AK Parti'den net Ayasofya açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti'den net Ayasofya açıklaması!
AK Parti'den net Ayasofya açıklaması!
GİRİŞ 12.07.2020 14:45 GÜNCELLEME 12.07.2020 16:02
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ömer Çelik sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamaları yaptı:

 

 

Bu topraklarda yaşadığı, bu milletin özlemlerine şahit olduğu halde, Ayasofya açıldığı için yabancı devletlerin ne kötülükler planlayacağını sayıp dökmekle uğraşanlar gerçekten ağır bir kimlik krizi yaşıyor. Milletimiz sevindiği için sevinebilseler keşke.

Üstelik Türkiye dünya mirasını korumada ve başka dinlerin ibadet mekanlarına saygı göstermede en alnı açık ülke olduğu halde bunu yapıyorlar.

 

 

Dünyada hem evrensel mirası temsil eden hem de ibadete açık çok sayıda mekan vardır. Ayasofya Camii’ne her dinden insanın ziyaret maksadıyla erişimi de her zaman mümkün olacaktır. Ayasofya Camii’nin evrensel kültürel mirası korunacaktır.

Milletimizin özlemi yerine gelmiştir. Devletimiz egemenlik hakkına uygun hukuken doğru bir kararla bunu gerçekleştirmiştir. Cumhurbaşkanımızın mesajları açıktır.

Bu karardan hoşlanmayan devletler olabilir. Bizi ilgilendiren kendi milletimizin ne dediği, ne istediğidir. Bu karardan hoşlanmayan devletlerin kültürel ve hukuki gerekçelerinin temeli yoktur. Yaklaşımları siyasidir.

Cumhurbaşkanımız: “Danıştay'ın kararını hukuk devleti adına, maşeri vicdanı rahatlatma adına müspet bir adım olarak görüyoruz. Ayasofya'nın statüsüyle ilgili nihai karar mercii başkaları değil Türk Milleti'dir. Bu, bizim iç meselemizdir. Diğer ülkelere de ancak alınan karara saygı göstermek düşer.” diyerek son noktayı koymuştur. Milletimizin özlemi buydu. Bu gerçekleşmiştir.

Başka devletlerin kültürel ırkçılığına destek veren argümanların bu topraklarda yaşayanlardan çıkması yakışmıyor. Tabii ki farklı görüşler olabilir. Ama devletimizin egemenlik hakkını kullanmasına, başka devletlerin argümanları üzerinden eleştiri getirmek tam kimlik bunalımıdır.

Üstelik sesi en çok çıkanlar başkentinde cami olmayan ya da faşistlerin camilere saldırmasına göz yuman devletlerdir. Bunlarla aynı argümanlarla konuya yaklaşmak yakışıksız bir tavırdır.

Eleştiri başka şeydir, devletimizin yegane sahibi olan milletimizin egemenlik hakkının neticesi olan bir karara başka devletlerin tavırlarıyla yaklaşmak başka şeydir.

Milletimizin Cumhurbaşkanı Sn @RTErdogan’ın milletimizin özlemlerini gideren kararı tekrar hayırlı olsun. Ayasofya Camii mübarek olsun. Milletimiz varolsun. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

ETİKETLER
AK PARTİ ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Osman 11 ay önce Şikayet Et
  1453 den bu yana müslümanların elinde olan bir camidir Ayasofya. Bu gerçeği kabul etmek neden bazı kesimlerin zoruna gidiyor anlamıyorum. Milletin ortak sevincinde sevinmeyenlere diyecek söz bulamıyorum.
  Cevapla
 • Eyüp 11 ay önce Şikayet Et
  Son din islamdır Ayasofya tabiki cami olacak
  Cevapla
 • İşçi 11 ay önce Şikayet Et
  Adamsın sayın bakanım ağzına sağlık
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Düğmeye basan adam: Makovsky! Şubat ve Mart'ta görüşmüşler...
Biden görüşmesi sonrası Erdoğan'dan son dakika S-400 ve F-35 açıklaması