Devlet Bahçeli: Azerbaycan projemizi uygun görmeyerek reddetti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şuşa'ya yapmak istedikleri okul projesinin Azerbaycan tarafından uygun görülmediğini açıkladı.

Devlet Bahçeli: Azerbaycan projemizi uygun görmeyerek reddetti
Devlet Bahçeli: Azerbaycan projemizi uygun görmeyerek reddetti
GİRİŞ 29.05.2021 16:44 GÜNCELLEME 29.05.2021 16:54
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'dan şu açıklamaları yaptı:

"16 Ocak 2021 tarihinde sosyal medyadan yaptığım bir açıklamayla, Karabağ zaferinin ardından Azerbaycan'ın düşünce ve sanat hayatında mümtaz bir yeri bulunan Şuşa'ya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın girişimiyle dokuz derslikli bir okul yapmayı taahhüt etmiştik.

Bu kapsamda projemizi hazırlamış ve kamuoyuyla paylaşmıştık. Yapmayı hedeflediğimiz okula Azerbaycan Ulusal Marşı'nın bestecisi ve Şuşa doğumlu merhum Üzeyir Hacıbeyli'nin adını vermeyi düşünmüştük. Söz konusu okulun temel atma günü olarak da 30 Ocak 2021'i planlamıştık.

"FARKLI BİR PROJE HAZIRLAMIŞLAR, SAYGI DUYUYORUZ"

Ancak Azerbaycan yönetimi, bizim bu projemizi uygun görmeyerek yeni ve farklı bir okul projesi hazırlamıştır. Elbette bu tasarruf en tabii haklarıdır, bize de saygı duymaktan başka bir seçenek kalmayacaktır.

"TOPLANAN PARALAR İADE EDİLECEKTİR"

Milliyetçi Hareket Partisi Şuşa'ya yaptıracağı okul projesinden bu gelişmeler dolayısıyla vazgeçmiştir. Okul yapımına destek veren kardeşlerimizden yardım ve bağış adı altında toplanan paralar da gecikmeksizin ve aynısıyla iade edilecektir.

Hassasiyeti malum olan konuyla ilgili keyfiyeti aziz milletimizin bilgi ve takdirine bilavasıta sunuyorum."

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
şuşa
YAZDIR
YORUMLAR 57
 • xray 3 ay önce Şikayet Et
  Haydar Aliyev demokratik teamüllerle göreve gelmiş bir lider değildir. Maalesef Türk yurtlarında demokrasi karşıtı liderler var. Aliyev de daha yeni yeni ülkemize güvenmeye başlamıştır. Azerbaycanda siyonist israil çok etkilidir. Bir çok siyasî ve bürokrat israil etkisi altındadır. Bu meselede israil faktörü çok etkilidir. İsrail Türk Cumhuriyetlerinde fitne ateşini yıllardır yakmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin, kardeş ülkelerle birlik kurmasının önündeki en önemli engel siyonist israildir. Fetö bu ülkelerde israil planı ile yayılmiştır. Özbekistan buna çok iyi bir örnektir.
  Cevapla
 • Yusuf 3 ay önce Şikayet Et
  Daha fakir müslüman bir ülkeye okul yaptırabilir.
  Cevapla
 • Meho aga 3 ay önce Şikayet Et
  Bazı yorumlar mantıksız. Reis, bize saygı duymak düşer demiş. Nokta. O parayla ayna amacla şehitlerimiz adına bir okul yaptırılabilir. Bağışçılarımızı dahada memnun eder.
  Cevapla
 • İbrahim 3 ay önce Şikayet Et
  Uygun görmezler tabi Devlet Reis..Adı Azerbaycan olabilir konuşması bizim gibi olabilir ama maalesef bizim gibi duygusal degiller ruslarla yaşaya yaşaya onlarda bu buz gibi milletten etkilenmislerdir.
  Cevapla
 • efe 3 ay önce Şikayet Et
  Rusya uygun görmemiştir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyar dolarlık ihracat hedefleniyor! 2023'te devreye giriyor
Son dakika haberi... Suudi Arabistan'a uyarı: Türkiye ile ilişkileri düzeltmezsen işin zor