Bahçeli'den Zülfü Livaneli'nin Ecevit'le ilgili sözlerine tepki

MHP lideri Bahçeli, Zülfü Livaneli'nin Bülent Ecevit'le ilgili iddialarına tepki gösterdi. Bahçeli, "Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır" dedi.

Bahçeli'den Zülfü Livaneli'nin Ecevit'le ilgili sözlerine tepki
Bahçeli'den Zülfü Livaneli'nin Ecevit'le ilgili sözlerine tepki
GİRİŞ 09.07.2021 15:04 GÜNCELLEME 09.07.2021 15:04
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Zülfü Livaneli’nin Halk TV’de Merhum Bülent Ecevit’le ilgili iddialarına yönelik MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter aracılığıyla Halk TV’ye yanıt gönderdi.

Kendisini yakından tanıma fırsatı olduğunu söyleyen Bahçeli, merhum Bülent Ecevit için, "Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti" ifadelerini kullandı.

Livaneli'nin o sözlerinin adresi belli: İşte 'operasyon' işte 'sonuç'! Livaneli'nin o sözlerinin adresi belli: İşte 'operasyon' işte 'sonuç'!

'Bolivya dağlarından gelen devrimci Zülfü''Bolivya dağlarından gelen devrimci Zülfü'

Livaneli'nin içindeki canavar ortaya çıktı! 2014'teki akıllara zarar yazısı gündeme geldiLivaneli'nin içindeki canavar ortaya çıktı! 2014'teki akıllara zarar yazısı gündeme geldi

BİR DEVLET ADAMI, TUTARLI VE MİLLİ NİTELİKLİ...

MHP Lideri Bahçeli'nin mesajı şu şekilde:

''Merhum Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’le süresi 3,5 yılı bulan 57’inci Cumhuriyet Hükümetinde  birlikte görev yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti. Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savunduğuna her fırsatta şahit oldum.

HEM VEBAL HEM DE HAKSIZLIKTIR

Bu haliyle, Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi özellikle ve sizin vasıtanızla paylaşmak isterim. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır.

Bu duygu ve düşüncelerimi kamuoyunun bilgi ve takdirine sunuyorum....Göstereceğiniz hassasiyetten dolayı da teşekkür ediyorum.''

LİVANELİ NE DEMİŞTİ?

Duvar Gazetesi'ne röportaj veren Zülfü Livaneli, FETÖ'nün Bülent Ecevit'in eliyle devlete yerleştiğini iddia etmişti. Livaneli'nin açıklamaları şöyle: 

"Ecevit de, Baykal da partilerinin başına solcular belediyelerde, hükümette iktidar olamasın diye getirildiler. Solun başını bağlayan, yolunu şaşırtan insanlar bunlar. Ecevit, Fethullah Gülen teşkilatıyla yan yana geldi, onlara kontenjan verdi, her türlü olanağı sundu. Cemaati devlete ilk yerleştiren Tayyip Erdoğan değil, Bülent Ecevit’tir. Uzun lafın kısası, Ecevit, Baykal gibi insanlar sol filan değil, soldan hoşlanmayan, tipik Türk milliyetçileridir."

YAZDIR
YORUMLAR 58
 • İstanbullu 6 ay önce Şikayet Et
  Aklımda ecevitten kalan tek şey Başörtülü bir Millet Vekiline saldırısı ve 23 bankayı soydurup parasını Millete ödetmesi . He bu onu dersimli kemo ve amigolarından daha kötü yapar mı? tabii ki hayır. Kemo Ssk müdürü iken Devletin telsizlerinin ve ilaçlarının pkk inlerinde bulunduğunu da unutmadık . .
  Cevapla
 • Gakko 6 ay önce Şikayet Et
  Ula vallaha helal olsun. Böyle dürüst olun, canımı yeyin. Evet Ecevit adam gibi adamdı. O kadar. Hı birşey daha söyleyeyim araştırın hadi. Rahmetlinin zehirlenerek öldürüldüğüne inanıyorum.
  Cevapla
 • Reis C* 6 ay önce Şikayet Et
  Aynen katılıyorum kardeşim...
  Cevapla
 • Şimal 6 ay önce Şikayet Et
  En azından hırsız değildi .
  Cevapla
 • ismail 6 ay önce Şikayet Et
  ne bahçeli nede zülfü eceviti ağızlarına dahi almamalılar...çünkü Ecevit sözünün eri yerli ve milli bir devlet adamıydı ruhu şad olsun
  Cevapla
 • emre19 6 ay önce Şikayet Et
  O zihniyet, ne eceviti nede Ataturku sevdiler,onlar ataturkculugu, laikligi kendilerine guc devsirmek icin, arac kildilar. Yani takiye yaptilar .bunlar takiyeci ve resmi bir plakalari yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den petrol ve doğal gaz hamlesi! Eş zamanlı harekete geçildi
Son dakika deprem haberi: Balıkesir'de 4.7 büyüklüğünde deprem: İstanbul'da da hissedildi!