İYİ Parti'de çatlak derinleşiyor: Muhalifler de bölündü

İYİ Parti’de 2. Olağan Kurultay’daki ‘Oy verilmeyecekler’ listesine tepki gösteren ve ‘muhalif’ olan milletvekilleri arasında da köprüler atıldı.

İYİ Parti'de çatlak derinleşiyor: Muhalifler de bölündü
İYİ Parti'de çatlak derinleşiyor: Muhalifler de bölündü
GİRİŞ 08.11.2020 08:05 GÜNCELLEME 08.11.2020 08:05
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Muhalifler arasındaki kriz, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partisinin İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cü olmakla suçlamasıyla başladı.

Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre; Kavuncu ile ilgili iddianın ardından muhalif saftaki bazı vekiller, Özdağ’ı eleştirdi. Bazı vekiller de daha önce ‘protesto’ ettikleri TBMM grup toplantısına katılmaya başlarken, destek tweet’leri silindi. Öte yandan, Müşterek Disiplin Kurulu’nun savunmasını istediği Özdağ’ın yarın açıklama yapması bekleniyor.

MÜCADELEYE GÖLGE DÜŞÜRDÜ

Parti kulislerine yansıyan bilgiye göre, muhalif milletvekilleri “Parti içi demokrasi talebiyle çıktığımız yolda verdiğimiz haklı mücadelemize gölge düşürdü” sözleriyle eleştirdikleri Özdağ’ın, liste krizini çok farklı bir boyuta getirdiğini ifade ediyorlar.

TWEET’LERİ SİLDİLER

İddiaların ardından birkaç isim protesto ettiği grup toplantılarına katılırken, dün de Adana milletvekili İsmail Koncuk, savunmasının istenmesinin ardından Özdağ’a destek için paylaştığı mesajı sildi.

‘YENİ YARALAR AÇILACAK’

“Oy verilmeyecekler” listesinde olan muhalif isimlerden İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, disiplin kuruluna sevk edilen ve savunması istenen Özdağ ile ilgili, “Demokrasinin ruhuna ve temel şekli ilkelerine aykırı bir liste uygulamasıyla, toplumsal ağırlığı olan arkadaşlarımıza farklı nedenlerle tasfiye girişimi İYİ Parti’ye zarar vermiştir. Bu tamir edilmeden, Özdağ’a çifte standart uygulamak yeni yaraların açılmasına neden olacaktır” mesajını paylaştı.

KAYNAK: HÜRRİYET
YORUMLAR 3
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayırdır koncuk U dönüşünü cabuk yapmışsın.
  Cevapla
 • Malazgirt...71 3 yıl önce Şikayet Et
  Demek ki Makam & yalakalık için Vatan'da hiçe sayılabiliyor......
  Cevapla
 • Bozkurt 3 yıl önce Şikayet Et
  Etrafımızda çırpınırdı Karadeniz türküsü söyleyen iyi partideki sözde ülkücüler al bayrağımız karabagda dalgalaninca birden Ermeni hayranı olup akp ye yüklenmeye başladılar.ne iş kanında Ermeni olmayan biri bunu nasıl yapar.bu iş Tayyip düşmanlığı değil millet düşmanlığıdir.hainlik almış başını gidiyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti'de büyük değişim! Gözler o illere çevrildi
17 il için uyarı! Dikkat: Kuvvetli geliyor! Yeni haftada hava durumu nasıl olacak?