İYİ Parti'de 15 istifa haberi daha!

İYİ Parti Kayseri ve Gaziantep teşkilatlarında, aralarında kurucu ve yönetim kademesinde görev almış isimlerin olduğu 15 partili "Türk milliyetçileri ve Türk milliyetçiliği dışlanır hale gelmiştir" diyerek istifa etti.

İYİ Parti'de 15 istifa haberi daha!
İYİ Parti'de 15 istifa haberi daha!
GİRİŞ 23.11.2020 16:08 GÜNCELLEME 23.11.2020 19:45
Bu Habere 142 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Kurucu İl Teşkilat Başkanı ve Önceki Dönem İl Başkan Yardımcısı İsmail Tanrıöven, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı ve Kurucu İl Başkan Yardımcısı Serap Altuntaş, İYİ Parti Önceki Dönem İl Başkan Yardımcısı Menekşe Çelebi, İYİ Parti Önceki Dönem İl Yönetim Kurulu Üyesi Rekin Çalı ve İYİ Parti Önceki Dönem İl Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Dağ, "Türk milliyetçileri ve Türk milliyetçiliği dışlanır hale gelmiştir" diyerek İYİ Parti'den istifa ettiklerini duyurdu. 

İstifa metni hazırlayan 5 isim şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucu değerlerini’ benimseyen bütün vatandaşlarımızı hiç bir ayrım yapmadan kucaklayan bir milli ve milliyetçi parti olarak biz Türk milliyetçilerinin öncülüğünde kurulmuştur. Ancak gelişen süreçte partinin kuruluş ilkeleri unutulmuş, Türk milliyetçileri ve Türk milliyetçiliği dışlanır hale gelmiştir." 

"PARTİ BİR ZÜMRENİN ANTİ DEMOKRATİK UYGULAMALARININ MERKEZİ HALİNE GELDİ"

İstifa metninde partiye sızma girişimleri olduğuna yönelik iddialar karşısında hiçbir adım atılmadığını da belirten partililer, "Genel merkez ve illerde partiye sızma teşebbüsleri hakkında İYİ Partili vekil ve yöneticileri tarafından uyarılar yapılmasına rağmen dikkate alınmamış, İYİ Parti milliyetçi olmaktan uzaklaşmıştır. Bu konularda uyarılar yapanlar dikkate alınmadığı gibi aksine haklı olarak uyaranlar haksızca suçlanmıştır. Parti kurumsallaşamadığı gibi tek adam ya da bir gurup zümrenin anti demokratik uygulamalarının merkezi haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

GAZİANTEP'TE İYİ PARTİ'DEN 10 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Gaziantep'te  İYİ Parti il yönetiminde görevli ve eski dönemde görev yapmış 10 kişi partiden istifa etti.

Kurucu Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Uğur İbili, Kurucu İl Divan Üyesi ve aktif İl Divan Üyesi İzzettin Kocalar, Şehitkamil Kurucu İlçe Başkanı Durdu Ergin, Şehitkamil Kurucu İlçe Sekreteri ve aktif İl Yöneticisi Nurettin Angun, Gençlik Kolları Şahinbey Kurucu İlçe Başkanı ve sonraki dönem İl Başkanı Yavuz Demir, kurucu İl Yöneticisi Emre Burhan Beyhan, Şehitkamil Kurucu İlçe Yöneticisi Fatih Yıldız, Şehitkamil Kurucu İlçe Yöneticisi Emrullah Seslenler, Kurucu Üye Mehmet Pehlivan, Şehitkamil Kurucu İlçe Yöneticisi Murat Ceritlioğlu ortak yazılı açıklama yaparak partilerinden istifa ettiklerini bildirdi.

"İYİ PARTİ'YE VE GENEL BAŞKAN SAYIN MERAL AKŞENER'E OLAN GÜVENİMİZ FAZLASIYLA SARSILDI"

Yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Bizler Türk milliyetçisi kişiler olarak Türk milliyetçiliği fikrinin iktidara gelmesi amacıyla İYİ Partinin kuruluşunda yer aldık ancak geldiğimiz noktada Türk milliyetçiliğini temsil eden herkes partiden bir şekilde uzaklaştırılmış, yerlerine ise FETÖ ile iltisaklı oldukları iddia edilen kişiler ve her türlü terör örgütüne güzellemeler dizen şahıslar getirilmiştir. Özetleyecek olursak İyi Partinin kuruluşunda yer alan Türk milliyetçilerinin tasfiyesi, FETÖ ile iltisaklı kişilerin partide çeşitli görevlere getirilmeleri ve HDP'nin de içinde bulunduğu bir grupla 'mahremiyet ilkesine bağlı kalarak' Anayasa çalışması yapıldığı iddiaları bizlerin İYİ Parti'ye ve Genel Başkan Sayın Meral Akşener'e olan güvenimizi fazlasıyla sarsmıştır."

YORUMLAR 142
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  Zamanında Tansu ÇİLLER'e gelip Akşener'i bakanlığa tavsiye edenler. şimdilerde "Buğra KAVUNCU"yu savunmak için çabalarken "makyaj döküldüüü veee gerçekler ortaya çıkmaya başladııı...
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  "Herşey GÜZEL olacak...(Abdullah GÜL) "..........."Herşey İYİ olacak (Meral AKŞENER) "..... "Herşey GÜZEL olacak...(Ekrem İMAMOĞLU) .......!!?? sanki aynı ağacın dalları gibi....ATASÖZÜ : " Aynı ağaçtan AHIRA KÜREK'de, camiye DİREK'de olur" derler......
  Cevapla
 • Görünen Köy 1 ay önce Şikayet Et
  Siz bence chp ye geçin.Gönlünüzdeki yer orası.Siz mhp yi beğenmediniz.BBP yi beğenmediniz.İyi partinin chp den bir farkı yok oraya şimdilik geçin..Savrula savrula Sonra da hdp ye ilk defa oy verirsiniz.
  Cevapla
 • Musa 1 ay önce Şikayet Et
  Devletin milletin önüne takoz olmaktan başka birşey olmaz bu partiden
  Cevapla
 • koray 1 ay önce Şikayet Et
  İP İstifa Partisi oldu gitti ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yerli İHA'lar dünyanın gündeminden düşmüyor! Bayraktar TB2 şimdi de Netflix dizisinde
Kuraklık tehlikesiyle kendini göstermişti: Meteoroloji'den çarpıcı yağış raporu