İstifalar sonrası CHP'den açıklama: Eleştirmeniz bir işe yaramaz

CHP Grup Başkanvekili Altay, partiden ayrılanların partiyi eleştirmelerinin bir işe yaramayacağını söyledi.

İstifalar sonrası CHP'den açıklama: Eleştirmeniz bir işe yaramaz
İstifalar sonrası CHP'den açıklama: Eleştirmeniz bir işe yaramaz
GİRİŞ 06.05.2021 18:00 GÜNCELLEME 06.05.2021 18:01
Bu Habere 83 Yorum Yapılmış

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP'den istifalara ilişkin olarak, partiden ayrılanların partiyi eleştirmelerinin bir işe yaramayacağını söyledi. Altay, CHP'de herkesin eleştirileceği ortamların olduğunu belirterek, partiden ayrılanların partiyi eleştirmelerinin yanlış olduğunu kaydetti.

CHP Grup Başkanvekili Altay, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Altay, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edildiğini hatırlatarak, “Onlar tam bağımsız Türkiye inancıyla yol yürüdüler. Kimsenin burnunu kanatmadılar, cana kıymadılar, hak yemediler. Eşit, adil, hür bir Türkiye istediler. Onların hayal ettiği Türkiye’yi yaşama geçirmek, adil, hür, tam bağımsız Türkiye’yi hayata geçirmek Cumhuriyet Halk Partisi’nin boynunun borcudur” ifadelerini kullandı.
Sağlık Bakanı Koca’nın ‘üçüncü dozu yerli aşıyla yapabiliriz’ açıklamasına ilişkin olarak Altay, “Hangi bilimsel veriye dayanarak iki dozu Sinovac, Biontech aşısı yapılmış bir vatandaşımızsa yerli aşı yapacağız. Uyuşmazlık, uyum yaşanmayacağına dair, bünyeyle ilgili bilimsel veri var mıdır? Bir arkadaşımız Biontech aşısı olmuştu. Biontech aşısı o an itibarıyla yok. Birinci dozu Sinovac aşısı yapılmıyorken, daha önce Sinovac, Biontech olmuş insanlara bunu yapmanın bilimsel açıklaması var mı” diye konuştu.
CHP'den istifalara ilişkin olarak Altay, partiden ayrılanların partiyi eleştirmelerinin bir işe yaramayacağını söyledi. Altay, CHP'de herkesin eleştirileceği ortamların olduğunu belirterek, partiden ayrılanların partiyi eleştirmelerinin yanlış olduğunu kaydetti.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 83
 • Serkan 1 ay önce Şikayet Et
  Partiden ayrılmadan eleştirin işte. Herif ne güzel taktik vermiş.
  Cevapla
 • Adil 1 ay önce Şikayet Et
  Parti içinde eleştirirse kovulur ayrılsa eleştirse gene suçlu yahu yönetimin hiç hatası yok ama herkes suçlu kendini eleştirmeye ve eleştirenleri dinleseler o vakit ilerleme yakalanır Her şeyi kim bilir CHP yok artık bitti bu kokmuş siyaset
  Cevapla
 • Adak 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kisiyi gorunce midem bulaniyor cok omurgasiz birisi
  Cevapla
 • Mahmut 1 ay önce Şikayet Et
  şerfsizlerin istediği marksist ve leninist bir Türkiye idi buda olmadı inşaallah olmayacakta boşuna zırvalayıp duruyorsun
  Cevapla
 • Envers 1 ay önce Şikayet Et
  Tabi sizi eleştirmek boşa karavana gibi bişey tükürürsun yağmur yağıyor cinsindensiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan Şuşa'yı gezdi! Tarihe geçen kareler
Dünyadaki yeni krize Türk çözümü! Sahip olan altın bulmuş gibi seviniyor