CHP'li Soyer'den skandal karar! 'Yanlışlıkla yaptım' diyerek iptal etti!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, ocak ayında imzaladığı, "sağlık çalışanlarına yıl sonuna kadar ücretsiz seyahat imkanı sağlayan" kararı, "sehven" diyerek iptal etti.

CHP'li Soyer'den skandal karar! 'Yanlışlıkla yaptım' diyerek iptal etti!
CHP'li Soyer'den skandal karar! 'Yanlışlıkla yaptım' diyerek iptal etti!
GİRİŞ 07.07.2021 22:00 GÜNCELLEME 07.07.2021 22:02
Bu Habere 129 Yorum Yapılmış

Yaptığı skandal açıklamalar ve çıkışlarla gündemden düşmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs salgınıyla mücadelede en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarının toplu ulaşımlardan yıl sonuna kadar ücretsiz yararlanmasını öngören kararı, 4 Ocak 2021 tarihinde imzalamıştı.

İzmir Metro-İzmir Büyükşehir Belediyesi İşletmeciliği Taş. İnş. San. Ve Tic. A.Ş. tarafından, Memur-Sen Konfederasyonu ile Sağlık-Sen Sağlık ve Sosyal Hizmetler Çalışanları Sendikası’na bildirilen kararda, "31.12.2020 tarihli 31351 sayısı Resmi Gazete’de yer alan karar kapsamında, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin ücretsiz ulaşım ve kamuya ait sosyal tesislerden yararlanması hakkı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in talimatı ile 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştır" denmişti.

"SEHVEN" DİYEREK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÜCRETSİZ ULAŞIMLARINI İPTAL ETTİ

Kademeli normalleşme tedbirlerinin hayata geçmesinin ardından imza attığı kararı hiçe ve verdiği sözü hiçe sayan Soyer, aynı sendikalara bildirdiği 2 Haziran 2021 tarihli kararda ise, "Sağlık çalışanlarının ücretsiz yararlanma süresi olarak ‘Haziran 2021 sonu’ yerine sehven ‘Aralık 2021 sonu’ belirtilmiştir. Ücretsiz yararlanma son tarihinin 30 Haziran 2021 olduğunu belirtiriz" ifadeleri kullandı.

Soyer'in "Yanlışlıkla imzaladım" dediği söz konusu karara, sağlıkçılar başta olmak üzere muhatap sendikalar tepki gösterdi.

ETİKETLER
ücretsiz seyahat
YAZDIR
YORUMLAR 129
 • Gürbüz 4 ay önce Şikayet Et
  Objektif miş !
  Cevapla
 • Objektif 4 ay önce Şikayet Et
  Hayır yani mecbur mu tüm sene birilerine bedavacılık yaptırmaya objektif bakalım
  Cevapla
 • Hakikat 4 ay önce Şikayet Et
  Sağlık sistemi ayakta kaldığı için sinirli ve morali bozuk olduğu içindir
  Cevapla
 • Hakan 4 ay önce Şikayet Et
  Ne var bunda anlamadım ki, yahu bu adam yanlışlıkla Izmir'i sattım dese gene kazanır.
  Cevapla
 • İmam43 4 ay önce Şikayet Et
  Reis bunlar için üç koyun versen güdemezler diyordu;reis bırak üçü bunlar bir tanesini bile güdemez hale geldiler,bu izmir,i değil izmir bunu yönetiyor.Yazık oluyor çok yazık izmir,e âmâ düşündüğüm zamanda seçen izmir halkı,demekki bunlara layık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Elektrik faturalarında yeni dönem! Kademeli tarife devreye giriyor
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun adaylık sorusuna yanıt: Kazanamayacak bir isme hayır