Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, Merkel'e, Ermenistan işgali altındaki Azerbaycan topraklarıyla ilgili sorunun çözümü için BM kararlarının uygulanması gerektiğini iletti.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü
GİRİŞ 06.10.2020 14:20 GÜNCELLEME 06.10.2020 15:09
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Almanya ve Türkiye-AB ilişkilerinin ele alındığı görüşmede, Doğu Akdeniz ve Libya’daki gelişmeler ile Azerbaycan-Ermenistan meselesi başta olmak üzere bölgesel konular değerlendirildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, AB Liderler Zirvesi bildirisinin, ilişkilerdeki sorunları aşmayı sağlayacak, diyalog ve iş birliğine zemin hazırlayacak unsurlardan yoksun olduğunu belirtti.

AB BASKI VE ŞANTAJA BOYUN EĞİYOR

Türkiye’nin iyi niyetli tutumuna rağmen AB’nin Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin baskı ve şantajlarına boyun eğdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’nın büyük çıkarlarının birkaç Birlik üyesinin küçük çıkarlarına feda edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

BM KARARLARI UYGULANMALI

Azerbaycan’ın Ermenistan işgali altındaki topraklarına ilişkin sorunun kalıcı bir şekilde çözümü için BM kararlarının uygulanması ve uluslararası hukukun gereğinin yerine getirilmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya’da sahada sağlanan sükunet sayesinde ortaya çıkan fırsatın heba edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya Başbakanı Merkel ile video konferans görüşmesinde, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • tunctunc 1 ay önce Şikayet Et
  yillardir yunanFistani hayvan gibi sömüren almanya tabiki $imdi yunanFistana diycek savucak yüzü yok.Olay cok acik ve net.Barbarlar.
  Cevapla
 • Adiniz Soyadiniz 1 ay önce Şikayet Et
  almanlardan medet ummayin onlardan fayda yok. niye almanyaya geldiginide endiseliyiz demiyorsunuz. niye buradaki türkleri kendi emmeleriniz icin eziyorsunuz
  Cevapla
 • Veli 1 ay önce Şikayet Et
  Almanya teröristleri sever. Bu nazi kafa ülkeye elini veren kolunu kaybeder. Irkçılık içini verem gibi sarmış, bunun öncüsüde baştaki yöneticileri.
  Cevapla
 • Adiniz Soyadiniz 1 ay önce Şikayet Et
  yani mefaat. menfaat dedigin dünyalik baslamisim dengesine. adamlar fetöya sahip cikti, pkk destek, türkiye karsiti herseye destek, osmanlinin yikilmasinda en büyük faktör
  Cevapla
 • fatih akman 1 ay önce Şikayet Et
  Ezmiyoruz kardeşim ama Almanya ile olan ticari ilişkilerimiz diğer bir çok ülkeden farklı. Devletler de mecburen denge politikası izliyor. Herşey elbette dört dörtlük değil ama hem Almanya hem Türkiye ilişkilerin bozulmaması için ciddi çaba sarfediyor.
  Cevapla
 • adam 1 ay önce Şikayet Et
  bunlar bizi kıskanıyor reis haklıymış
  Cevapla
 • özmuşlu 1 ay önce Şikayet Et
  Dünya bizi izliyor olacak o kadar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın merakla beklediği koronavirüs aşılarının yan etkileri açıklandı
Koronavirüs hastalarının ölümüne yol açıyordu! Gizemi çözüldü