Bahçeli'den Abdullah Gül'e çok sert tepki: Tencere yuvarlanıp kapağını bulacak!

Bahçeli, "Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürülmüş, adalet ve hukuk uygulanmıştır. Fakat bu şahıs direnişe geçmiş, TBMM'yi terk etmeyerek milli iradeye kafa tutmuştur. Bu olacak ve sineye çekilecek bir şey değildir" açıklamasını yaptı. 11. Cumhurbaşkanı Gül'e de tepki gösteren Bahçeli, "11.Cumhurbaşkanı’na tavsiyem, eğer çok üzüldüyse, HDP’ye veya CHP’ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır" dedi.

Bahçeli'den Abdullah Gül'e çok sert tepki: Tencere yuvarlanıp kapağını bulacak!
Bahçeli'den Abdullah Gül'e çok sert tepki: Tencere yuvarlanıp kapağını bulacak!
GİRİŞ 20.03.2021 16:01 GÜNCELLEME 20.03.2021 17:08
Bu Habere 244 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürülmüş, adalet ve hukuk uygulanmıştır. Fakat bu şahıs direnişe geçmiş, TBMM'yi terk etmeyerek milli iradeye kafa tutmuştur. Bu olacak ve sineye çekilecek bir şey değildir" açıklamasın yaptı. Bahçeli, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de tepki gösterdi. Bahçeli'nin açıklamaları şöyle: 

Geçen hafta HDP Milletvekili Ö.Faruk Gergeroğlu’nun milletvekilliği düşürülmüş, adalet ve hukuk harfiyen uygulanmıştır. Fakat bu şahıs ilk günden itibaren direnişe geçmiş, TBMM terk etmeyerek milli iradeye kafa tutmuştur. Bu olacak ve sineye çekilecek bir şey değildir.

Bu bölücünün milletvekilliği düşürüldüğüne göre, Gazi Meclis’te bulunma, yasama faaliyetlerine katılma hakkı artık söz konusu bile olamayacaktır. TBMM’ne yer yatağı serip sabahlamak ve bunu da nevi şahsına münhasır bir eylem olarak takdim etmek yasa dışıdır ve gayri meşrudur.

Her önüne gelen, her keyfi yeten, her canı sıkılan TBMM’ne yatak serip gecelerse, bunu da bir hak arayışı veya protesto şekli halinde gösterirse, vekâletini üstlendiğimiz aziz milletimize ne diyeceğiz, bu çarpık ve çirkin tabloyu nasıl izah edeceğiz?

TBMM, bir eylem sahası, bölücülerin yatakhanesi, kanun kaçaklarının sığınma alanı değildir. Büyük Türk milletinin kalbinde bir hançerin yuvalanmasına göz yumulamaz, tahammül edilemez, sabır gösterilemez. TBMM’de yer yatağı sermek demokrasiye sürülmüş kara bir lekedir.

TBMM’nin Muhterem Başkanı’nı bu vesileyle göreve davet ediyorum: Yer yatağı derhal kaldırılmalı, milletvekilliği düşürülen kirli şahıs Gazi Meclis’ten behemehâl çıkarılmalıdır. Taviz, teslimiyeti getirir. Teslimiyet ise boyun eğmedir. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur.

Şayet TBMM Başkanı’nın yetkisi bu konuda sınırlıysa, süratle hazırlanacak bir maddelik kanun teklifinin Genel Kurul’da kabulüyle birlikte Gergeroğlu’nun yer yatağı ile beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir.

Abdullah Gül'den HDP'ye kapatma davasına ilişkin ilk açıklama

Gergeroğlu’nun milletvekilliği düşünce ‘Gül’en yüzü asılan, HDP’nin kapatılmasıyla ilgili dava açılmasından rahatsızlık duyan 11.Cumhurbaşkanı’na diyeceğim de şudur: Artık Güroymak’a Norşin diyen yoktur, o günler geçmiştir. Gül diye dikeni yutturanlar kalmamıştır.

11.Cumhurbaşkanı’na tavsiyem, eğer çok üzüldüyse, HDP’ye veya CHP’ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır. Hatta çok da yakışacaktır, nitekim tencere yuvarlanıp kapağını bulacaktır.

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
kapatma davası
YAZDIR
YORUMLAR 244
 • Selim 8 ay önce Şikayet Et
  Aslında gül sen o mevkilere çıkacak adam değişmişsin sana yazıklar olsun kayserini yüz karasısın başkada birşey denmez senin gibi birine
  Cevapla
 • Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  Adam gibi adam Devlet Bahçeli hala bozkurt işareti yapıp başka partilere oy veren şahıslar utansın.
  Cevapla
 • Tr yerli 8 ay önce Şikayet Et
  Malefef turkiyede ucube kafalı yüzde 25 var Allah hidayet şifa versin de doğru zamanda doğru düşünsün kimlere satılmadan vatanina hizmetkar olsun inşallah
  Cevapla
 • Manisalı 8 ay önce Şikayet Et
  Aynen bende katılıyorum sayın Bahçeli'nin söylediklerinin kelimesi kelimesine
  Cevapla
 • ...erol... 8 ay önce Şikayet Et
  Kayserinin Yüzkarasi bu Abdullah Dün denen sahis
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ünlü Alman Prof. Dudenhöffer’den Türkiye açıklaması: Büyük fırsat kapıda
İstanbul için büyük tehlike: Balıklar yüzüyordu şimdi keçiler otluyor