Mahir Ünal'dan CHP'li Altay'ın Başkan Erdoğan'a yönelik 'Menderes benzetmesi'ne tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP'nin Adnan Menderes döneminden bugüne kadar ülkenin yararına olacak her konunun karşısında durduğunu söyledi.

Mahir Ünal'dan CHP'li Altay'ın Başkan Erdoğan'a yönelik 'Menderes benzetmesi'ne tepki
Mahir Ünal'dan CHP'li Altay'ın Başkan Erdoğan'a yönelik 'Menderes benzetmesi'ne tepki
GİRİŞ 22.04.2021 20:55 GÜNCELLEME 22.04.2021 21:02
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ünal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel ve beraberindekilerle Onikişubat, Dulkadiroğlu, Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerinde temaslarda bulundu.

Kent merkezindeki çeşitli yatırımları yerinde inceleyen Ünal, daha sonra partisinin il teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi.

Ünal, burada yaptığı konuşmada, CHP'nin geçmişten bugüne darbelere ve darbecilere karşı durmadığını, bazı dönemlerde ise teşvik etmekle itham edildiğini anlattı.

CHP'nin fırsat bulsa ülkeyi 1940'lara döndüreceğini aktaran Ünal, şunları kaydetti:

"1950 yılında Adnan Menderes'in yaptığı bir radyo konuşması var dinleyin o gün Adnan Menderes'in söyledikleriyle bizim söylediklerimiz arasında bir fark yok. Merhum Menderes bunlar diyor memleketin yararına olan hiçbir hususun yanında durmaz diyor 1957 yılında. Halkı galeyana getirmek için hiçbir yalandan ve iftiradan sakınmazlar diyor. 1957-2021 değişmeyen bir şey var değişmeyen şey Cumhuriyet halk Partisi'nin bu ülkenin menfaatine olan her hususun karşısında durması. Birinci Boğaz Köprüsü yapılırken bunlar neler söylemişler? Girin bir bakın diyor ki 'İstanbul için felaket olacak.' Üçüncü Havalimanı yapılırken bunlar neler yaptılar hatırlıyorsunuz değil mi? Şu anda üçüncü Havalimanı Avrupa'nın en büyük havalimanı. Bu ülkenin menfaatine olan hiçbir hususu desteklemeyen doğu Akdeniz'de Yunan tezlerini savunan, Libya'da Hafter'i savunan, Suriye'de Esad'ı savunan Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı gözlerini kör etmiş bir yapıyla karşı karşıyayız."

CHP'nin siyaseti yalan ve aldatmacayla yaptığını savunan Ünal, "128 milyar dolar nerede" diyerek millete sürekli yalanlar söylendiğini aktardı.

Ünal, az da olsa ekonomi bilgisi olan birisinin Merkez Bankasında paranın kaybolmayacağını bileceğini ve bunu muhalefetinde bildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Faik Öztrak 2001 krizinde Hazine müsteşarıydı 24 bankanın borçlarının devlet güvencesine alınmasını sağladılar ve bu borçları devlete ödettirdiler. 24 bankanın içini boşalttılar, Türkiye'nin o dönemdeki kayıplarını hiç anlatmaya gerek yok. Şu kadar Merkez Bankasını bilen, hazineyi bilen bir kişi bilir ki merkez bankalarında para kaybolmaz. Ne olur? Merkez Bankasında rezerv vardır döviz yani avro, dolar ve altın rezervi vardır ve merkez bankasındaki para, döviz Türk Lirası ve altın arasında dolaşır bu hesaplar da kamuya açıktır. Bunlara rahat bir şekilde bakılabilir ama bunlar bir yalan söylüyorlar o yalanı sürekli tekrar ediyorlar. Bir bakıyorsunuz 128 Milyar dolar nerede? Bir bakıyorsunuz aşı nerede? Bir bakıyorsunuz maske nerede? PKK'nın kampa çıkardığı çocuk yaştaki bir teröristi Zap Suyu'nda boğuldu diye gösterip Hamza nerede diyorlar. Bunlar sabah akşam yalan söyleyecek biz de bunların yalanlarına cevap bulacağız. Öyle mi? Yok değil biz gündemimize bakacağız işimize bakacağız onlara da diyeceğiz ki iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. Kendi milletvekilleri 128 milyar doların ne olduğunu açıkladı. Bunlar bizimle ilgili bütün hakikatlere kapalılar. Biz ağzımızla kuş tutsak 'kuşu ısırdı' diyorlar. Suyun üzerinde yürüsek 'yüzme bilmiyor' diyorlar. Biz hakikati nasıl anlatırsak anlatalım dinlemiyorlar. Çünkü hakikatleri öğrenmekle ilgili bir dertleri yok. Asla moralimizi bozmalarına müsaade etmeyeceğiz, asla bizi karamsarlığa düşürmelerine müsaade etmeyeceğiz umudumuzu ve inancımızı kaybetmeyeceğiz. Doğalgaz buluruz itibarsızlaştırırlar, uzay ajansı kurarız itibarsızlaştırırlar, roketi yaparız itibarsızlaştırırlar her şeyi alay konusu eden bu özgüven düşmanlarıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz bunun içinde umudumuzu ve inancımızı kaybetmeyeceğiz."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • YILDIRIM 4 ay önce Şikayet Et
  Demek ki neymiş, 1957 den beridir milim değişmemişler. Tam 63 yıldır, dile kolay koca bir ömür geçmiş. Öylece bırakıldıkları yerde otluyorlar.
  Cevapla
 • MUHAMMET R ARSLAN 4 ay önce Şikayet Et
  CHP bazı dış çetelerin memleketimizdeki sözcüsü bazende tetikçisi.İstanbul sözleşmesinden çıkılması küresel çeteyi delirtti.CHP nin saldırıları artırması da dolardaki mevzu da bu çetenin kudurmasından.Devlete vucut,aileye hücre dersek.Fetöyle direk vucuda saldırıp başaramadılar.İstanbul söz. ile hücre vasıtasıyla vucudu %100 çökerteceklerdi,başaramadılar.Aslında söyleyemeselerde bir bunalım,saldırganlık,ne yapacağını bilememezlik haline soktu bunları Tayyip Erdoğan.Aslında kavga CHP ile değil,küresel çete ile
  Cevapla
 • dostt birr 4 ay önce Şikayet Et
  muhalefet sütten çıkmış Kaşık. adamlar her türlü pisliği yapıyorlar. diyorlarki bunun sebebi de ak parti. ya bunlara Melih Gökçek lazım sayın Melih Gökçek niye pasivize edildi bir türlü anlamıyorum. Melih Gökçek gibi adamlar lazım ak partiye hemide aciiiil
  Cevapla
 • Hikmet Aras 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın milletvekilim bunlar bilsinlerki hezaman bu necip milet bunlara fırsat vermez bunlar çekemezlik biz herzaman dava ve Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasındayız.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan enflasyon mesajı!
Obama'dan dikkat çeken İstanbul ve Türkiye açıklaması