kullanımı için başvuran İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Müdürlüğü'ne verilen cevapta, "Araçların 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 20/1 (Tescili zorunlu ve ilk tescili yapılacak olan aracın satın alma veya gümrükten çekme tarihinden itibaren üç ay içinde tescili için; hurdaya çıkarılma halinde çıkarılış tarihinden itibaren bir ay içinde tescilinin silinmesi için; yazılı olarak ilgili tescil kuruluşuna başvurmak) ve 91 (zorunlu mali sorumluluk sigortası yaptırmak) maddelerinde istenilen belgelerinin bulunmamasından dolayı sahada teknik kontrollerinin yapılması, araçların çalışacağı güzergahların belirlenmesi ve test sürüşlerinin yapılması için istenen izin Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince uygun görülmemiştir" denildi. 

 

 

PARA CEZASI VE TRAFİKTEN MEN

Cevap yazısında "İlgili mevzuat gereği zorunlu belgelerle birlikte müracaatınız halinde talebiniz değerlendirmeye alınacak olup ilgili belgeler olmadan araçların trafiğe çıkması durumunda Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddelerince idari para cezası uygulanacağı ve araçların trafikten men edileceği husununu bilgilerinize arz ve rica ederim" denildi. 

TEST SÜRÜŞÜ İÇİN BÜYÜKADA'YA GELEN İMAMOĞLU'NA PROTESTO

Faytonların kaldırılması sonrası adalarda toplu ulaşım elektrikli araçlarla sağlanması planlanıyor. Araçlar geçtiğimiz hafta adalara getirilmişti.

Araçların test sürüşü için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Büyükada'yı ziyaret etti. Sabah saatlerinde Büyükada'ya gelen İmamoğlu, Adalar Belediyesi'ne girişi sırasında bir grup tarafından protesto edildi.

Atların adada kalmasını isteyen grup çeşitli pankartlar açtı. Otobüs istemediklerini dile getiren vatandaşlar çok sayıda atın birkaç aylık süreçte ahırlarda öldüğünü belirtti.

"275 AİLE PERİŞAN OLDU"

Faytonculuk yapan bir kişi, Adalar Belediyesi'ne girişi sırasında Ekrem İmamoğlu'na seslendi. İmamoğlu ile görüşen vatandaş, "Ekmeğimiz elimizden alındı, 275 aile burada perişan oldu. Ufak tefek sabıkası olanları da işe almıyorlar. Ben faytonumu istiyorum. Benim 6 çocuğum var. Çocuğumun rızkını istiyorum. İllegal bir iş var" şeklinde konuştu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Fayton meselesi şu an kapandı" yanıtını verdi. 

"ATLAR BURADA 6 AYDIR HAPSEDİLİYOR"

Atların adalarda kalmasını isteyen Zeynep Alpak ise, "İBB'nin elinde kendi açıkladığı rakamlarla Mart ayında 203 tane at öldü. Çünkü atlar hapsediliyor. Atların hayatının devamını istiyoruz. Atların korunmasını istiyoruz. Otobüs istemiyoruz. Sırf otobüs gelsin diye atlara bakmadılar ve düzeltmediler sistemi. Sistemi kaldırırken atlara ne olacak diye sormuyorlar. Atlar burada 6 aydır hapsediliyor" şeklinde konuştu.

YORUMLAR 136
 • Polis Ali 7 ay önce Şikayet Et
  E.Mūdafa'yı õfke oyuyula parlatanlar her şeye layıktır.
  Cevapla
 • imame 7 ay önce Şikayet Et
  araçlar çinden ithalmiş. karsan dört kişilik elektrikli faytonu andıran çok güzel araçlar tasarlayabilirdi. araçlar çok çirkin ve çok büyük. ilçeler arası minibüs seferi yapılmayacak orda bu kadar büyük bir araca gerek yoktu. imamoğlunun beceriksizliği
  Cevapla
 • Gümüşhaneli 7 ay önce Şikayet Et
  Ya arkadaşlar böyle gıcık bı adamı biz nasıl seçtik
  Cevapla
 • Bersoy 7 ay önce Şikayet Et
  Pireye kızıp yorganı yaktılar,yazık oldu İstanbul'a..
  Cevapla
 • Serhat 7 ay önce Şikayet Et
  Bu memurlar acaba reis ilk belediye başkanı olduğunda olanları biliyorlar mı? Belediyenin çöp kamyonlarının önü polis tarafından kesilmişti. İett için alınan otobüsler için izin verilmemişti. Sonra ne oldu.. reis başkan oldu. İmamoğlunda o kumaş yok ama parlatmayın.
  Cevapla
 • Murat 7 ay önce Şikayet Et
  28 Şubat döneminde yolda bir kedi öldü, diye panter Emel gibi sokak aktristleri türetilmisti. Şimdi Adalar da belediyenin satın almış olduğu atlardan 200 tanesi ahırlarda hareketsizlikten ölmüş.... Nereden nereye geldik!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muş’ta tek katlı evler ve araçlar kara gömüldü
Son dakika... Erdoğan'dan tokat gibi sözler: Siz kimin militanısınız?