Devlet Bahçeli: Erdoğan onay verirse Şuşa'da...

MHP lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesbından yaptığı açıklama, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir." ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli: Erdoğan onay verirse Şuşa'da...
Devlet Bahçeli: Erdoğan onay verirse Şuşa'da...
GİRİŞ 16.01.2021 13:43 GÜNCELLEME 16.01.2021 14:42
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklama şu şekilde; 

 

 

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran, milli gönülleri sevince boğan Karabağ Zaferi Türk milletinin son yıllarda elde ettiği en görkemli, en destansı başarılarından birisidir. Bu kapsamda Karabağ’ın ebedi Azerbaycan yurdu olduğu tescil edilmiş, esaret zincirleri sökülüp atılmıştır.

Karabağ’ın canevi mertebesinde bulunan Şuşa’nın 8 Kasım 2020’de kurtarılması zulmün mukavemetini kırmış, terör devleti Ermenistan’ın kötürüm hayallerini suya düşürmüştür. Stratejik konumunun yanı sıra, Şuşa öyle bir yerdir ki, Türk kültür ve tarihinin simgesidir.

 

 

Azerbaycan sanat ve düşünce hayatının kaynaklarından birisi olan Şuşa’nın gelişmesi ve burada yaşayan Türk çocuklarının geleceği hepimizin manevi sorumluluğudur. Bilhassa bu kadim Türk şehrinin eğitim-öğretim hayatına destek vermek ihmal edilemeyecek boyun borcumuzdur.

Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir.

Bu konuda sahip olduğumuz bütün imkânlar seferber edilecek ve gereği hemen yapılacaktır.

Azerbaycan Ulusal Marşı 30 Ocak 1920 tarihinde kabul edilmiştir. Söz yazarı Merhum Ahmet Cevat, bestecisi de Şuşa doğumlu Merhum Üzeyir Hacıbeyli’dir. İnşasını arzuladığımız ilkokulun adı Üzeyir Hacıbeyli, temel atma günü de önümüzdeki 30 Ocak 2021 tarihi olabilecektir.

Eğitim-öğretim bir milletin istikbal sancağıdır. Bu sancağın varlığı nesillerin şuurla yetişip ahlakla donanmasını temin edecektir. Medeniyetlerin beşiği doğru fikirdir. Ve her doğru fikir onu taşıyacak kafa ve gönüle sahip olanlarla birliktedir.

Özellikle ifade ediyorum, Şuşa’nın susadığı eğitim ve öğretime destek vermek bizim fikir ve inanç vecibemizdir.

Farabi diyor ki; “Düşünmek ruhun kendi kendisiyle konuşmasıdır.” O ruh ki, Türk’ün ruhudur. O düşünce ki, Türk istiklalinin mimarıdır. Çok yaşa Şuşa, çok yaşa Karabağ, çok yaşasın Türkiye- Azerbaycan kardeşliği.

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Bekir SAĞLAM 1 ay önce Şikayet Et
  Ne demek devlet bey böyle temiz halisane bir hizmete kim hayır diyebilir.
  Cevapla
 • Sefa 1 ay önce Şikayet Et
  Böyle bir faaliyet başlatılır ise şahsım olarak duvarda bizimde bir tuğlamız, bir torba çimentomuz olsun isterim. Zira Rabbimin rızasının nerede olduğunu bilmiyoruz.
  Cevapla
 • melek 1 ay önce Şikayet Et
  ismide devlet Bahçeli olsun
  Cevapla
 • Leyla 1 ay önce Şikayet Et
  Devlet Bahçeli, iyi bir proje, yerinde ve dogru bir karar.Azerbaycan candır.
  Cevapla
 • Zafer 1 ay önce Şikayet Et
  Güzel olur,hayırlısı İnşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi... Şubat ayında ihracat rekor kırdı
Meteoroloji son dakika uyardı! Kar ve sağanak geliyor...