Son dakika: Ümit Özdağ İYİ Parti'deki tehditleri açıkladı

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, partiden ihraç edilmesi yönündeki mahkemenin vermiş olduğu red kararının ardından basın toplantısı düzenliyor. Özdağ, "İYİ Parti beni basın yoluyla tehdit ediyor. Muğla'ya gidersen gereken yapılacak diye haber gönderiyorlar. Muğla teşkilatından 45 kişiyi ziyarete gideceğim için istifaya zorladılar."dedi.

GİRİŞ 14.01.2021 11:38 GÜNCELLEME 14.01.2021 12:23
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

 İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, mahkeme kararının ardından basın toplantısı düzenledi. Özdağ, İYİ Parti yönetimine bilgi vererek toplantıyı gerçekleştirdiğini, Muğla'ya seyahat ederek teşkilatı ziyaret edeceğini söyledi. Özdağ, partiyi kastederek, "Bana basın yoluyla tehditler geliyor. Muğla'ya gidersem gereken yapılacakmış." ifadelerini kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ: BENİ TEHDİT EDİYORLAR

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ'ın basın toplantısındaki açıklamalarından satırbaşları şöyle:

81 il başkanı içerisinde sadece Muğla İl Başkanı 'Mahkemenin kararından önce imza vermeyeceğim' diyerek vicdanına uygun davrandı. Ben de Muğla'ya giderek kendisine teşekkür edeceğim.

Bana basın yoluyla tehditler geliyor. Muğla'ya gidersem gereken yapılacakmış. Muğla'da baskılar yapılarak 45 kişi istifa ettirildi. İl başkanı tehdit edildi.

Mahkemenin almış olduğu karar herkes saygı duymalı. Mahkeme kararı alır almaz İYİ Parti grubuna bu basın toplantısını bildirdim.

Benim tavsiyem herkesin hukukun üstünlüğü ve demokrasiyi içine sindirmesidir.

CHP'YE YAYLIM ATEŞİ: SİZİN ALDIĞINIZ OYUN YARISINI BiZ 7 AYDA ALDIK

CHP'li Ülgür Gökhan'ın, 'İYİ Parti'nin varlığı CHP sayesindedir' sözlerine de sert çıkan Özdağ, "CHP, İYİ Parti'nin kurucusu da, koruyucusu da olamaz. CHP'nin onlarca yılda aldığı oyun yarısını biz kurulduktan 7 ay sonra aldık" dedi.

"HDP, TÜRKİYE'Yİ SIRTINDAN VURACAK, KAPATILSIN"

Özdağ, konuşmasında gündemin sıcak konularından 'HDP kapatılsın' tartışmasına da değindi. Özdağ, MHP'nin tutumuna destek verdi, şu ifadeleri kullandı:

Terör konusunda yazdığım kitap sayısı 13'tür. Yazdığım makaleleri saymıyorum. HDP gerçek bir siyasi parti değildir. HDP bir parti ise CHP, AK Parti, MHP, SP ne oluyor. Bunlar parti ise HDP parti değildir. HDP sözcüleri Kandil ve İmralı'dan aldıkları talimatları hayata geçiren, mahkeme kararları ve dışında da tespit edilmiştir. ABD ve Avrupa'da böyle bir partinin varlığını sürdürmesi mümkün değildir. En fanatik Ermeni yapısı kadar fanatik bir yapıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğine açık düşmanlık yapmaktadır HDP. Türkiye'nin en temel meselelerinde iktidar ve muhalefet ortak bildiri imzalarken, HDP hep dışında yer almaktadır. Düşmanların yanında durmaktadır. Türkiye, zor bir durumda kaldığında HDP kadroları ülkeyi sırtından vuracaktır. HDP kapatılmalıdır. HDP'yi kapatmak terörün sonunu getirecek mi diyorlar. Cinayetlere ceza vermek cinayetleri sona erdiriyor mu, idam cezası verseniz de cinayet devam ediyor.

YORUMLAR 52
 • osman 3 yıl önce Şikayet Et
  fetöcüler hem suçlu hem güçlü birde sağı solu tehdit ediyorlar. Korkma. bildiğini söyle, bildiğini yap sayın Özdağ.
  Cevapla
 • bekir cizmeci 3 yıl önce Şikayet Et
  Senin kiymet i harbiyen,sartlar ne olursa olsun,istersen mazlumlari oyna sifirdir.Neden mi?Melekete yol yapan ,kopru yapan,konut yapan,hava alani yapan,milletinin izzet i nefsini yaptigi en guzel temsillerle goklere cikaran birisinin aleyhine mucadele ettigini soyluyorsun...
  Cevapla
 • i.çengel 3 yıl önce Şikayet Et
  çekil kenara ezdirme ulaşabileceğin nokta bu hocam strese sokma kendini zirveyi vermiyecekler sana sende illa zirve diyorsun
  Cevapla
 • i.şengel 3 yıl önce Şikayet Et
  HDP kadroları tü,rkiyenin düşmanı türkiyede HDP nin düşmanı bir an önce bu parti kapatılmalıdır.bu devletimizi Cumhuriyetimizi Bayrağımızıo Kitabımızıo parçalamak istiyor devlet çaresine bakmalı HDP milletvekillerini hepsi tutuklanmalı türk vatandaşlıkları iptal edilip ülkeden atılmalıdır cahilleri dağda silah elinde türk askeri öldürmeye uğraşıyor eğitimlileri çocuklarını avrupada ve amerikadaki okullarda okutuyor dağa göndermiyor kendi leride ermeni rum ve yahudi lobileri ile türkiye aleyhindeki tüm oluşumlarda boy gösteriyorlar kendilerini kınıyor ve lanetliyorum
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  İp güvenilir değil, ümit özdağ da güvenilir değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper Lig'de yabancı kuralı değişti!
Hamas: İsraill yenilene kadar mağlup olmayacağız