Kılıçdaroğlu ve Akşener yarışıyor: Beni seç Biden!

Kılıçdaroğlu ve Akşener Biden'ın Erdoğan'a karşı destekleyeceği muhalif isim olmak için yarışıyor. Kılıçdaroğlu toplumu manipüle eden yalanlarıyla, Akşener ise Erdoğan'a karşı hakaret dolu ifadeleriyle Biden'a yaranma çabasına girdi.

Kılıçdaroğlu ve Akşener yarışıyor: Beni seç Biden!
Kılıçdaroğlu ve Akşener yarışıyor: Beni seç Biden!
GİRİŞ 02.07.2021 07:29 GÜNCELLEME 02.07.2021 07:29
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Joe Biden'ın Ocak 2020'de yaptığı konuşmasında Erdoğan'a karşı muhalefeti destekleme açıklaması, Millet İttifakı bileşenlerinin de seçim stratejisinin ana omurgasını oluşturdu. Ayrıca gölge CIA olarak bilenen RAND Corporation'un Biden'ın açıklamalarına paralel bir zaman diliminde paylaştığı " Türkiye’nin Milliyetçi Eğilimi” başlıklı raporunda muhalefete, Erdoğan'a karşı atılması gereken adımlar konusunda açıkça yön çizildi.

ERKEN SEÇİM İSTEDİLER

Biden'ın Türkiye'de iktidarı darbe ile değil seçimle değiştirme hedefi kapsamında sahneye konulan Dubai merkezli kumpasla paralel olarak hem Kemal Kılıçdaroğlu hem de Meral Akşener, erken seçim taleplerini yüksek sesle ifade etmeye başladı. Deniz Baykal'a FETÖ tarafından kurulan kaset kumpası sonrasında CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu, yine bu dönemde ilk kez Millet İttifakı'nın çatı adayı olma sinyali verdi. Meral Akşener de açıkça adayım demese de adaylık konusunda üstü kapalı olarak isteğini ortaya koydu.

İNGİLİZCE TEBRİK YAYINLADI

Kılıçdaroğlu, Biden'a şirin gözükmek için ilk mesajı, ABD Başkanlık seçiminin sonuçlandığı gün vermişti. Kılıçdaroğlu, Biden'ı İngilizce bir metinle tebrik eden ilk muhalefet lideri olarak tarihe geçti. Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun "Dostlarımızla birlikte Türkiye'ye demokrasiyi getireceğiz" açıklamasıyla, Türkiye düşmanı ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın başını çektiği Türk Demokrasi Projesi derneğinin kurulma tarihi arasındaki zaman dilimi dikkatlerden kaçmadı.

YALAN VE İFTİRA SİYASETİ

Biden ile Erdoğan arasında NATO Zirvesi'nde yapılacak görüşmeye bel bağlayan muhalefet, Biden'ın masadan eli boş dönmesi sonrasında ise vitesi yükseltti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, toplumu manipüle etmek için Katarlı yalanına sarıldı. 7 gündür özür dilemeyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a karşı süregelen hakaret dozajını yükseltti.

AKŞENER’DEN NEFRET DİLİ

Meral Akşener de ziyaret ettiği illerde ekonomik kriz algısı oluşturmak için kuyumcu esnafı, soğan tiyatrosu sergilerken, Biden'ın desteğini alabilecek muhalefet lideri olabilmek için Kılıçdaroğlu gibi üslubunu sertleştirdi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Sömürge valisi" diyecek kadar ileri gitti. Akşener daha önce de Erdoğan'ı bebek katili Netanyahu'ya benzeterek büyük tepki çekmişti.

KAYNAK: DİRİLİŞ POSTASI
YORUMLAR 20
 • sezayi 1 yıl önce Şikayet Et
  güçlü ak parti iktidarı varken dedikoducularla işbirliği neden yapsın biden.abd gücü sever hele kullanmaya bayılır tıpkı kovboylar gibi.
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar tamamen Uşak olmuş ABD ye
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar Siyonistlere hizmet etmek için yarışıyorlar. Bu Muhalefet partileri Milliyetçilik kavramının yanından bile geçmiyorlar Siyaseti Mundar Eden omurgasızlar.bunlar.
  Cevapla
 • Cemsl 1 yıl önce Şikayet Et
  Ah,ah.deniz gezmiş veya musin Yazıcıoğlu gibi vatan sevdalı rahmetliler şu Amerikan yalakçılarını görseydi ne derdi diye düşünüyor insan,tarihe bakın,Amerika'nın kime faydası olmuş.mahsuni' bin Amerika katil şarkısını dinleyin belki ondan birşey öğrenirsiniz,herkes vatan sevdalısı olamaz,ama hain olmak adapsızlıktan gelir,o da bizim muhalefette var,
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Topunuz gelin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trabzonspor sonunu getiremedi! Hatayspor'a galibiyet için 3 dakika yetti
Ersan Şen'den soğuk duş: 6'lı masanın iddialarını boşa çıkardı