Gül, Babacan ve Davutoğlu HDP'ye sahip çıkıyor

11. Cumhurbaşkanı Gül, eski başbakan Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan, kapatma davası açılan HDP'ye sahip çıkıyor. PKK'nın saldırılarına karşı sessiz kalan, Diyarbakır annelerinin yanına bir kez bile gitmeyen üç ismin, HDP'ye sahip çıkması tepkiyle karşılandı.

Gül, Babacan ve Davutoğlu HDP'ye sahip çıkıyor
Gül, Babacan ve Davutoğlu HDP'ye sahip çıkıyor
GİRİŞ 20.03.2021 14:06 GÜNCELLEME 20.03.2021 14:06
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

Gündemde olan birçok konuya tek bir laf etmeyen, sessizliğini koruyan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun terör örgütü propagandası yapmaktan milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP’nin kapatılması için açılan dava söz konusu olunca hemen mikrofonu eline aldı. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da Diyarbakır’a gitmesine rağmen sırf HDP ile ters düşmemek için Diyarbakır annelerini ziyaret etmedi.

AYNI MERKEZDEN YORUMLUYORLAR

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Hukukçu Serkan Toper, şunları söyledi:

“Abdullah Gül’ün, Ali Babacan’ın, Ahmet Davutoğlu’nun aynı merkezden olayı yorumladıklarını, aynı merkezli konulara yaklaşım sergiledikleri bilinen bir gerçek. Bunun tesadüf olduğunu söylemek mümkün değil. Bu üç siyasinin çıkış noktası Cumhur İttifakı’ndan oy almak, Millet İttifakı’na seçim kazandırmak olduğu, bunun da bir Biden projesi, bir küresel proje olduğu bilinen bir gerçek. Dolayısıyla Cumhur İttifakı’nın kaybetmesi noktasında HDP’ye umut bağlayanların, HDP’yi koruyup kollama noktasındaki çıkışları bizi şaşırtmadı. Bir yandan ‘parti kapatmalara karşıyız, suçun şahsiliği’ derken işledikleri şahsi suçlardan dolayı ceza alan milletvekillerine, belediye başkanlarına da aynı tondan sahip çıkmaları da aslında bu konudaki fikirlerinde samimi olmadıklarının çok açık göstergesidir. Bir yandan ‘Niye parti kapatıyoruz? Suça karışmış biri varsa o cezalandırılsın’ diyorsunuz. Çok kasıtlı tek odaktan bir saldırı var. Bu kabul edilebilir değil. Hele ki Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı yapmış, Başbakanlık, bakanlık yapmış kişilerin bu konulara daha hassasiyet göstermesi beklenir ama maalesef bu hassasiyeti göremiyoruz. Üzülüyoruz ama Türk milleti bu gerçeği görüyor.”

BABACAN BİZİ İNCİTTİ

Ali Babacan’ın HDP’yi incitmemek adına Diyarbakır’daki aileleri incitmeyi göze aldığını ifade eden HDP önünde oturma eylemi yapan acılı baba Süleyman Aydın ise, şunları söyledi: 

“Bugün HDP’yi incitmemek, terör sevicilerle ters düşmemek için yanımıza gelmeyenler yarın seçim olduğunda kapımızı çalacaklar ama biz kimin yanımızda kimin karşımızda olduğunu iyi öğrendik. HDP’yi incitmemek için HDP önündeki acılı aileleri incittiler. Ali Babacan makam aracıyla önümüzden geçti ancak yüzünü bile bu tarafa çeviremedi. Bu nasıl bir şeydir. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu da HDP zulmüne sessiz. Halbuki onların dönemlerinde kaçırıldı çocuklarımız.”

KAYNAK: YENİ AKİT
YORUMLAR 66
 • halıl 1 yıl önce Şikayet Et
  Gül ün dıkenlerı...Ingılız uşakları...
  Cevapla
 • rselbi7138 2 yıl önce Şikayet Et
  bu ne terör sevicilik Allah aşkına sizin hiçbir kültürünüz değeriniz yok mu ruhsuz musunuz? hani sizin dininiz teröre karşı değil miydi hani sizin kültürünüz teröre karşıydı. bu teröristlerin oyunu kim alacak terör temsilcisi mi yandan çakmasını ya da bunlar mı kim alacak
  Cevapla
 • akif 2 yıl önce Şikayet Et
  reis olmasa siz kimdiniz.yediği kaba pisleyen hainler.hayatta göremeyeceğiniz makamlara geldiniz.Vefa imandandır.sizde imanda yok demekki.düşünüyorumda gerçekten reise helal olsun.bu kadar iyiklerine rağmen hep sırtından vuruldu ama yıkılmadı.Yıkılmayacak Allahın cc.izniyle.bunlarda tarihin çöplüğünde rezili rüsva bi şekilde yok olup gidecekler
  Cevapla
 • muammer 2 yıl önce Şikayet Et
  bu üçlünün resimlerine bakarsanız gözleri kalplerinin röntgeni gibi.
  Cevapla
 • Akıncılar 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar çok incinmiş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransız basını: HDP koalisyonda türbülansa yol açar
Kayıplara karışan Alibaba'nın kurucusu Jack Ma ortaya çıktı