Son Dakika! Başkan Erdoğan: Türkiye'ye telsizi çok gördüler

Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Töreni'e katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında özellikle Türkiye'nin savunma sanayinde bugünlere nasıl geldiğine ilişkin sözleri dikkat çekti.

GİRİŞ 31.08.2021 18:24 GÜNCELLEME 31.08.2021 20:21
Bu Habere 100 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Üniversitesine bağlı deniz ve hava harp okullarından mezun olan teğmenler, diplomalarını törenle aldı.

Tuzla'daki Deniz Harp Okulu'nda düzenlenen törende, hava ve deniz harp okulu öğrencilerinden oluşan askeri bandonun tören alanındaki yerini almasının ardından öğrenci alaylarına ait sancaklar alana geldi. Sancaklar, töreni izleyenler tarafından ayakta karşılandı.

Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Erhan Aydın, MSÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile diğer protokol ve davetliler katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören alanına gelişinde harp okulu mezunlarını, "Merhaba Teğmenler. Nasılsınız?" diyerek selamladı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Erhan Aydın, törende yaptığı konuşmada, bugün itibarıyla Deniz Harp Okulu'ndan 295 Bahriyeli ve 249 Harbiyelinin 4 yıllık zorlu akademik ve askeri eğitimlerini başarıyla tamamlayarak meslek hayatlarına ilk adımı atacaklarını, uzun, zorlu ve bir o kadar da kutsal yolculuğa başlayacaklarını belirtti.

Aydın, Teğmenlerin bu kutsal görev yolculuğunda ihtiyaç duyacakları fiziksel ve zihinsel sağlamlık ile beceri, harp okulu eğitim ve öğrenim sürecinde mezunlara kazandırıldığını aktardı.

"Devlet ve milletin bekasını doğrudan tehdit eden 15 Temmuz menfur darbe girişimi benzeri ihanet hareketleriyle bir daha karşılaşmamak üzere Milli Savunma Üniversitemizin her bir irfan yuvası gibi, Harp Okullarımız da aklı ve bilimi her şeyin üzerinde tutan, doğruluk timsali, mert ve cesur nesiller yetiştirme sorumluluğunun bilincindedir" diyen Aydın, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanım, genç teğmenlerin yetiştirilmesinde direktifleri ile bize yol gösteren, pandemi sürecinde örgün eğitimin kesintisiz devamı için desteklerini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen başta Milli Savunma Bakanlığımız olmak üzere, Genelkurmay Başkanlığımıza, kuvvet komutanlıklarımıza ve MSÜ rektörlüğümüze zatıalilerinizin huzurunda şükranlarımı sunuyorum."

MSÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu da Milli Savunma Üniversitesi'nin büyük bir ihanetin, dünya tarihinin en büyük ihaneti 15 Temmuz 2016'dan sonra kurulduğunu anlattı.

İlk öğrencilerinin o dönem dost ve kardeş ülkelerinden gelen misafir öğrencileri olduğunu belirten Afyoncu, "2017 yılında mezun ettik. Deniz Harp Okulundan 9, Hava Harp Okulu'nda 11 dost ve kardeş ülkeden teğmenler mezun oldu. Daha sonra Türk öğrencileri eğitime başladı." dedi.

Afyoncu, genç teğmenlere tavsiyelerde bulunarak sözlerini noktaladı.

Mezunlar adına konuşan Deniz Harp Okulu Birincisi Teğmen Murat Tetik de MSÜ Deniz ve Hava Harp okullarında eğitimlerini tamamlayan 295 deniz ve 249 hava teğmeni olarak bu kutsal yuvalardan mezun olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Murat Tetik, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinin teminatı olan bizler, 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla, asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığımız güçle görev yapmayı hedefimiz olarak kabul ediyoruz. Bu hedef doğrultusunda meslek hayatımız boyunca doğruluk ve dürüstlük prensibinden asla şaşmayacak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'mekteb-i asli kıt'adır' sözünden hareketle mavi vatan ve gök vatanda üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazır olacağız." şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçileri olarak aziz vatan için canlarını seve seve feda edeceklerini de belirten Tetik, "Ant içeriz ki laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığına, ülkenin bölünmez bütünlüğüne, yüce Türk ordusunun namus ve şerefine, aziz vatanın bir karış toprağına uzanacak eller, karşısında bizleri bulacak, kılıçlarımız daima keskin ve hazır olacaktır. Bizler Türk istikbalinin evlatlarıyız. Şerefimizle doğduk, şerefimizle yaşayacak ve şerefimizle öleceğiz." dedi.

DİPLOMA TÖRENİ

Konuşmaların ardından derece alan teğmenler diplomalarını aldı. Deniz Harp Okulu Birincisi Teğmen Murat Tetik tarafından okunan ant metniyle teğmenler ant içti. Teğmen Tetik daha sonra Deniz Harp Okulu mezuniyet zincirine 248'incı yıl baklasını kaloma verdi. Hava Harp Okulu dönem birincisi Teğmen Aybar Avcı da yaş kütüğüne plaket çaktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Harp Okulu'nu derece ile bitiren Teğmen Murat Tetik ve Hava Harp Okulu'nu derece ile bitiren Aybar Avcı'ya diplomalarını takdim etti.

Deniz Harp Okulunu ikinci olarak bitiren Teğmen Batuhan Duru ve Hava Harp Okulunu ikinci olarak bitiren Teğmen Mustafa Budanur'a da diplomalarını Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar teslim etti.

Deniz Harp Okulunu üçüncü olarak bitiren Teğmen Asalet Gök ile Hava Harp Okulu'nu üçüncü olarak bitiren Teğmen Beyza Nisa Kutlu'ya diplomaları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler tarafından verildi.

Harp okullarının alay sancaklarının devir teslimleri sonrasında sancaktarlara ve sancak muhafızlarına kılıç ve diplomaları verildi. Deniz ve Hava Harp Okulu Marşı'nın da okunduğu tören, mezunların alandan geçişleriyle sona erdi.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle savunma sanayinde nereden nereye gelindiğine ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

HEDEFLERİNİN TÜRKİYE OLDUĞUNU O ZAMAN DAHA İYİ GÖRDÜK

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İşte bugün burada karşımda ecdadından tevarüs ettiği değerlerle yeniden dünyayı kendine hayran bırakan başarılara imza atan o kanın temsilcilerini görüyorum. Sınırlarımızda, denizlerimizde ve semalarımızda sizlerin sesi, nefesi yüreği hakim olduğu müddetçe Allah'ın izniyle bu millete yan gözle bakmak hele hele istiklaline ve istikbaline el uzatmak kimsenin haddine değildir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Harp Okulunda düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, Malazgirt'ten bugüne bu toprakların vatan kılınması için mücadele eden, gerektiğinde canını ortaya koyan sultan Alparslan'dan Osman Gazi'ye, Fatih'ten Gazi Mustafa Kemal'e kadar tüm kahramanları rahmet ve şükranla yad ettiğini dile getirdi.

Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nda ifade ettiği mesajın bugün de yollarını aydınlattığını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

"Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın; Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın. Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk'ın. Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın. Yurdumuza alçakları uğratmamak için gerektiğinde gövdesini siper edecek kahramanlar silsilesine Deniz ve Hava Harp Okullarımızdan mezun olan sizler de katılıyorsunuz. Dün Kara Harp Okulumuzun diploma töreninde ifade ettiğim gibi. Ordusu işgal edilmeyen, devşirilmeyen, çökertilmeyen bir ülkenin toprakları da işgal edilemez. Hamdolsun bizim karasıyla, deniziyle, havasıyla tüm unsurlarıyla yüreği Allah, vatan ve millet sevgisiyle dolu bir ordumuz var. Bu mübarek orduyu yozlaştırmak, tarihi misyonundan uzaklaştırmak, içten içe çürütmek için çok uğraşıldı. Çok oyunlar sergilendi. Halbuki şairin ifadesiyle söyleyecek olursak 'Ecdadımızın heybeti maruf-u cihandır. Fıtrat değişir sanma bu kan, o kandır.' İşte bugün burada karşımda ecdadından tevarüs ettiği değerlerle yeniden dünyayı kendine hayran bırakan başarılara imza atan o kanın temsilcilerini görüyorum. Sınırlarımızda, denizlerimizde ve semalarımızda sizlerin sesi, nefesi yüreği hakim olduğu müddetçe Allah'ın izniyle bu millete yan gözle bakmak hele hele istiklaline ve istikbaline el uzatmak kimsenin haddine değildir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, denizcilere ve havacılara hitap ederek, "Denizciler! Geçtiğimiz günlerde 950. yıl dönümüne ulaştığımız Malazgirt Zaferi'nin hemen ardından Çaka Bey'le başlayan denizlerdeki hakimiyetimizi güçlendirmemize sizler de katkıda bulunacaksınız. Havacılar! Dünyanın ilk askeri havacılık teşkilatlarından olan ve 1911'den beri semalarımızı koruyan hava kuvvetlerimizin artık çok geniş bir alana yayılan faaliyetlerine sizler destek vereceksiniz. Milli Savunma Üniversitemizin yeni yapısı ve kadrosuyla faaliyete geçmesinin ardından, 4 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan teğmenlerimizle Türk Silahlı Kuvvetlerimiz artık daha güçlüdür, daha kabiliyetlidir ve daha özgüvenlidir." şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bize parasıyla verilmeyen ürünlerin gözlerimizin önünde terör örgütlerine, eli kanlı rejimlere, zahirde düşman diye tanımlanan gruplara nasıl bilabedel aktarıldığına biz şahit olduk. NATO'da beraberiz ama terör örgütlerine bilabedel tırlarla yüklü evet mühimmat, araç gereç gönderiyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katıldı.

Kara Harp Okulu'ndan mezun olan 903 Türk ve misafir teğmenin ardından, bugün de Deniz Harp Okulundan mezun olan 298 ve Hava Harp Okulundan mezun olan 251 teğmeni tebrik eden Erdoğan, teğmenlere görev yerlerinde, misafirlere ülkelerinde başarılar diledi.

Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesinin yöneticileri ve hocalarına da 5 yıl gibi kısa bir sürede harp okullarını, astsubay, meslek yüksekokullarını, enstitüleri daha güçlü şekilde yeniden ayağa kaldırdıkları için teşekkür ederek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin eğitim modelindeki değişimi de içeren yeni vizyonuyla artık başarılarıyla küresel düzeyde takdirle takip edilen bir konuma ulaştığını söyledi.

Her alanda reformları kararlılıkla sürdürerek savunma sanayisinin yelpazesini ve derinliğini artırarak 2230 yıllık dünyanın en eski geleneğine sahip orduyu daha da güçlendireceklerine işaret eden Erdoğan, "Her milleti tarih sahnesinde öne çıkartan bir özelliği vardır. Bizim milletimiz de her dönemde teşkilatçılığı ve askeri kabiliyetleriyle hep öne çıkmıştır. Bu sayede binlerce yıldır ayakta kalmayı, kurduğumuz devletler vasıtasıyla kendimizi ve dostlarımızı güvende tutmayı başardık. Doğu ve Batı medeniyetlerinin tamamıyla kurduğumuz temaslar sayesinde sürekli kendimizi geliştirdik ve insanlığa da hizmet ettik." diye konuştu.

Erdoğan, Anadolu'daki 1000 yıllık varlık boyunca da hep bu istikamette yüründüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

"Asırlar boyunca adaletle, hakkaniyetle, vicdanla, ahlakla yönettiğimiz topraklarda hep huzur hakim oldu. Bu coğrafyalar gözünü para ve kan bürümüş emperyalist güçlerin eline geçtiğinden beri ise aynı topraklarda acı, zulüm ve sömürü hiç eksilmedi. Milli mücadelemizi zaferle neticelendirip Cumhuriyetimizi kurduğumuzda uzunca bir süre kendi meselelerimizle uğraşmak mecburiyetinde kaldık. Belki de özellikle bırakıldık. Ülkemiz demokrasi ve kalkınmada kat ettiği mesafeyle yeniden güçlenmeye başladığında kendisiyle birlikte tüm mazlumların ve mağdurların umudu haline geldi. PKK'dan FETÖ'ye kadar Türkiye'nin önüne sıra sıra dizilen nice tuzakları birer birer aşarak yeniden asli gündemimize odaklandık. Büyük ve güçlü Türkiye'yi hak ve özgürlüklerden ekonomiye kadar her alanda kökleştirecek adımları kararlılıkla atarak aydınlık geleceğimize doğru adım adım ilerliyoruz. Tabii bu sürecin en kritik safhalarından biri de egemenliğimizin en önemli unsuru olan askeri gücümüzü her alanda çağın gereklerine ve hatta ötesine taşıyacak altyapıyı kurmuş olmamızdır."

Erdoğan, "Eskiler 'Kem aletle kemalat olmaz" derler. Biz de bu sözü 'Başkalarının ihsanıyla güçlü savunma sanayi kurulamaz.' diyerek, tefsir ederek kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye karar verdik. Artık İHA'larımız var mı? Artık SİHA'larımız var mı? Artık Akıncılarımız var mı? Hepsi var. Artık kapılarda dilenci değiliz, tam aksine şimdi herkes bizden talep ediyor ve işte Azerbaycan'da SİHA'larımızla vardık. Libya'da SİHA'larımızla vardık. Bundan sonra da yine kimsenin kapısında dilenci olmayacağız, çünkü bütün bunların hepsi bizde var." ifadelerini kullandı.

Ne zaman ki bu iradeyi deklare ettiklerinde, işte o anda savunma sanayi konusunda eşi benzeri görülmemiş bir ambargoyla karşılaşıldığını ifade eden Erdoğan, daha yeni Başbakan olduğunda Amerika'dan İHA istemeye gittiğini, gittiklerinde kendilerine burun kıvrıldığını dile getirdi.

"İHA'MIZI DA YAPTIK, SİHA'MIZI DA YAPTIK VE SONUNDA AKINCI'YI DA YAPTIK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dedik ki 'Biz NATO'da beraber değil miyiz? Beraberiz. Bakın biz terörle mücadele ediyoruz. Terörle mücadele ederken siz bizlere destek vermeyecek misiniz?' Ve o zaman oğul Bush hemen Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ı çağırdı ve bize şöyle iki günlüğüne dönüşümlü şekilde İHA'ları verdi. İHA'lar biliyorsunuz sadece koordinat tespitine yarayan uçaklardı ama bize İHA değil, SİHA lazımdı. Yani silahlı olan insansız hava aracı lazımdı. Ama sağ olsun bunlar bizim önümüzü açtı ve artık biz İHA'mızı da yaptık SİHA'mızı da yaptık ve sonunda Akıncı'yı da yaptık. Bunlar bize yetmez devam ediyoruz şimdi Hürkuş'umuzu da yapacağız." şeklinde konuştu.

 "BİZE TELSİZİ BİLE ÇOK GÖREN KÖTÜ KOMŞULAR BİZİ EV SAHİBİ YAPTI"

Türk Silahlı Kuvvetlerinin en basitinden en yüksek teknolojiye sahip olanına kadar neredeyse A'dan Z'ye her ürünün tedarikinde nasıl zorlanıldığını gayet iyi bildiğini vurgulayan Erdoğan, "Bulduğumuz alternatif tedarik kanallarının kısa sürede nasıl kapatıldığını, verilen sözlerin nasıl tutulmadığını, imzalanan sözleşmelerin uyduruk sebeplerle nasıl yerine getirilmediğini asla unutmayacağız. Biz bunu Kıbrıs'ta yaşadık ve Kıbrıs'ta bize bunlar telsiz bile vermediler ve ama biz ASELSAN'la telsizimizi de yapar hale geldik. Kötü komşular bizi ev sahibi yaptı. Ellerinden gelse tanklarımızı yürüyemez, gemilerimizi limandan kalkamaz, uçaklarımızı havalanamaz hale getireceklerdi. Şimdi bunların hepsini sahiplendik ve yürütür hale getirdik." diye konuştu.

Savunma Sanayi Başkanlığının koordinasyonunda gerek vakıf şirketlerinin, gerek özel sektörün gayretleriyle bu sıkıntıları en acillerinden başlayarak birer birer aştıklarını aktaran Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"PARAMIZLA ALAMADIĞIMIZ SİLAHLARI, BİLABEDEL TERÖR ÖRGÜTLERİNE VERDİLER"

"Bize parasıyla verilmeyen ürünlerin gözlerimizin önünde terör örgütlerine, eli kanlı rejimlere, zahirde düşman diye tanımlanan gruplara nasıl bilabedel aktarıldığına biz şahit olduk. NATO'da beraberiz ama terör örgütlerine bilabedel tırlarla yüklü evet mühimmat, araç gereç gönderiyorlar. Hatta yaptığımız operasyonlarda bunların bir kısmını da ele geçirip kendi envanterimize kaydettik. Böylece envanterimiz daha da güçlendi. Ülkemize meşru yollardan verilmeyen nice silahların teröristlerin cirit attığı bölgelerdeki kara borsa silah pazarlarında alelade bir mal gibi satıldığını da tespit ettik. Tespit ettik de ne oldu? Onları ele geçirdik. Tüm bunlar bize meselenin bu silahların teknolojisi veya kağıt üzerinde önümüze konan bahaneler olmadığını, meselenin doğrudan Türkiye olduğunu, Türk milleti olduğunu tekrar tekrar gösterdi. Biz de bir yandan diplomasi kanallarını açık tutarak bu süreçleri takip etmeyi sürdürürken, diğer yandan kendi gücümüze ve imkanlarımıza daha çok yüklendik."

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugüne kadar vesayetinden, darbesine kadar her yolu denediler ama netice alamadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar. Çünkü milletimiz yaşadığı sayısız tecrübenin ardından oynanan oyunu, kendi önüne allanıp pullanarak getirilen projelerin gerisindeki sinsi niyeti gördü, görüyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Harp Okulunda düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, pazar günü Çorlu'da dünyada sadece 3 ülkenin üretebildiği taarruzi insansız hava aracı olan Akıncı'nın teslimat töreninde olduklarını hatırlatarak, üretilen silahlı insansız hava araçlarının terörle mücadelenin yanı sıra Suriye'den Karabağ'a kadar nice çatışma alanında gösterdiği başarıların dünyanın dilinde olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin tankından topuna, füzesinden radarına, bombasından tüfeğine kadar nice savunma sanayi ürününde dünyadaki muadillerinden çok daha iyisini üretebilen bir ülke haline geldiğini anlatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Halihazırda geliştirilme aşamasında olan projelerimizi inşallah ülkemizin istikrar ve güven iklimine sahip çıkarak önümüzdeki 3-5 yıl içinde neticelendirdiğimizde artık bu alanda en üst sıralara yerleşmiş olacağız. Bilhassa 7-8 yıldır sürekli ülkemizin huzuruna, milletimizin birliğine ve beraberliğine, devletimizin gücüne ve itibarına saldırılmasının sebebi Türkiye'yi bu son düzlükte tekrar oyun dışına itme hesabıdır. Bugüne kadar vesayetinden, darbesine kadar her yolu denediler ama netice alamadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar. Çünkü milletimiz yaşadığı sayısız tecrübenin ardından oynanan oyunu, kendi önüne allanıp pullanarak getirilen projelerin gerisindeki sinsi niyeti gördü, görüyor."

 "NİHAİ MESAJI İNŞAALLAH 2023'TE VERECEĞİZ"

Cumhuriyet'in 100. yılı olan 2023'ün sembol haline geldiğini söyleyen Erdoğan, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını kimsenin engelleyemeyeceğinin altını çizdi.

Erdoğan, "Türkiye'yi gerisindeki binlerce yıllık devlet geleneğine bakmadan sınırları cetvelle çizilmiş suni ülkelerle, zayıf toplumlarla, ipleri kendi ellerindeki yönetimlerle karıştıranlar için artık acı gerçeklerle yüzleşme vakti gelmiştir. Malazgirt'i anlamayana, Çanakkale'yi ve İstiklal Harbi'ni bile anlamayanlara, 15 Temmuz'u anlamayanlara nihai mesajı inşallah 2023'te vereceğiz. Türkiye, 100 yıllık değil, 600 yıl artı 100 yıllık, 1000 yıl artı 100 yıllık, 2 bin artı 100 yıllık bir devlettir. Cumhurbaşkanlığı forsunda temsil edilen o bayraklar herhalde moda fuarından çıkmadı. Oradaki her bir yıldızın temsil ettiği bayrağın bir geçmişi, bir tarihi, bir hikayesi, bir anlamı var. İşte bunun için aslını, neslini, tarihini, medeniyetini bilen gençler yetiştirerek maziden atiye, sağlam köprüler kurmanın gayretindeyiz." diye konuştu.

Bugün mezun olan teğmenlerin her birinin bu köprünün birer tuğlası olarak hayata başlayacaklarına inandığını dile getiren Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"2 gün önce Ankara'da ay yıldız formatında devasa milli savunmamızın, silahlı kuvvetlerimizin dev karargahının temelini attık. İnşallah 19 Mayıs 2023'te açılışını yapacağız. Nereden nereye? Bu duygularla bir kez daha Deniz ve Hava Harp okullarımızdan mezun olan Türk ve misafir öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Milli Savunma Üniversitemizin yönetimine ve hocalarına tekrar teşekkür ediyorum."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 100
 • Leyla 1 ay önce Şikayet Et
  Recep Tayyip Erdoğan, Türkiyem her alanda başarının ve dünyanın merkezi olacak. Başarıların daim olsun Türkiyem.
  Cevapla
 • Muhtar orhan 1 ay önce Şikayet Et
  Reisimize inancımız sonsuzdur elhamdullah
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Sonuna kadar REİS REİS REİS yine yeniden bir daha..........
  Cevapla
 • Mustafa Yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Yardan serden geçilir amma,vatandan asla geçilmez
  Cevapla
 • Mustafa Yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Yolun açık olsun Reis!!Rabbim seni ilah-i teyidat-ı teyid buyursun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İki doz Sinovac aşısı olanlar için yeni karar
Antalya'da panik! Gören telefona sarıldı