Yalçın Topçu: Türkiye-Azerbaycan iki ayrı bedenin tek bir canı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Türkiye-Azerbaycan iki ayrı bedenin tek bir canıdır. Kıyamete kadar iki büyük hür ve müstakil devlet olarak büyük medeniyetler kurmuş bir millet olarak daim bir ve beraber olacağız” dedi.

Yalçın Topçu: Türkiye-Azerbaycan iki ayrı bedenin tek bir canı
Yalçın Topçu: Türkiye-Azerbaycan iki ayrı bedenin tek bir canı
GİRİŞ 02.03.2021 21:05 GÜNCELLEME 02.03.2021 21:05
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Azerbaycan Kültür Bakanı Anar Kerimov, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ziyaret etti. Ziyarette bölgeler konular ve iki ülke arasındaki dostluk konuları görüşüldü. Türkiye’nin her konuda şanlı vatan Can Azerbaycan’ın yanında durulacağını ifade eden Topçu, “Türkiye-Azerbaycan iki ayrı bedenin tek bir canıdır, kıyamete kadar iki büyük hür ve müstakil devlet olarak büyük medeniyetler kurmuş bir millet olarak daim bir ve beraber olacağız. PKK-YPG-ASALA ve bazı ülkelerinde arka çıktığı Ermenistan hükümetine ve silahlı kuvvetlerine karşı 44 gün süren savaşta Can Azerbaycan’ın uluslararası hukukun bütün kurallarına ve savaş hukukuna riayet ederek topraklarındaki haksız ve hukuksuz Ermeni işgaline son veren kahraman Azerbaycan halkını ve Ali baş komutanı sayın ilham Aliyev’i en kalbi duygularımla kutluyor ve selamlıyorum. Genceli bir yaşındaki şehit Medine bebeğin nezdinde bütün şehitlerimize rahmet gazilerimize esenlikler diliyorum” dedi.
Azerbaycan Kültür Bakanı Anar Kerimov ise Türkiye'ye yapılan ziyaretin çok büyük bir önemi olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:

"İş birliğimizin güçlendirilmesi için yeni geniş bir ekiple Türkiye'deyiz sizin Azerbaycan’a olan derin sevginizi biliyorum. Azerbaycan ve Türkiye’nin birçok alanlarda iş birliği var bizde bu işbirliklerine katkıda bulunup daha ileri düzeye çıkarmak için çalışacağız sinema, müze, kütüphaneler, tiyatro ve müzik gibi kültürün her dalında karşılıklı faaliyetler ile aramızdaki kardeşliği ve ilişkilerimizi yükselteceğiz. Azerbaycan için. Aynı zamanda kapasitelerin güçlendirilmesi zannediyorum hem Türkiye için hem Azerbaycan için bu çok faydalı bir seferdir. Bizim kültürel iş birliğimiz hem iki taraf için hem de uluslararası sahada Azerbaycan Türkiye iş birliği çok önemlidir. Sayın Yalçın Topçu ve ekibine teşekkür ediyorum.”

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Ardahan 1 ay önce Şikayet Et
  Azerbaycan halkının ‘Ya Karabağ,ya ölüm’ kararlılığı Hocalı ve Hankentini de alacak inşallah sayın genel başkanım.
  Cevapla
 • Gazililer 1 ay önce Şikayet Et
  Başkanım Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi olarak yazın öğrencilerden oluşan bir gurup ile Şuşa ya gitmek için bir organizasyon yapmanızı istiyoruz.
  Cevapla
 • Seymen 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Topçu’nun tasvirleri benzetmeleri anlatımı insana pozitif bir duygu yüklüyor.Minnettarız duacıyız.
  Cevapla
 • Gubuş 1 ay önce Şikayet Et
  Can Azerbaycan, Can Türkiyem. Bu gardaşlığa hizmet eden Sayın Topçu ve Sayın Karimov Allah sizi korusun.
  Cevapla
 • İlhan 1 ay önce Şikayet Et
  Maşallah efendim,Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.Kendinize de dikkat ediniz lütfen.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: ABD Başkanı Biden'dan tarihi Afganistan kararı!
Erdoğan, gençlerle buluştu! Kanal İstanbul sorusuna cevap verdi