Meclis Başkanı Şentop'tan son dakika açıklamalar: Cezaevleri üzerinden harekete geçtiler

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP'li 9 milletvekiline fezleke hakkında yaptığı açıklamada, "Fezlekeler Başkanlığımıza gelince karma komisyon değerlendirmeyi yapacaktır. Daha önce 2016'da topluca kaldırma yoluna gidilmişti" dedi. Şentop ayrıca cezaevlerindeki teröristlere çok sayıda pul gönderildiği bilgisini de paylaşarak, "Bazı mektup kampanyalarının organize edilmesi için olduğunu biliyoruz" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 22.02.2021 12:10 GÜNCELLEME 22.02.2021 13:21
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Şentop'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

(HDP'li vekiller için fezleke) Fezlekeler Başkanlığımıza gelince karma komisyon değerlendirmeyi yapacaktır. Daha önce 2016'da topluca kaldırma yoluna gidilmişti. 

(HDP'li Gergerlioğlu hakkındaki hüküm) Gergerlioğlu'yla ilgili kesinleşen hüküm var. Bu da belli bir prosedürü takip ediyor. 

Anayasa Mahkemesi'nin verdiği Berberoğlu kararıyla ilgili birtakım kıyaslamalar yapılıyor. Aynı mahiyette bir durum söz konusu değil. Enis Berberoğlu dosyasında daha önce dokunulmazlığı kaldırılmış milletvekilinin daha sonraki seçimde tekrar dokunulmazlık kazanması tartışması vardı. Halbuki Gergerlioğlu'yla ilgili husus da yürütülen soruşturma ve dava süreci. Anayasa'da dokunulmazlığın istisnası olarak gösterilen iki durumdan birine dayanmaktadır. 

Sonuçta Meclis'e geldiği zaman hukukçu arkadaşlarımızla görüşecek bu konuda bir karar vereceğiz. 

(AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e hakaret) Üzüntüyle öğrendik. İstanbul Başsavcılığı soruşturma başlattı. 

CEZAEVLERİ ÜZERİNDEN HAREKETE GEÇTİLER

Geçenlerde gelen bir bilgiye göre, cezaevlerinde bazı terör örgütü mensuplarına pullar gönderildiği, eski ve yeni vekilleri tarafından, büyük hacimde pullar gönderildiğini ve cezaevlerinden bazı mektup kampanyalarını organize etmek için düzenlenen bir faaliyet olduğunu ifade etmek isterim. Gerekli işleri Adalet Bakanlığımız yönetiyor. Cezaevleri konusundaki önemli bir konuya arı kovanına çomak sokulduğunu ifade etmek istiyorum.

Cezaevlerinde pullar gönderildiğini. Bazı mektup kampanyalarının organize edilmesi için olduğunu biliyoruz.

ETİKETLER
meclis başkanı
YAZDIR
YORUMLAR 26
 • Trakyali amica 1 hafta önce Şikayet Et
  Ben Avrupa In ceza evının nasıl olduğunu yazdım 1.5 mye 3m 4m yukseklıgı kımse Bİr bırını goremıyor terorust ve azılı katıllerde hapıhane ıcınde Bİr hapıhane daha var kımse yanına yanasamıyor ya elektrik carpıyor yada vuruyorlar sonra gazetede ufak Bİr yazı bunalım gecırıp ıntıhar ettı kımse arayıp sormuyor bunlar kendı memleketlerde varken bıze hapıs haneler teror kampına çevırmıye çalışıyorlar bız bunları onların basına kaka kaka anlatın yada Bİr an önce ıdam cezası geri gelmelı
  Cevapla
 • RIZa 1 hafta önce Şikayet Et
  tüm pkk ve fetöcüleri asarak cezaevlerimizi boşaltalım
  Cevapla
 • Urfalı Nabi 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah hdpkk nın belasını versin. Yalnız cezaevlerinde ki olay lar doğrudur, çocuk esirgeme kurumlarına baksın devlet , yaşlı bakım evlerine baksınlar. Yerel yöneticiler buraları ani ve gece baskınları yapsınlar, oradaki insanlarla özel ayrı ayrı görüşsünler ,bakın ne dramatik zalimane haller açığa çıkacaktır. Zulüm olan yerde abad olunmaz
  Cevapla
 • Ali 1 hafta önce Şikayet Et
  Terörden içerde olan millet vekili adayı oluyor ve seçilince çıkıyor bu saçmalık acilen bunun değişmesi lazım, hatta böyle hainleri seçme ve seçilme hakkını elinden alacaksın, çıkınca yine hainlik yaparsa nasıl dağdaki terörist imha ediliyorsa oda imha edilecek
  Cevapla
 • Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Mv adayı olamayanlar da vardı bugün o zamanları unutmuş gibi.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Terörün, pkknın, hainliğin, bölücülüğün DOKUNUlMAZLIĞI MI OLUR???
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
SİHA'larda testler başarıyla tamamlandı! Büyük yankı uyandırmıştı! Seri üretime geçiyor
Şehit Korgeneral Erbaş'ın kazadan bir saat önce tüyleri diken diken eden konuşması