CHP ve HDP'den ortak miting! Kandil'e selam vererek seçim mesajı verdiler

İçinde HDP’nin de bulunduğu "İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri", Gündoğdu Meydanı’nda "Demokrasi için bir nefes" sloganıyla miting düzenledi.

CHP ve HDP'den ortak miting! Kandil'e selam vererek seçim mesajı verdiler
CHP ve HDP'den ortak miting! Kandil'e selam vererek seçim mesajı verdiler
GİRİŞ 10.07.2021 18:19 GÜNCELLEME 10.07.2021 18:19
Bu Habere 250 Yorum Yapılmış

"İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri", Gündoğdu Meydanı'nda "Demokrasi için bir nefes" sloganıyla miting düzenledi. Mitingde HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konuşma yaptı. Siyasiler ise CHP ve HDP'nin birlikte miting yapmasına tepki gösterdi.

"VİCDAN YOKSUNU"

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer ve CHP'li yöneticilerin 8 Temmuz'da İzmir'de düzenlenen mitingde HDP yöneticileriyle bir araya gelmesini eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ey CHP, daha dün İzmir'in Gündoğdu Meydanı'nda HDP ile beraber miting yapmak size yakışıyor mu ? Büyükşehir belediye başkanı, il başkanı ve diğer yetkililer, PKK'ya 'terör örgütü' diyemeyen, Diyarbakır annelerine kayıtsız kalmış, bu vicdan yoksunu insanlara o meydanda mitinge destek vermek İzmirliler adına size yakışıyor mu acaba? Bizim mücadelemiz devam edecek, ne yaparsanız yapın. Biz eser siyasetiyle yolumuza devam edeceğiz."

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Terör örgütü ele başına özgürlük istendiği bir mitingde İzmir Belediye Başkanı ve CHP İzmir İl Başkanı en önde yer alıyor. İstiklalimizin simge şehirlerinden İzmir'de terörün ve marjinal grupların propagandasına gönüllü olarak alet olan bir CHP var. Kuva-yı Milliye ruhu mu demiştiniz?" ifadelerini kullandı.

"KANDİL'E SELAM VEREREK SEÇİM İÇİN DÜĞMEYE BASILDI"

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili avukat Özgür Hızal, "CHP, seçim çalışmalarına HDP ile İzmir'de ortak miting düzenleyerek başlamış. Kandil'e selam vererek seçim için düğmeye basıldı. Başta İzmirliler olmak üzere Aziz milletimiz bu oyunu elbette bozacak!" dedi.

"EMEĞİN GÜCÜNÜ FETHİ SEKİN SİZLERE GÖNDERDİ"

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taslak ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İzmir'de CHP-HDP ortak miting düzenleyip adını da 'Emek ve Demokrasi Güçleri' koymuş. Emeğin gücünü İzmir'de Fethi Sekin sizlere gösterdi. Demokrasinin gücünü de 2023'te tüm İzmirliler gösterecek." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 250
 • BOZO K 2 yıl önce Şikayet Et
  Tencere yuvarlandı kapağını buldu.ha hdp ha cehape ha ülkücü geçinen ip.cehape ve ip in tabanı bunları görmüyor mu,liderlerinin ne zihniyette olduğunu bilmiyor lar mı.çekin desteğinizi bunlardan k.k ve meral kimle dost oluyorsa,kimden icazet alıyorsa, kimle birlik oluyorsa olsun.
  Cevapla
 • ÖNCE VATAN 2 yıl önce Şikayet Et
  heyyy chp li seçmeni bak açık seçik gözlerinle görüyor duyuyorsun şimdi senin şerefin namusun vijdanın sesi buna cevap vermesi lazım tabi türk müslüman ve bu vatanı bayrağı seviyorsan bu kişiler terörüstlerle açık şekilde kol kola bu neden ne için niçin bu kadar mı körüz ya gözleriniz görmüyorsa kalp gözünüz görsün şerefli namuslu vijdanlı bunları kabul edemez kardeşim
  Cevapla
 • Halil 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ikisi zaten her zaman birlikteler bunda şaşıracak bir şey yok. Asıl ip e ne demeli kendisine ülkücü diyen lere ne demeli.
  Cevapla
 • Önce Vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye toprakları üzerinde aldığınız nefes haram olsun.Şehit ve Gazilerdendemi utanmıyorsunuz yazıklar olsun size bebek katilleri ile kol kol ne beklenirdiki. Atatürk olsa sizi izmir meydanında sallandırırdı.
  Cevapla
 • 6565 2 yıl önce Şikayet Et
  egelilere güven olmaz işleri bitene kadardir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Miçotakis'ten Sunak'a tepki! İngiltere ile Yunanistan arasında 'Elgin Mermerleri' krizi
Cihat Yaycı'dan dikkat çeken Filistin çıkışı! Türkiye bunu yaparsa oyun bozulacak