Kabaktepe: İBB'nin Merter’deki 303 milyon TL’lik rant satışına engel olduk

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP'li İBB yönetiminin 303 milyon TL'lik rant satışı ile ilgili açıklama yaptı.

Kabaktepe: İBB'nin Merter’deki 303 milyon TL’lik rant satışına engel olduk
Kabaktepe: İBB'nin Merter’deki 303 milyon TL’lik rant satışına engel olduk
GİRİŞ 12.07.2021 22:14 GÜNCELLEME 12.07.2021 22:23
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Merter'deki ek hizmet binası ve katlı otoparkın AK Parti döneminde İstanbulluların hizmetine sunmak amacıyla inşa edildiğine dikkat çeken Kabaktepe, "Seçimden önce 'İstanbulluların parasını kimseye peşkeş çekmeyeceğiz' diyenlerin, seçimden sonra "İstanbul nimet nimet" anlayışıyla kamu arazileri üzerinden rant çarkı kurmasına engel olmaya devam edeceğiz!" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanlığı döneminde satın alınan, AK Parti döneminde ise İstanbulluların hizmetine sunulan Merter'deki Ek Hizmet Binası ve Katlı Otopark, İBB yönetimi tarafından 23 Haziran'da KİPTAŞ tarafından 5'incisi düzenlenen müzayede özel şahsa satıldı. AK Parti İstanbul yönetiminin çabalarıyla suçüstü yakalanan İBB yönetimi söz konusu binanın, piyasa değerinin 3'te 1 fiyatına satışını gelen yoğun tepkiler sonrasında iptal etmek zorunda kaldı.

KABAKTEPE: RANT ÇARKINA ENGEL OLACAĞIZ

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, "Seçimden önce "İstanbulluların parasını kimseye peşkeş çekmeyeceğiz" diyenlerin, seçimden sonra "İstanbul nimet nimet" anlayışıyla kamu arazileri üzerinden rant çarkı kurmasına engel olmaya devam edeceğiz!" dedi.

"İSTANBULLULAR ADINA SORUYORUZ!"

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı resmi sosyal medya hesabından ise konuyla ilgili 'Engel olduk' başlığı altında yapılan detaylı bilgi paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

-CHP'li İBB'nin yaklaşık 303 milyon TL'lik rantına engel olduk. İBB'ye ait Merter'deki ek hizmet binası ve katlı otoparkın, piyasa değerinin 3'te 1 fiyatına yandaşlara peşkeş çekilmesini amaçlayan satış kararı iptal edildi.

-Halihazırda Merter Ek Hizmet Binası olarak değerlendirilen arsa, Cumhurbaşkanımızın İBB Başkanlığı döneminde İstanbulluların hizmetine sunmak amacıyla Güngören Belediyesi'nden satın alınmıştı.

'303 MİLYON TL'LİK RANT ÇARKINA AK PARTİ ENGEL OLDU'

-4907 metrekare arsa üzerine, AK Parti döneminde bugünkü ek hizmet binası ve katlı otopark inşa edildi. Toplamda 46 bin 200 metrekare alana sahip bina, CHP'li İBB Başkanı tarafından önce 'Ben yaptım' diye pazarlandı, ardından da satışa çıkarıldı.

-Satış kararının perde arkasındaki skandal deşifre oldu. Piyasa değeri yaklaşık 450 milyon TL olan bina, 147 milyon TL'ye satıldı. Yaklaşık 303 milyon TL'lik bir rant çarkının kurulmak istendiği satış kararı, AK Parti İstanbul Yönetiminin çabalarıyla iptal edildi.

-İstanbullular adına soruyoruz; imar planlarında "Kentsel Hizmet Alanı" olarak geçen, 100 metrekare bir dükkanın 1 milyon dolar değerinde olduğu bölgede 46 bin 200 metrekarelik alanın 17 milyon dolara satılmasının perde arkasındaki rant çarkının menfaatçileri kimdir?

YAZDIR
YORUMLAR 29
 • Vay bee 2 ay önce Şikayet Et
  Zamanında Ankara’da Melih Gökçek’e Niye Engel olmadınız .!!!
  Cevapla
 • Zübük eko 2 ay önce Şikayet Et
  Adam 25 milyar dolar borclanma yapti ordata birseg yok o paralar nerde bu en ufagı
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 2 ay önce Şikayet Et
  Pinokyo kemal ,in ekibi kendini aratmıyor
  Cevapla
 • mantikli 2 ay önce Şikayet Et
  Istanbul nimet nimet diyen Ekrem sana vedigkmiz oylar zehir zikkim olsun. Rant peşinde yada tatil pesinde. 2 yilda hicbir sey yapmadigi gibi bir de ustune borçlanma toreni yapan tek belediye baskani olaral tarihe gecti.
  Cevapla
 • Böke Batur 2 ay önce Şikayet Et
  Bu yağmacılar ellerine fırsat geçse ülkeyi de haraç mezat satar.
  Cevapla
 • Niye vazgecti 2 ay önce Şikayet Et
  Adam o alani alip ticari olarak kullanacakti ama bakti kamusal alan statusu degismiyor demistir istemiyorum ben burayi, kazikladiniz beni, geri alin. Yoksa Ekrem iptal eder mi, para paradir, borctan 1 saat ilerisi gorunmuyor, ortam karanlik...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan ABD'ye terör tepkisi! S-400, F-35 resti!
Tofaş'ın Doğan ve Şahin modelleri uçuşta: Fiyatlar 60 bin TL