Erdoğan'dan 'aşı olacak mısınız?' soruna net cevap! Fransa'ya resti çekti...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya Camii'nde kıldığı cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı... Erdoğan, 'Aşı yaptıracak mısınız?' sorusuna "Şahsen aşı olma konusunda sıkıntım söz konusu değil. Sağlık için gerekeni yapar ve aşı olurum" dedi. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na açtığı tazminat davası için de ''Sözleri eleştiri değil hakaret, hesabı sorulmalı'' dedi.

GİRİŞ 04.12.2020 14:58 GÜNCELLEME 07.12.2020 13:50
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde kıldığı cuma namazı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bir gazetecinin 'corona virüs aşı olacak mısınız' sorusunu yanıtlayan Erdoğan, "Bu konuyla ilgili şahsen aşı olma konusunda sıkıntım söz konusu değil. Sağlık için gerekeni yapar ve aşı olurum" dedi.

Erdoğan, "Ülkede vatandaşlarımıza örnek olma konusunda böyle bir adımı atmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Aşı temininde çeşitliliğin önemine dikkat çeken Erdoğan, "Çeşitlilik ilkesi var. Uğur Bey ile bizzat görüştüm. Olay sadece Çin değil Rusya ile de görüşmeler var" diye konuştu.

Son dakika... Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

 


Son dakika: Erdoğan'dan 'aşı olacak mısınız?' soruna net cevap! Fransa'ya resti çekti...

KILIÇDAROĞLU'NA HAKARET DAVASI

Her şeyden önce eleştiri değil hakaret seviyesine çıkan ifadeleriyle hukuk içinde tabi ki bu kişiye gerekli hesap sorulmalıdır.

Nitekim avukatlarım da şu anda hukuk dairesinde gereken neyse bunun hesabını bu şahsa soruyorlar.

Olay budur. Çünkü edep denilen bir şey var. Haddini bilmesi lazım. Bu ülkede Cumhurbaşkanına, Cumhurbaşkanlığı makamına nasıl konuşulur, nasıl mesajlar verilmesi gerekir, bunu bilmesi lazım.  

CHP'DEKİ TACİZ SKANDALI

Başından beri her zaman temiz belediyecilik, ahlaki belediyecilik gibi şeyleri konuşan bu zat tabanına, seçtiği elemanlara sahip olamadığının göstergesidir. İstanbul İl Başkanlığı'nı yürüten bayan çok ciddi bir cezai durumla karşı karşıyadır. CHP'nin bir defa şirazesi kaybolmuştur, çıkmıştır. CHP istikametini kaybetmiştir. Bu istikameti toparlaması da artık çok zordur. Terör örgütleriyle kol kola yürüyen bir CHP ile tanıştık. Millet İttifakı adı altında ne bulursa yanına alıp bir şeyler oluşturmaya gayret eden CHP, bundan sonraki süreçte de kendisini toparlayamayacaktır. 

"AŞI OLMA KONUSUNDA SIKINTI YOK"

Çeşitlilik var. Uğur Bey ile ben de bizzat görüştüm. Olay sadece Çin değil, Çin'in dışında Rusya ile de görüşmeler var. Konuyla ilgili olarak da şahsen benim aşı olmak konusunda sıkıntım söz konusu değil. Burada sağlık söz konusudur. Tabii ki bizler de sağlığımızı korumak için gerekeni yapacağız. 

Temennimiz bir an önce vatandaşlarımızı bu beladan kurtarmaktır. 

Son dakika: Erdoğan'dan 'aşı olacak mısınız?' soruna net cevap! Fransa'ya resti çekti...

FRANSA'NIN SKANDAL 'DAĞLIK KARABAĞ' KARARI

Sorunuz çok çok yerinde. Her şeyden önce MİNSK bir arabulucu gruptur. Kalkıp da bağlayıcılığı olmayan böyle bir yola tevessül etmesi manidardır. Fransa'nın bir defa arabulucu hüvviyeti zaten kaybolmuştur. Niye? Sen arabulucusun. Macron Fransa'nın başına beladır. Fransa çok çok tehlikeli bir dönemi yaşıyor. Temennim o'dur ki, bir an önce Fransa Macron belasından kurtulsun. Aksi takdirde 'sarı yelekliler'den kurtulamayacak. Sarı yelekliler daha sonra kırmızı yeleklilere dönüşebilir. Böyle bir bela ile karşı karşıya.

Bakanlar içinden de olumsuz karar alanlar var. Şu anda değerli kardeşim Aliyev'in Fransızlara bir tavsiyesi oldu. 'Ermenileri bu kadar seviyorlarsa Marsilya'yı Ermenilere versinler' dedi. Aynı tavsiyeyi ben de veriyorum. Karabağ Azerbaycanlı kardeşlerimizin topraklarıdır. 28 yıldır buralar işgal altında. ABD'de Rusya da bunu kabul ediyor. Fransa da bunu kabul ediyordu. Azeri kardeşlerimiz göbeğini kendileri kestiler. Hayırlı olsun diyoruz. Salı günü ben de nasip olursa oradaki törenlere eşimle katılacağım.

KORONA'YA YAKALANAN KADİR TOPBAŞ'IN SAĞLIK DURUMU

Bu sabah oğlu ile görüştüm. Şu anda daha iyiye gidiyor dedi. Maalesef bir sıkıntılı dönemi atlattı. 15-16 gün önce kendisiyle görüştüğümde durum böyle değildi. Sonrasında olumsuz bir hava esti. Temenni ederiz ki yoğun bakımdan bir an önce çıkar. Duadayız. 

YORUMLAR 54
 • zorunluluk olmasın. 3 yıl önce Şikayet Et
  Aşı olmak istemeyenlere tehdit, baskı, ve resmi yerlerde zorluk çıkarılmasın. Kimse hayvan ve insan katillerinin aşılarını olmaya mecbur bırakılmasın. Bu hükümete bir çağrıdır. Dünyadaki bu aşıların içinde kesinlikle derin devletlerin planlarının, zehirlerinin olduğunu düşünüyorum bunun etkisini insanlık ileriki zamanlarda yaşayacakdır.
  Cevapla
 • ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  yazın maske yok mesafe yok yasak yok ve tatil, düğün, bayram ziyareti çoktu ama vaka azdı. kış geldi grip mevsimi geldi tatil bitti vaka arttı garip çok garip
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  gariplik yok kışın soguk algınlıgından dolayı hapşırık öksürük çok daha fazla oldugu için yayılma artıyor
  Cevapla
 • Rant kapısı 3 yıl önce Şikayet Et
  Neden Acaba - Almanya - İngiltere - ABD’den AŞI değilde - Yerine ÇİN - Rusya - İRAN dan AŞI alıyoruz ???
  Cevapla
 • C.Türk 3 yıl önce Şikayet Et
  Çünkü Çin Aşısı Çinde koronayı bitirdi, herkes özgür.. Çinliler nerdeyse koronayı unutacak.
  Cevapla
 • Yalan yok 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben ÇİN - Rus - İRAN dan gelen AŞI yaptırmam. İngiltere - Almanya - ABD’den gelen AŞI yaparım ...
  Cevapla
 • Vay bee 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben ÇİN - Rusya - İRAN AŞI Tedariği Yerine - Almanya - İngiltere - ABD AŞI Güvenli...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2022'de kişi başına GSYH'de ilk sıra! En çok kazananlar bu ilde oturuyor
Bakan Işıkhan’dan asgari ücret mesajı: Tek zam yapılacak