İsmail Ok: İYİ Parti'de bir operasyon var, başı Akşener

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu açıklamasının ardından bugün de İYİ Parti'den istifa eden Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un partideki operasyonu yapan kişinin Meral Akşener olduğu ve İYİ Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen'in Sorosçu olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

GİRİŞ 23.10.2020 00:04 GÜNCELLEME 23.10.2020 00:52
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

CNN TÜRK'te yayınlanan Gece Görüşü programında Bağımsız Milletvekili İsmail Ok "İYİ Parti'de bir operasyon vardır. Operasyonun başı sayın Akşener'dir." dedi.

"HASAN SEYMEN'İN DENGE DENETLEME AĞI, JOE BIDEN İLE TOPLANTI YAPTI"

Ok, "Hasan Seymen'in denge denetleme ağı, Joe Biden ile yaptığı toplantı, Türkiye'yi asimilasyonla suçlaması kongre sonrasında basında yer almıştır. Uğur Bey benim toplantıda Akşener'e CHP-HDP ortaklığı beni rahatsız ediyor dediğimde verdiği cevabın doğru olmadığını söyledi. Ben bir çağrıda bulunuyorum. İYİ Parti basın bürosu bunu kaydetti. Eğer bu söylediklerim doğru mu değil mi çıksın kamuoyuna bu kaydı versinler. Kamuoyu benim dediklerim doğru değil diyorsa ben milletvekilliğinden istifa edeceğim, hatta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkmaya da hazırım. Akşener bana 'Ülkücülerden senden başka kimse rahatsız değil bu konuda' dedi." ifadelerini kullandı.

 

 

HASAN SEYMEN İDDİALARA YANIT VERDİ

Hasan Seymen, kendisi hakkındaki 'Sorosçu musunuz?' ve 'Biden ile görüştünüz mü?' sorularına yanıt verdi. Seymen, "Beni Sorosçu olmakla, Biden'la görüşmem sebebiyle ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yardımcılığı dönemimde Çerkezlerin Türkiye'ye yerleştikten sonra dillerini ve kültürlerini koruyamamaları sebebiyle kullandığım ifadeler nedeniyle haksız şekilde konuşuyor. O dönemde ABD Başkan Yardımcısı Biden ile görüşmemizin nedeni şudur. 2011 yılında ben Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yardımcısıyken ki Türkiye'de 54 derneğin oluşturduğu bir federasyondur. Bu federasyonun genel başkan yardımcısıyken İstanbul Politikalar Merkezi ve National Democratik Enstitü Ankara'da temsilciliği olan yeni anayasa çalışması yapılmış, akabinde denge denetleme mekanizmalarının yeni anayasada yerli yerinde yer alması için bir ağ oluşturma kararı verilmiş. Bize de böyle bir davet geldi. Ben de federasyonu temsilen ağın toplantılarına katıldım. 2011-2013 yılları arasında denge denetleme ağında yer aldık. Bir dönemde sözcülüğünü yaptım. O dönemde Joe Biden Türkiye'yi ziyaret edip o günkü Başbakanımızla görüşecekti. Türkiye'deki sivil toplumla da görüşmek istediklerini belirttiler. 20 kişi Tarabya Oteli'nde Biden ile toplu bir görüşme yapıldı. Bu görüşmeye ABD Büyükelçiliği, ABD Konsolosluğu ve Türk Dışişleri yetkilileri katıldı." dedi.

ETİKETLER
Meral Akşener
YAZDIR
YORUMLAR 46
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Vallahi bu kafkas kökenliler Turkiye de cok fazla söz sahibiler.Adamlar memleketi ele geçirmişler.Her yerden bunlar çıkıyor.
  Cevapla
 • Sedat Bozkurt 2 ay önce Şikayet Et
  Akşener bunun gibi adamlari kandırıp kendine taban oluşturdu şimdi bunlari diskalifiye edecek
  Cevapla
 • isbey 2 ay önce Şikayet Et
  Başörtü kolleksiyoncusu mırel apla vay vay hemde ne vay
  Cevapla
 • fergan 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlarla aynı zihniyette olmadığım için Rabbime sonsuz şükürler ediyorum
  Cevapla
 • samii 2 ay önce Şikayet Et
  Zaten düzgün bir parti olsa hdp ile yanyana durmazdı. Ermeni soykırımı vardır diyen chp ile ittifak yapmazdı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD polisi şüpheli şahsı kurşun yağmuruna tuttu
Zeytin Kovid’i parçaladı