Fahrettin Altun'dan ABD'ye 'soykırım' tepkisi: Talihsiz, hadsiz ve hükümsüzdür!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkanı Biden'ın skandal "soykırım" ifadesine ilişkin, "Talihsiz, hadsiz ve hükümsüzdür" açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 26.04.2021 10:41 GÜNCELLEME 26.04.2021 11:16
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İletişim Başkanlığı tarafından, Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar anısına düzenlenen "Şehit Diplomatlar Sergisi" Sirkeci Garı'nda açıldı.

Serginin açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin AltunABD Başkanı Biden'ın skandal "soykırım" ifadesine ilişkin, "Talihsiz, hadsiz ve hükümsüz olarak addediyoruz ve reddediyoruz" açıklamasında bulundu.

İşte Ermeni terör örgütlerinin katliamları

Altun'un konuşmasından öne çıkan açıklamalar şöyle:

"Türkiye'yi kendilerince istedikleri yola çekmek için terörden yaptırıma kadar türlü tehditlere başvuranlar, başarıya ulaşamadı, ulaşamayacak Allah'ın izniyle. Terör örgütü PKK’nın emri ve siyasi uzantılarının çağrısı sonucunda, özellikle sivil insanlara yönelik kanlı katliamlara sahne olan 6-8 Ekim olayları da yine böylesine bir girişimdir."

6-8 EKİM OLAYLARI

6-8 Ekim olaylarına ilişkinn de değerlendirmelerde bulunan Altun, "Bu cinayetlerin failleri bugün hakim karşısına çıkıyor. Katiller için hesap vakti. Bizim adalete inancımız tam." dedi.

Fahrettin Altun, "Türkiye’yi bölmek, parçalamak ve dahası içeriden hançerlemek isteyen tüm odaklara karşı devletimiz ve milletimiz her daim ayaktadır. Terör örgütleriyle küresel güç odaklarıyla ve darbeci zihniyetlerle mücadeleden bir an olsun geri durmayacağız." açıklamasında bulundu.

ABD BAŞKANI BİDDEN'IN SKANDAL 'SOYKIRIM' AÇIKLAMASI

Altun, "Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlayan açıklamasını talihsiz, hadsiz ve hükümsüz olarak addediyoruz ve reddediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Doğrucu Davut 1 ay önce Şikayet Et
  Bırakın ya Allah aşkına laga lugayı. Talihsiz,yersiz vede hükümsüzse ne diye açıklama gereği duydunuz. Yok değilse gereğini yapın ve ABD nin soykırımlarını tanıyan bir karar çıkartın meclisten.
  Cevapla
 • cenk 1 ay önce Şikayet Et
  İcraat yapın. Bu açıklamalar çok bağlamaz ABD yi. Akşam göreceğiz bakalım ne yapacaksınız.
  Cevapla
 • poyrazi 1 ay önce Şikayet Et
  hükümsüz ise niye bu kadar telaş neyin nesiiiiiiiiiiiiiiii içerdeki vatandaşı aldatmaya yönelik açıklamalar
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Amerika titremiştir bu açıklamadan
  Cevapla
 • derbeder 1 ay önce Şikayet Et
  rahatladık ermenistanda diyasporada amaçlarından vaz geçti acayip korktular hiç konuşmasanız belki adamlar biraz telas yapar fakat konuşup konuşup bizleri degil siz karşı tarafı telkinliyosunuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Koca duyurdu! Türkiye'de bir ilk.
Kritik NATO zirvesi başladı! Biden-Erdoğan arasındaki ilk görüşme