Tanju Özcan'dan AK Partili kadın vekile tepki çeken cevap! Yine sınırı aştı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, skandal sözlerinden dolayı kendisini eleştiren AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın'a tepki çekecek sözlerle cevap verdi.

Tanju Özcan'dan AK Partili kadın vekile tepki çeken cevap! Yine sınırı aştı
Tanju Özcan'dan AK Partili kadın vekile tepki çeken cevap! Yine sınırı aştı
GİRİŞ 10.09.2021 21:50 GÜNCELLEME 10.09.2021 21:51
Bu Habere 114 Yorum Yapılmış

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, katıldığı bir programda sağlık sorunu nedeniyle çocuk sahibi olamayan bir kadınla ilgili anlattığı anısıyla tepki çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a, "Benim genç kızım yarın Bolu Belediyesi’ne iş istemeye gitti, bunu nasıl algılayacaksın bre mübarek ya? Yani o genç kızı senin makamına iş istemeye ben nasıl göndereceğim?" diyerek tepki gösterdi.

Özcan, skandal sözlerinden dolayı kendisine tepki gösteren AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın'a da benzer üslupla cevap verdi."KIZIMI NASIL BELEDİYEYE GÖNDERECEĞİM"

AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Arzu Aydın, "Bunu artık kadın olarak da düşünmeyin. Bunu lütfen anneniz olarak düşünün. Bu laf annenize gitmiş olabilir. Benim genç kızım oraya gitmiş olabilir. Benim genç kızım yarın Bolu Belediyesi'ne iş istemeye gitti, bunu nasıl algılayacaksın bre mübarek ya? Yani o genç kızı senin makamına iş istemeye ben nasıl göndereceğim? Nasıl algılayacaksın? Bunu kardeşiniz olarak düşünün, teyzenin, ananız, bacınız. Böyle bir şey var mı? Kadını ve AK Parti'li kadını konumlandırdığı o yeri sanki kamufle ediyor ama bu böyle bir şey değil. Kadın üzerinden siyaset yapmaktan vazgeçsin" diye konuştu.

TANJU ÖZCAN'DAN TEPKİ ÇEKEN CEVAP: 2,5 YILDIR BELEDİYEYE GELMİŞ, BAŞINA KÖTÜ BİR ŞEY Mİ GELDİ

Arzu Aydın'ın kendisine yönelik sözlerinin ardından Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan da bir basın açıklaması düzenledi.  Özcan yine tepki çekecek ifadeler kullandı.

Özcan, "Kadın üzerinden siyaset yapma’ demek ne demek ya. Üstelik şu kardeşinizi hepiniz tanıyorsunuz uzun yıllardır. Ben kadınlarla ilgili siyasette hep pozitif ayrımcılık yaptım. Kadınların siyasette daha çok söz sahibi olabilmesi için. Herhalde Türkiye’de benden fazla mücadele eden erkek siyasetçi de yoktur. Ama bu hanımefendi bunların hiçbirini bilmez gibi, artık haddini de aşan bir şekilde, ne diyor, ‘Genç kızı makamına iş isteyeme nasıl göndereceğim?’ Ne demektir bu ya? Bir, çocuklarımıza, gençlerimize iş bulmak hükümet olarak sizin göreviniz. İki, burada 20 binin üzerinde iş başvurusu var. Ben her gün onlarca kadınla görüşüyorum. Genç kızımızla görüşüyorum. Ne demektir bu ya? Biz sapık mıyız? Benim özür dilediğim bir gafımdan dolayı kadın bizi resmen sapık yerine koyuyor. Bolu halkı adına ayıplıyorum. Ben burada binlerce insanla görüşüyorum. Üstelik 2,5 yıldır kendisi belediyeye gelmiş de başına kötü bir şey mi gelmiş bir kadın milletvekili olarak" " diye cevap vererek büyük tepki çekti.ÖZCAN NE DEMİŞTİ?

Katıldığı bir programda başörtülü bir kadının kendisinden yardım istediğini aktaran Özcan, " Benim bebeğim yok. 'Bana yardımcı olur musunuz?' dedi. Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var" ifadelerini kullanmış ve büyük tepki çekmişti.

KAYNAK: HABER7, DHA
YORUMLAR 114
 • mehmetm 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamlara en iyi yatığınız işi yapın desek karşımıza en iyi yaptıkları iş , tacavüz, taciz , sapkınlıkları çıkıyor. Bu defa da bize hiç bilmediğiniz işi yapınız demek düşüyor.
  Cevapla
 • Aliya Murteza 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz sapıkmıyız ? derken il ve ilçe teşkilatlarınızda yaşananları sapıklık olarak görmüyorsunuz galiba... Bütün bunlardan sonra İnsanların sizi sapık olarak görmesi normal değilmi?
  Cevapla
 • Ah Bolu Ah 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamı seçtikleri için Bolu'ya teessüf ederim !..
  Cevapla
 • Dervaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Yargı dokunamiyor bu tipe Reza let kepazelik
  Cevapla
 • Tufan 1 yıl önce Şikayet Et
  Boluluların pusulası şaşmış.Köroğlundan yana olacaklarınına zalim bolu beyinden yana olmuşlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yargıtay'dan kiracıları üzecek haber! Tahliye edilmeli dedi...
CHP’li Böke'den 'barış akademisyenleri' vaadi: Hepsi üniversitelere dönecek!