Fatih Erbakan: Biz siyaseti ibadet olarak yapıyoruz

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Milli Görüş'ün kimseyi ötekileştirmemek, dışlamamak ve herkesi kucaklamak, Milli Görüş siyaseti ticaret olarak yapmak değil, siyaseti ibadet olarak yapmak demek olduğunu söyledi.

Fatih Erbakan: Biz siyaseti ibadet olarak yapıyoruz
Fatih Erbakan: Biz siyaseti ibadet olarak yapıyoruz
GİRİŞ 12.09.2021 11:43 GÜNCELLEME 12.09.2021 11:43
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi lideri Dr. Fatih Erbakan, Anadolu Buluşmaları kapsamında Konya'nın Akşehir ve Ilgın ilçelerini ziyaret edip esnafla buluştu. Esnafın sorunlarını dinleyen Erbakan daha sonra partisinin ilçe binalarının açılışını gerçekleştirdi. 

Akşehir ve Ilgın ziyaretlerinin ardından Konya merkeze gelen Erbakan, beraberindeki partililerin oluşturduğu konvoyla birlikte şehir turu yapıp halkı selamladı. 

Anadolu Buluşmaları kapsamında 3 gün sürecek Konya programının ilk gününün sonunda Selçuklu ilçesi Sızma Mahallesinde düzenlenen programda coşkulu bir kalabalıkla buluşan Erbakan burada halka hitap etti.  

MİLLİ GÖRÜŞ 50 SENE ÖNCE NE DEDİYSE BUGÜN DE AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR

Genel Başkan Erbakan Milli Görüş’ün yaptığı efsane hizmetlerde Milli Görüş’ün kalesi Konya’nın önemine değinerek şöyle konuştu:

"Bundan 52 yıl sene evvel 1969 yılında Erbakan Hocamızın Konya´dan bağımsız milletvekili adayı olmasıyla burada meşale yakıldı ve burası baba ocağımızın merkezi olarak bu unvana hak kazandı. Baba ocağımız dediğimiz, Milli Görüş; önce maneviyat demektir, önce millet demektir, bedel ödemek pahasına da olsa hakkın yanında saf tutmak demektir. Millet için ülke için İslam Alemi için bedel ödemeyi fedakarlık yapmayı gözünü kırpmadan göze almak demektir. Milli Görüş kimseyi ötekileştirmemek, kimseyi dışlamamak ve herkesi kucaklamak demektir. Milli Görüş siyaseti ticaret olarak yapmak değil, siyaseti ibadet olarak yapmak demektir. Milli Görüş demek, 1969 yılında burada Konya ilk çıktığı gün ne dediyse, 50 sene sonra aynı şeyleri söylemek açılarından istikametinden bir derece ödün vermemek demektir. Başta Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar olmak üzere sokaktaki vatandaş Erbakan Hocamıza dua ediyor, neden? 1974´te Kıbrıs harekatının emrini verdi. Burada akan kadın ve çocuk kanı durmuş oldu. O günden bugüne 47 senedir burada bir tane Kıbrıs Türkü´nün burnu dahi kanamıyor. Milli Görüş birinci 40 yılda gelip bir senede 70 milyar dolarlık kaynak oluşturup faiz rantiyecilerinin hortumunu kesti şimdi de Yeniden Refah Partisi ile beraber ikinci 40 yılda gelip haksız kazanç hortumlarını kesecek 150 milyarlık dolarlık kaynak oluşturacak ve paylaşımda adaleti tesis edecek.” 

YORUMLAR 4
 • sezayi 2 yıl önce Şikayet Et
  siyaseti ticaret için yapmıyorsunda peki parayı nereden kazanıyorsun.dünya ticaretle yönetiliyor ve bu dünyada yaşıyoruz.o halde?rabbim yalanlar üzere kurulu siyaset yaptırmasın helal ticaret nasip etsin.doğru insanlarla beraber.
  Cevapla
 • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  Milli nizam chpkk ya katılın saadette sizi bekliyor.
  Cevapla
 • Salahattin Adana 2 yıl önce Şikayet Et
  Fatih efendi; siyaseti ibadet olarak yapıyoruz hikayesini bırak; kendi ikbalin için siyaset yapıyorsun; yedi düvel ve içimizdeki yedi düvelle savaşan REİSE karşı bir cephe açman senin maksadını açığa çıkarıyor; aklını başına al rahmetli babanın güzel mirasına ihanet etme.
  Cevapla
 • Milli.Nizam.2023 2 yıl önce Şikayet Et
  Rahmetli babası erbakan hoca'da reisi eleştiriyordu aynı görevi oğlu devraldı babasının izinden gidiyor farklı bir istikamete hiç bir zaman girmedi zaten erbakan.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'yi ticaretin merkezi yapacak proje: Via Carpatia detayları açıklandı...
AK Partili Güler, Başkent Kulisi'nde açıkladı! İşte köpek düzenlemesinin ayrıntıları...