Leyla Güven’in PKK desteği terörist raporlarında tescillendi!

Terör örgütü PKK ile arasına mesafe koymayan HDP milletvekillerinin dağılma noktasında olan örgüt mensuplarına nasıl cesaret verdiği operasyonlarda ele geçirilen raporlarla gözler önüne serildi. Ele geçirilen raporlarda, HDP Hakkari Milletvekili olan ve milletvekilliği düşürülen Leyla Güven’in örgüte moral ve motivasyon sağlamak için açlık eylemi başladığı ortaya çıktı.

Leyla Güven’in PKK desteği terörist raporlarında tescillendi!
Leyla Güven’in PKK desteği terörist raporlarında tescillendi!
GİRİŞ 16.01.2021 13:12 GÜNCELLEME 16.01.2021 13:46
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Bulduğu her fırsatta terör örgütü PKK/KCK hakkında övücü söylemlerde bulunan ve dağa katılımları destekleyen açıklamalar yapan, PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak ve propagandasını yapmak suçundan 22 yıl kesinleşmiş hapis cezası alan ve 22 Aralık 2020 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulan Leyla Güven’in kışkırtıcı açıklamaları terör örgütünden ele geçen raporlarla doğrulandı.

 

 

GABAR'DA ETKİSİZ HALE GETİRİLİNE TERÖRİSTLERİN YAZDIKLARI RAPORLAR ELE GEÇTİ

Yeni yılın ilk günlerinde Şırnak İl jandarma Komutanlığınca Gabar’da Yıldırım operasyonları gerçekleştirildi. Operasyonun sonucunu ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından, "2021’de kahramanlarımız Gabar Dağı’ndan ilk haberi verdi, inlerine girdiler. Mağarada 5 terörist kahraman jandarma komandolarımız tarafından silah ve mühimmatlarıyla etkisiz hale getirildi. Allah evlatlarımızı muhafaza etsin" diyerek paylaştı.

 

 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 5 teröristin etkisiz hale getirildiği bölgede yürütülen arama tarama faaliyetlerinde turuncu kategorideki Fırat Şah kod adlı İbrahim İldeniz, Serhildan Cudi kod adlı Muhammet Şirin Anakin, Mervan Kerkük kod adlı Zana Hazi adlı teröristlerin yazdığı "Botan saha komutanlığına bireysel yoğunlaşma raporumdur" adlı raporlar ele geçirildi.

HUZURSUZ OLAN ÖRGÜT MENSUPLARI LEYLA GÜVENDEN YÜZ BULDU

Teröristlerin, moral ve motivasyon kaybı yaşayan örgüt mensuplarının durumu hakkında üst yöneticilerine hitaben yazdıkları raporlarda, örgütün operasyonlarla iyice köşeye sıkıştığı ifade ediliyor. Raporlarda, örgütün varlığını sürdürebilmek ve huzursuz olan teröristleri örgüt içerisinde bir arada tutmak için HDP milletvekili Leyla Güven’in nasıl devreye girdiği anlatılıyor.

Teröristler tarafından bizzat el yazısıyla yazılan raporlarda, Leyla Güven’in milletvekili olduğu dönemde başlattığı açlık eyleminin teröristlerde olumlu etki oluşturduğu ve teröristlerin 2019 yılına daha moralli başlamalarını sağladığı açıkça ifade ediliyor.

Yine teröristler tarafından yazılan raporlarda, Leyla Güven öncülüğünde başlayan açlık eylemlerinin Irak, İran ve Suriye ile Avrupa ülkelerinde de yayılarak yurtdışında da kamuoyu oluşturduğu anlatılıyor.

HDP 27’nci dönem Hakkari Milletvekili olan ve 04 Haziran 2020 tarihinde Milletvekilliği düşürülen Leyla Güven, halen PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak ve propagandasını yapmak suçundan Elazığ Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunuyor.

YAZDIR
YORUMLAR 59
 • Okuyucu 1 ay önce Şikayet Et
  Geberin ulen caniniz ceheneme hepinizin.
  Cevapla
 • K¹e⁴l⁵e³ş 1 ay önce Şikayet Et
  Bu terörstlerin partisini kapatin bunlarıda atın içeri ölene kadar.
  Cevapla
 • EGELİ 1 ay önce Şikayet Et
  Bu savcılar hakimler bu vatan hainlerinin partisini kapatmak için neyi bekliyorlar?yunanistan bile %7oy alan partiyi terörist ilan edip kapattı
  Cevapla
 • Kesin biletlerini 1 ay önce Şikayet Et
  Sadece MHP dile getiriyor ama madem doğruluğu ispatlanmış bu rezilliklerin biletlerini kesin bu vatan hainlerinin Ateş olsa cürmü kadar yer yakarlar bunlar. Mahal vermeyin bu vatan hainini terörist ermeni ve kürtlere ve onları destekleyen Türkiye düşmanlarına.
  Cevapla
 • konyaalı 1 ay önce Şikayet Et
  HDP kandilin temizlik işcisidir yani ayakcisidir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın en zengin iki insanı arasında 'kan davası'... Elon Musk Jeff Bezos'a karşı
Suudi Arabistan, hac ibadeti için Kovid-19 aşısı olma şartı getirdi