Çok sert yorum: 'Murakıp' edasıyla konuşan ama hep 'muarız' uçları savunan Bülent Arınç...

Star Gazetesi yazarı Nuh Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

Çok sert yorum: 'Murakıp' edasıyla konuşan ama hep 'muarız' uçları savunan Bülent Arınç...
Çok sert yorum: 'Murakıp' edasıyla konuşan ama hep 'muarız' uçları savunan Bülent Arınç...
GİRİŞ 22.11.2020 15:22 GÜNCELLEME 22.11.2020 15:36
Bu Habere 93 Yorum Yapılmış

Nuh Albayrak, Star Gazetesi'ndeki köşesinde "'İlke'yi dilinden düşürmeyen ilkesizler" başlıklı çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Albayrak, CHP ve HDP öncülüğünde İyi Parti'nin de içinde bulunduğu vatandaşın büyük tepki gösterdiği anayasa değişikliği hazırlığı ile ilgili değerlendirmelerde bulunduğu yazısının büyük bir bölümünü Bülent Arınç'a ayırdı. 

Albayrak "'İlke'yi dilinden düşürmeyen ilkesizler" başlıklı yazısında Bülent Arınç ile ilgili şu ifadeleri kullandı; 

Özgül ağırlıklı ilke abidesi Arınç da bu rüzgârın devranına kapılmış ki; PKK suflesiyle katliam talimatı veren dolaylı katilleri savunmak için cübbe giymiş.

Efendim HDP’de namaz kılanlar varmış. Buyrun şimdi… FETÖ’cüler de uçak koltuklarında bile namaz kılıyordu. Sayın Arınç’ın bu tespiti, HDP’nin terör örgütüne hizmet ettiği gerçeğini nasıl değiştiriyor anlayamadım!

Daima “murakıp” edasıyla konuşan ama hep “muarız” uçları savunan Arınç, her şeyini borçlu olduğu milleti için ne zaman “cübbe” giyecek merak ediyoruz.

İşte Nuh Albayrak'ın o yazısı; 

 

 

Günlerdir “anayasa” tartışması izliyoruz.

CHP ve HDP öncülüğünde; İYİ Parti’nin de içinde bulunduğu partiler anayasa hazırlığı yapmış… Çalışmanın hukukî muhatabı olan Kaboğlu, “Dört parti de katıldı; ortak ilkeler belirlendi” diyor. Daha önce Kılıçdaroğlu da benzer açıklamalar yapmıştı ama şimdi; “Böyle bir çalışma yok” diyor.

 

 

Kılıçdaroğlu’nun, önceki beyanının tam aksini söylemesine ilk defa şahit olmuyoruz ki; şaşıralım… Daha geçenlerde bir programda, “Şehir hastanelerini eleştirerek, ‘Bu kadar hastane niye yapılıyor’ demiştiniz” diye hatırlatılmış ama “Biz hastaneleri asla eleştirmedik” demişti. Elbette eleştirdi. Hem de nezaketsizce. Ama şimdi; pandeminin göbeğinde o sözünü savunamayacağı için inkar ediyor ki kendilerinin genel tarzı budur.

Anayasada da durum aynıdır.

Ülkenin sivil bir anayasaya ihtiyacı olduğunu herkes söylüyor. O halde “Valla yapmadık” tedirginliğinin sebebi ne? Çünkü yaptıkları hazırlık, bugünkü ortamda; “Evet, ne var bunda” diye savunabileceği bir şey değil. Mesele ülkeyi yeni anayasaya kavuşturmak olsaydı, AK Parti ile yaptıkları değişiklikten son anda yan çizmezlerdi.

Kaldı ki, şu “Ortak ilkeler…” ifadesi de bize çok tanıdık geliyor. Zira Kılıçdaroğlu da bunu hiç dilinden düşürmüyor, özellikle “İttifak” konusunda da sık sık zikrediyor… 

"MERAL HANIM'IN BU GERÇEKLE YÜZLEŞMEK İŞİNE GELMİYOR"

Sağında İYİ Parti’nin, solunda SP’nin, arkasında ise HDP’nin olduğu bir “ittifak” nasıl bir “ortak ilke”de birleşiyorsa… Meral hanım, bir kere arkasına dönüp baksa gerçeği görecek ama bu gerçekle yüzleşmek işine gelmediği için bunu asla yapmıyor!

Ne ilkesi beyefendi… Sizin tek ilkeniz, bütün Erdoğan düşmanlarını bir araya getirerek, hedefine ulaşmaktır. Buna; Erdoğan düşmanı gibi görünen Türkiye düşmanları da dahildir. Hatta “FETÖ parti kursa…” diyecektim ama onlar zaten müttefikiniz; “Atatürk Düşmanları Partisi” kurulsa ve sizi yüzde 50’nin üzerine taşıyacak bir potansiyeli olsa, onlarla da “ortak ilkeler çerçevesinde” ittifak kurmakta asla tereddüt etmezsiniz. 

"CHP, VİCDAN İLE NE ZAMAN TANIŞMIŞ Kİ..."

Burada asıl vahim olan, daha “iyi milliyetçi bir parti” olmak için yola çıkan İYİ Parti’nin durumudur. Onların ilkesi de çok garipmiş! Nereden başladı, nereye geldi… Bugün CHP’nin, Kandil uzantısı HDP’ye teslim olarak yürüttüğü kirli ittifakı ambalajlayarak; sürdürülebilir hale getiren İYİ Parti’dir. Ama ülkede öyle bir ilkesizlik rüzgârı estirilmekte ki; herkes bir yerlere savrulmakta, bunu da “ilke” sanmaktadır. Çoğu ayrışmanın altında, karşı tribünlerden gelen alkışlar yatmaktadır. “Arınç AKP’nin vicdanı” diyen CHP, vicdan ile ne zaman tanışmış ki vicdan dağıtmaya başlamış... 

"ARINÇ DA BU RÜZGARIN DEVRANINA KAPILMIŞ, DOLAYLI KATİLLERİ SAVUNMAK İÇİN CÜBBE GİYMİŞ"

Özgül ağırlıklı ilke abidesi Arınç da bu rüzgârın devranına kapılmış ki; PKK suflesiyle katliam talimatı veren dolaylı katilleri savunmak için cübbe giymiş.

Efendim HDP’de namaz kılanlar varmış. Buyrun şimdi… FETÖ’cüler de uçak koltuklarında bile namaz kılıyordu. Sayın Arınç’ın bu tespiti, HDP’nin terör örgütüne hizmet ettiği gerçeğini nasıl değiştiriyor anlayamadım!

"'MURAKIP' EDASIYLA KONUŞAN AMA HEP 'MUARIZ' UÇLARI SAVUNAN ARINÇ..."

Daima “murakıp” edasıyla konuşan ama hep “muarız” uçları savunan Arınç, her şeyini borçlu olduğu milleti için ne zaman “cübbe” giyecek merak ediyoruz.

"BU DAVRANIŞLAR KİMDEN VE HANGİ PARTİDEN GELİRSE GELSİN İLKESİLİKTİR"

Ve “ilke” meraklılarına son söz… 

Bugün gerçek ilke, Haçlı-Siyonist ittifakın ve içimizdeki uzantılarının, vatan ve millet birliğimize yönelik saldırılarına, her türlü farklılıkları bir kenara bırakarak; hep birlikte karşı koymak, dinî ve millî değerlerimizi savunmaktır.

Bunu zaafa uğratacak davranışlar, kimden ve hangi partiden gelirse gelsin ilkesizliktir… 

YORUMLAR 93
 • Kerim 3 yıl önce Şikayet Et
  Bülent Arınç'ın devletin herhangi bir mekanizmasında görev üstlenecek zihin ve ruh sağlığına sahip olmadığı anlaşılmaktadır Bu nedenle bir an evvel bulunduğu konumdan uzaklaştırılmalı konuştukları ciddiye alınmamalıdır Aksi takdirde bu ülkeye Demirtaş ve benzerlerinden daha fazla zarar verecek bir ehliyetsizlik, gaflet ve kifayetsizlik sergilediği ortadadır. ciddiye alınacak hiçbir tarafı yoktur.
  Cevapla
 • Berat 3 yıl önce Şikayet Et
  Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok Nice elbiseler gördüm içinde insan yok
  Cevapla
 • Neriman 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir akp olarak bülent arinci bu partide görmek beni cok yaraliyor ayni zamanda cumhurbaskanimiza büyük zarar veriyor nr kadar sözleri onu baglasada neden bu halen partide duruyor demekten insan kendini alamiyor madem demirtas iyi o zaman pkk neden savasiyoz sormazlarmi sana bülent arinc madem kavala iyi halitler iyi sormazlarmi yapilan darbe kimeydi kac kisi öldü vatan ugruna bu neyin kafasi halen neden akp desin neden orda tutuyorlar sadece bu cumhurbaskanimiza ve akp yapilan komplodur fetöcü oldugunu herkes bilir
  Cevapla
 • 0628 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam bilinç altı sözcüsü olabilir mi?
  Cevapla
 • Serii 3 yıl önce Şikayet Et
  O kıldığınız namazlar yüzünüze çarpılmaya öbür tarafta Bülent beyy şeytanın gemisine binmee dosdoğru ol ya onlardanım de yada bırak bu ayakları
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bunlar asker değil ruh hastası! Okulu havaya uçuran İsrailli teröristten akıl almaz sözler
Moody's kararı sonrası büyük şaşkınlık! Türkiye sürpriz yaptı