HDP'li Buldan: Barış İttifakı kurulunca Öcalan, Selahattin, Figen ve Gültan hapisten çıkar

Van'da konuşan HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, muhalefete 'ittifak' çağrısı yaptı. Buldan, Barış ittifakı sayesinde Öcalan'a tecridin kalkacağını Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve Gültan Kışanak'ın hapisten çıkacağını söyledi.

HDP'li Buldan: Barış İttifakı kurulunca Öcalan, Selahattin, Figen ve Gültan hapisten çıkar
HDP'li Buldan: Barış İttifakı kurulunca Öcalan, Selahattin, Figen ve Gültan hapisten çıkar
GİRİŞ 01.09.2021 20:50 GÜNCELLEME 02.09.2021 02:44
Bu Habere 276 Yorum Yapılmış

Türkiye'deki sorunların çözümü için 'Barış İttifakı' kurmaları gerektiğini vurgulayan Buldan, "Barış İttifakı kurulursa Öcalan'a uygulanan tecrit kalkar, Demirtaş da Figen de Gülten de hapisten çıkar" dedi.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, Van'da yaptığı konuşmada, ittifak çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de bir 'Kürt sorunu' olduğunu öne süren Buldan, çözümün tek yolunun bir 'Barış İttifakı' kurulması olduğunu vurguladı.

Son dakika: HDP'li Pervin Buldan'dan muhalefete çağrı!

BULDAN'DAN MUHALEFETE ÇAĞRI: BARIŞ İTTİFAKI KURALIM

"Muhalefete, aydınlara, akademisyenlere ve ülkede vicdanlı olan herkese çağrı yapıyorum," diyen Buldan, "Bu saatten kurulması gereken bir ittifak varsa o da 'Barış İttifakı' olmalıdır. Herkes bunun için çalışıp, hayata geçirmelidir." dedi.

"İTTİFAK KURULURSA ÖCALAN'A UYGULANAN TECRİT KALKAR, DEMİRTAŞ DA HAPİSTEN ÇIKAR"

Barış İttifakı'nın kurulması durumunda PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a uygulanan 'tecridin' kaldırılacağını vurgulayan Buldan, "Bu ülkeye barış gelirse biliyoruz ki, tecrit de kalkar, özgürlükler de olur. Selahattin de, Figen de, Gülten de çıkar. Bu yüzden barıştan vazgeçmiyoruz. Bu politikadan asla taviz vermiyoruz. Bunun gerçekleşmesi için de Kürt sorunun demokratik yöntemlerle çözülmesi gerektiğini vurguluyoruz. Bu sorunlar sadece HDP'nin sorunu değildir. Kürt sorunun çözümsüzlüğü 83 milyon insana mağduriyet olarak geri dönmektedir. Artık barışı, çözümü haykırmanın zamanı gelmiştir." şeklinde konuştu.

YORUMLAR 276
 • Mehmet Demir 10 ay önce Şikayet Et
  Ben gerçek milliyetçi olarak eğer Meral hanım bu duruma destek olursa iyi partili arkadaşlara hakkımı helal etmem. Çocuk katiline kim af getirirse yazıklar olsun derim.
  Cevapla
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Bende bir kurd olarak diyorum Kürtlerin önündeki en büyük engel ve sorun olan biz Kürtlerin adına kirli siyaset yapan sizlersiniz yeter artık düşün yakamızda sizin kaldırdığınız Kürtlerin üçte ikisi ya cezaevinde yada toprağın altında yeter artık bıktık sızden edi bese
  Cevapla
 • Hamza 10 ay önce Şikayet Et
  Siz kandan beslenen vampir gibisiniz ben türküm akrabalarım kürtle evli sıkınti yokki sizingibi pkk ya terör istdiyemeyenler sorunlu Allah cc kürtleri sizlerden korusun
  Cevapla
 • Ertuğrul 10 ay önce Şikayet Et
  Chpkk ip Sp nin üst yönetimi başıyla ittiifakiniza alkış tutar ama elleri arkasında alkış tutar. Meral İstanbul'a ikinci fatihi buldu doğu Güneydoğu'ya da Ermenistan için bir fatihe bulur.
  Cevapla
 • Avşaroğlu 10 ay önce Şikayet Et
  Memlekette kürt sorunu diye bir şey yok. Kürt kardeşlerimiz niye sorun oluyormuş. Asırlarca birlikte yaşanmış, omuz omuza küffara karşı savaşılmıştır. Sorun olan sizler gibi ne idüğü belirsiz, ağırlıklı ermeni soylu, ülkemizi parçalamaya çalışan kafirlerdir. Benim kürt kardeşim ise herkesten daha dindardır. Sizler temizleneceksiniz ve böylece ülkemiz rahatlayacak.
  Cevapla
 • Güzel güzel 10 ay önce Şikayet Et
  Olur, gayet iyi olur, cuma çıkışı bayezit meydanında salıverin...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bedelli askerlik ücreti belli oldu
Bakan Bilgin'den memur zammı ve EYT açıklaması