Temel Karamollaoğlu'ndan HDP açıklaması!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP'nin kapatılması istemli davaya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Temel Karamollaoğlu'ndan HDP açıklaması!
Temel Karamollaoğlu'ndan HDP açıklaması!
GİRİŞ 24.06.2021 15:00 GÜNCELLEME 24.06.2021 15:29
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye ve Mısır arasındaki ilişkilerin normalleşmesi temennisinde bulunan Karamollaoğlu, parti olarak tüm taraflara itidal çağrısında yaptıklarını söyledi.

Mısır'da gündeme gelen idam cezalarını endişeyle karşıladıklarını belirten Karamollaoğlu, "Hem Mısır yönetimini hem de ilgili tüm Mısır makamlarını bu konuda itina göstermeye çağırıyorum. Kardeş Mısır halkının idam kararlarıyla yeniden itibar kaybetmesine gönlümüz razı değil. Bundan önce birçok insan hayatını kaybetti. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.

Türkiye'nin Afganistan'a asker göndereceğine ilişkin iddiaların gündeme geldiğini anımsatan Karamollaoğlu, "Dost ve kardeş ülke olan Afganistan'daki iç çatışmalarda yer almamamız gerektiğini düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Karamollaoğlu, HDP'nin kapatılması istemli davaya ilişkin, "Parti kapatmak yanlışları düzeltmez. Mademki bir dava açıldı, bu konuda Anayasa Mahkemesinin kararını beklemeye ihtiyaç var diye düşünüyorum. Ümit ediyorum ki Anayasa Mahkemesi bu konuda adil ve bitaraf davranır. Bu noktada Sayın Cumhurbaşkanı'nın da benzer bir kanaati taşıdığını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Saadet Partisinin kongreye gideceği iddiasının doğru olmadığını belirten Karamollaoğlu, parti içi meseleleri kamuoyu önünde tartışmayı doğru bulmadıklarını kaydetti.

YORUMLAR 52
 • Birisi 2 ay önce Şikayet Et
  Bilgelik böyle bir şey beğendiğim siyasetçilerden bir tanesi siyasi liderlerin çok şeyler öğreneceği kişi diye düşünüyorum
  Cevapla
 • İdris 2 ay önce Şikayet Et
  Allah sana akıl versin ak parti düşmanlığın ne zaman bitecek karamola oğlu senin eski bir chp li olduğunu biliyoruz kimi severse ondandır hadisi şerif yerini buldu hesap var unutma
  Cevapla
 • Muhsin 2 ay önce Şikayet Et
  Muhsin morfinlenmis insanlar kolunu bacağını kaybeder morfinin etkisi geçtikten sonra anlar ama iş işten geçtikten sonra
  Cevapla
 • Adem 2 ay önce Şikayet Et
  Adam gibi adam işinize gelmediği zaman eleştirip duruyorsunuz hak yoksa gerisi teferruat
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Bu adam zarar veriyor, alın yerine Fatih Erbakan gibi genç lider koyun bak nasıl bir heyecan olacak
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın SP liler, Özgür Özel lin başörtüsü hakaretine gıkınız çıkmıyor, Ama AKP ye hakaret ve iftirada eşiniz yok, AKP Yİ yıkıp yerine CHPKK yımı koyacaksınız, çok ayıp, Abdülhamid e karşı olan ittihatçılar gibi olduğunuzun farkındamısınız, gözünüzü Erdoğan kin ve nefreti bürünmüş, ALLAH sizi islah etsin,
  Cevapla
 • Adem 2 ay önce Şikayet Et
  Allah sizi de ıslah etsin Hak'tan yana olanlardan Allah razı olsun biraz gözünüzü açın
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Saadete iyi bir lider lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Fransa, Washington ve Canberra'daki Büyükelçilerini geri çağırdı
Tüketici kredisi için vade düzenlemesi geldi!